تندروان: جهت خودنمایی برای شهداب حاشیه ساختند

0 44

سرمربی تیم والیبال شهداب یزد می‌ گوید حاشیه‌ هایی که از اردوی تیم ملی برای تیمش ایجاد شد برای خودنمایی بود.

به گزارش سرخ نیوز، نشست خبری تیم والیبال شهداب یزد پیش از اعزام به مسابقات قهرمانی باشگاه‌های آسیا سه‌شنبه، ۱۲ اسفند برگزار شد. محمدرضا تندروان در این نشست به همکاری با باشگاه شهداب یزد اشاره و بیان کرد: در باشگاهی کار می‌کنیم که اسم باشگاه را به طور واقعی یدک می‌کشد. در سال‌های بازی و مربیگری‌ام به ندرت باشگاهی را دیده‌ام که شرایط لازم را برای تمام افراد آن مجموعه فراهم کند تا با خیال راحت کار کنند.

او در پاسخ به این سوال که قول قهرمانی در این مسابقات را می‌دهید، بیان کرد: فلسفه برگزار مسابقه این است که چیزی از آن مسابقات مسئولان برگزاری نمی‌دانند و همه تیم‌ها می‌آیند بهترین نتیجه خود را بگیرند. شما در مورد تیم افغانستان چیزی می‌دانید؟ مسابقات باشگاه‌های آسیاست نه جام ملت‌های آسیا. هیچ تیمی نمی‌رود که نتیجه ضعیف بگیرد. شاید بتوانند قول کاپ اخلاق بدهند اما آنجا اتفاقاتی می‌افتد که اینجا شاید غیرقابل پیش بینی است. ما در هیچ مسابقه‌ای پا نمی‌گذاریم جز اینکه بهترین نتیجه را بگیریم.

تندروان در پاسخ به سوال خبرنگار ایسنا مبنی بر اینکه «حاشیه‌هایی که برای تیمش قبل از مسابقات پیش آمد و طی آن با بازیکنان شهداب برای عقد قرارداد با تیم‌های دیگر صحبت شد، نوعی سنگ‌اندازی در آستانه جام باشگاه‌های آسیا نبود؟ » گفت: همه مربیان بازیکنان و کسانی که در این فضا کار می‌کنند، برای دیده شدن تلاش می‌کنند. دوستانی در کار مربیگری و بازی هستند که از راه درست این کار را می‌کنند اما برای دیده شدن راه‌های دیگری هم در سراسر جهان و همچنین در ایران هست. دوستان برای این وارد این موضوع می‌شوند که نقش خود را در والیبال پر رنگ نشان بدهند. کما اینکه این حاشیه‌ها به بدنه والیبال ضربه می‌زند و وقتی والیبال تضعیف شود، اهمیتی ندارد. ترجیح می‌دهم کارگر یک امپراطوری قوی باشم تا اینکه پادشاه یک سلطنت شکست خورده. این مسائل بیشتر برای خودنمایی است و فرقی نمی‌کند سنگ‌اندازی برای شهداب یزد باشد یا هر قسمتی از والیبال. امیدوارم که خدا ما را به راه راست هدایت کند.

او در مورد نبودن نام محمدرضا موذن در لیست اعزامی به بحرین بیان کرد: موذن و بقیه یک سال خیلی خوب را داشتند و با جان و دل کار کردند. موذن خوش اخلاق بود و در عید بابت آسیبی که قبل از پلی‌آف پیدا کرد با او تماس گرفتم. چند روز قبل از شروع اردو زنگ زد و فکر کردم می‌خواهد برای سفر آنکارا آماده می‌شود اما گفت به خاطر رانندگی در جاده شمال اسپاسم کمر پیدا کرده‌ام و با تاخیر می‌آید. سیاست باشگاه این بود که از بازیکنان با تجربه سال قبل و کسانی که در نقل و انتقالات به ما اضافه شدند، استفاده کند. تلاش ما برای رسیدن موذن به شرایط ایده‌آل بود اما برزگر و دکتر فرهادی یک ساعت قبل از فرستادن اسامی گفتند ۱۰ تا ۲۰ روز درمانش زمان می‌برد بابت همین اسمش را از لیست خارج کردیم. وقتی این مساله مطرح شد خواست به تمرین برگردد، حتی من به او گفتم با برگشت به تمرین شاید اسمش جابجا شود اما از نظر من او آماده نبود اما حالا سالم است و مشکلی ندارد و می‌تواند تیم ملی را همراهی کند.

بیشتر بخوانید:  آخرین رنکینگ والیبال جهان برای تیم های ملی / لهستان بهترین دنیا + عکس

تندروان با بیان اینکه به عنوان مربی گاهی پیروز می‌شود و گاهی شکست می‌خورد، به شرایط تیم خود در آستانه حضور در جام باشگاه‌های آسیا اشاره و بیان کرد: کل مجموعه تلاش کرده‌اند که در بهترین حالت بدنی، تکنیکی و تاکتیکی اعزام شویم. یکی از دلایلی که ترجیح دادیم با گروه خودمان برویم و اگر بازیکنی اضافه می‌شود قرار است کاستی ما را پر کند، دلیلش این است که از سانتوری ژاپن یاد گرفتیم. سانتوری سال گذشته با تیمی که در لیگ ژاپن شرکت کرد به قهرمانی آسیا آمد و شاید تا لحظه آخر قهرمان بود اما نقش ستاره‌هایی چون معروف خیلی تاثیرگذار بود و زور سانتوری به این ستاره‌ها نرسید.

