کسب سهمیه جام تختی در قروه توسط ۴۰ آزادکار

0 170

مرحله دوم چرخه داخلی انتخابی تیم ملی کشتی آزاد سال ۲۰۲۳ در حالی در قروه برگزار می شود که ۴۰ کشتی‌ گیر از این مرحله مجوز حضور در مرحله بعدی چرخه را به دست خواهند آورد.

به گزارش سرخ نیوز، بعد از برگزاری مسابقات قهرمان کشوری طی روزهای پایانی دی ماه در سالن شهدای هفتم تیر تهران، در هر وزن نفرات اول تا پنجم سهمیه حضور در مسابقات جام تختی که سومین مرحله از چرخه داخلی انتخابی تیم ملی در سال 2023 محسوب می‌شود را به دست آوردند.

نفرات اول، دوم، دو کشتی‌گیر سوم مشترک و دو کشتی‌گیر پنجم مشترک از مسابقات کشوری سهمیه گرفتند که مجموعاً در اوزان دهگانه 60 نفر مجوز حضور در جام تختی را به دست آوردند.

در حالیکه در رشته فرنگی دومین مرحله از چرخه، مسابقات زیر 23 سال بود، در کشتی آزاد انتخابی جام تختی از روز گذشته در استان کردستان آغاز شده است و امشب با معرفی نفرات برتر پنج وزن دوم به پایان خواهد رسید.

از این رقابت‌ها نیز چهار نفر در هر وزن متشکل از نفرات اول، دوم و سوم مشترک سهمیه می‌گیرند که به این ترتیب 40 نفر دیگر نیز مجوز حضور در جام تختی را به دست خواهند آورد.

بیشتر بخوانید:  خلاصه فینال کشتی احمد محمدنژاد جوان مقابل میلاد والی زاده در مسابقات کشتی جام تختی 1402

عنوان‌داران مسابقات جهانی 2022 بلگراد به استثنای دو طلایی ایران، رحمان عموزاد و کامران قاسم‌پور نیز از جام تختی وارد چرخه انتخابی تیم ملی خواهند شد. این رقابت‌ها قرار است اوایل خرداد ماه در سالن شهدای هفتم تیر تهران برگزار شود.

نفرات برتر مسابقات قهرمان کشوری علاوه بر کسب مجوز جام تختی، تیم اعزامی به مسابقات قهرمانی آسیا را نیز تشکیل خواهند داد.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.