بروس لی و هالیوود / فیلمی که می‌ توانست مسیر او را برای همیشه عوض کند!

1 21,048

بروس لی قصد داشت تا در دهه 1960، در فیلمی نقش ایفا کند که می‌ توانست مسیر بازیگری او را کاملا عوض کند.

به گزارش سرخ نیوز، ایفای نقش بروس لی در فیلم «دانه‌های شن» می‌توانست مسیر او را به کلی عوض کند. فیلم «دانه‌های شن» که در سال 1966 به روی پرده سینما رفت یکی از فیلم هایی بود که بروس لی قصد داشت در آن نقش ایفا کند. لی در این دوره از زندگی خود تلاش زیادی کرد تا در دنیای هالیوود بتواند به بازیگری بزرگ تبدیل شود. با این حال بروس لی تا قبل از مرگش در سال 1973 تنها موفق به ایفای نقش در یک فیلم آمریکایی شد: «اژدها وارد می‌شود».

بروس لی و هالیوود / فیلمی که می‌ توانست مسیر او را برای همیشه عوض کند!

ظهور بروس لی به عنوان ستاره هنرهای رزمی در در هالیوود

لی برای پیدا کردن نقش‌های بازیگری در دهه 1960 کار سختی پیش رو داشت. با این حال تلاش‌های او بالاخره در سال 1966 نتیجه داد و او موفق شد تا به عنوان یکی از بازیگران اصلی، نقش کاتو را در مجموعه «زنبور سبز» ایفا کند اما این فیلم موقعیت‌های زیادی را برای او فراهم نکرد.

این برنامه تنها پس از یک فصل به اتمام رسید و لی دوباره به خانه اول بازگشته بود. بروس لی چندین سال به دنبال ایفای نقش در فیلم و سریال‌های مختلف بود تا اینکه بالاخره در سال 1971 به هدف خود رسید. او در فیلم «رئیس بزرگ» به عنوان بازیگر اصلی انتخاب شد و خودش را به عنوان یک ستاره هنرهای رزمی در هونگ کونگ به دنیا معرفی کرد. این نقطه عطف زندگی بروس لی بود و محبوبیت او پس از این فیلم، روز به روز افزایش پیدا کرد.

بروس لی و هالیوود / فیلمی که می‌ توانست مسیر او را برای همیشه عوض کند!

بروس لی و بازیگری در فیلم دانه‌های شن

مسیر بازیگری بروس لی می‌توانست کاملا متفاوت از چیزی باشد که ما به یاد داریم. متیو پولی در کتاب «Bruce Lee: A Life» زندگی نامه بروس لی نوشته است که اگر او می‌توانست در فیلم «دانه‌های شن» نقش ایفا کند، شاید هرگز فیلم «اژدها وارد می‌شود» به دنیا عرضه نمی‌شد. او همچنین نوشته که بروس لی برای ایفای نقش در فیلم «دانه‌های شن» اعلام آمادگی کرده بود. طبق نوشته های این کتاب، رابرت وایز کارگردان این فیلم بسیار مشتاق بود تا از بروس لی در نقش پوهان استفاده کند اما در نهایت وایز از این تصمیم منصرف شد و این نقش را به ماکو واگذار کرد.

بروس لی و هالیوود / فیلمی که می‌ توانست مسیر او را برای همیشه عوض کند!

از شهرت و محبوبیت فیلم «دانه‌های شن» می‌توان متوجه شد که حضور بروس لی در این فیلم چقدر می‌توانست در مسیر بازیگری او تاثیرگذار باشد. این فیلم که در سال 1966 به روی پرده های سینما رفت، به دلیل پیام ضد جنگ ویتنام بسیار مورد توجه قرار گرفت و نه تنها فروش فوق العاده ای را تجربه کرد بلکه منتقدان زیادی از این فیلم تحسین کردند. این فیلم در مجموع نامزد هشت جایزه اسکار شد و ماکو به دلیل عملکرد فوق العاده اش جایزه اسکار را از آن خود کرد. این بدین معنا نیست که بروس هم می‌توانست به جایزه اسکار دست پیدا کند اما قطعا توجه زیادی را می‌توانست به خود جلب کند.

فیلم‌هایی که شاید ساخته نمی‌شدند

حضور لی در این فیلم پر ستاره که نامزد هشت جایزه اسکار شد می‌توانست مسیر بروس لی را برای همیشه عوض کند. اگر او در این فیلم بازی می‌کرد شاید هیچگاه در مجموعه «زنبور سبز» نقش ایفا نمی‌کرد و شاید هیچوقت به عنوان یک بازیگر هنرهای رزمی در هونگ کونگ شناخته نمی‌شد.

بروس لی و هالیوود / فیلمی که می‌ توانست مسیر او را برای همیشه عوض کند!

لی در هالیوود به نتایج مورد نیازش نرسید و به همین دلیل به سراغ هونگ کونگ رفت و خودش را به عنوان یکی از بهترین بازیگران هنرهای رزمی به دنیا معرفی کرد. با حضور او در فیلم «دانه‌های شن» شاید فیلم‌هایی مانند «رئیس بزرگ» و «خشم اژدها» با بازیگران دیگری در نقش اصلی عرضه می‌شدند. همچنین شاید اگر او در دنیای هالیوود به نتایخ دلخواه خود دست پیدا می‌کرد، هیچگاه فیلم نمادین و پرطرفدار «اژدها وارد می‌شود» حتی تولید نمی‌شد.

بیشتر بخوانید:

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
۱ دیدگاه
  1. EF7 می‌گوید

    BRUCE LEE سلطان

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.