او در ادامه افزود: بین بازیکنان ما ارتباط عاطفی و فنی خوبی شکل گرفت و در پایان فصل قهرمان شدند. بنابراین الان از نظر روانی و انگیزه در بهترین شرایط هستند تا در این مسابقات عملکرد خوبی داشته باشند. همه مربیان دوست دارند که بازیکن با کیفیت داشته باشند اما اگر قرار است حقی خورده شود نتیجه‌اش به تیم ما برمی‌گردد. بازیکنانی هستند که با ما قرارداد دارند و در این سفر با ما نیستند. شاید بعد از این نشست بگویند حق ما خورده شده اما هیچ مربی و هیچ بازیکنی بزرگتر از باشگاه نیست. این چیزی است که در تیم ما جا افتاده و همه در این مسیر پیش می‌رویم. مطمئنا دلخوری و ناراحتی‌هایی خواهد بود. اگر بازیکنی خط خورده، ما درست خط زده‌ایم ولی حق دارد ناراحت شود. ما هم ناراحتیم اما قانون والیبال، اعزام ۱۴ بازیکن است؛ حتی اگر اشتباه کرده باشیم، غرض ورزی نکرده‌ایم بلکه انتخاب بوده است. ترجیح می‌دهم با ناراحتی از کسی جدا شویم نه با مصدومیت. ‌

او در پاسخ به این سوال که شنیده شده مهدی مرندی لیبروی تیم شهداب در جام باشگاه‌های آسیا دچار مصدومیت قدیمی است و آیا می‌تواند با این شرایط به تیم کمک کند؟ گفت: هیچ بازیکنی وارد باشگاه نمی‌شود مگر سلامتش تایید شود. حتما پزشک ما سلامتش را تایید کرده است. او ۱۰ روز پیش در جام رمضان بازی می‌کرد و بازی‌هایش را دیدم. اگر والیبالیستی در سطح کیفی بالا بازی کند و مصدومیت نداشته باشد یک معجزه است. تمام بازیکنان که در سطح بالا کار می‌کنند، مصدومیت‌های کهنه‌ای دارند و این در همه جای دنیا هست.

تندروان در مورد مخالفت بهروز عطایی سرمربی تیم ملی با حضور محمدرضا حضرت‌پور در تیم شهداب گفت: مرندی و حضرت‌پور هر دو در لیست ما بودند. ما از تیم ملی درخواست کردیم ولی به دلایلی که نیاز نیست صحبت کنم، مخالفت کردند. به سرمربی تیم ملی هم حق می‌دهم که به فکر تیم خودش و مسابقات پیش رو باشد اما اگر فنی با هم صحبت می‌کردیم، در نهایت به تعامل می‌رسیدم که حضور حضرت‌پور در این بازی‌ها به مراتب از اردوهای تیم ملی کارایی بیشتری داشت. تمام تیم‌های دنیا هم مسابقات را به تمرینات طولانی مدت ترجیح می‌دهند.

او در ادامه افزود: درخواست کردم که با آقای عطایی صحبت کنم و حتی تلفنی هم صحبت کردم اما تلفن بعدی من را جواب نداد و دلیل اینکه با جلسه فنی موافقت نکرد را از او باید بپرسید. به نظرم مشورت درست نگرفته و غرضی این وسط نیست. این فرصت را از دست دادند که یک بازیکنشان در کوران مسابقات قرار بگیرد. اکنون چند بازیکن تیم ملی با ما هستند. مطمئن باشید که در لیگ ملت‌ها بسیار خوب به تیم ملی کمک خواهند کرد چون مسابقه رسمی بسیار بهتر از بازی تدارکاتی است.

بیشتر بخوانید:  رکورد اسماعیل نژاد و جای خالی عبادی پور در والیبال لیگ ملت ها ۲۰۲۳

سرمربی شهداب یزد در پاسخ به این سوال که مهمترین رقیب خود را چه تیمی می‌داند؟ گفت: مهمترین رقیب ما تیم افغانستان است چون اگر این تیم را رقیب ندانیم کلاهمان پس معرکه است. وقتی اسم، کوچک می‌شود به‌اندازه همان کوچک به زمین می‌رویم. ما باید به افغانستان احترام بگذاریم تا به تیم‌هایی چون سانتوری ژاپن هم احترام بگذاریم.

او در مورد سایر تیم‌هایی که در این مسابقات حضور دارند بیان کرد: رصد عراق برای ما راحت‌تر بود چون آقای غفور مدتی با این تیم کار کرد اما این تیم متکی به بازیکنان خارجی خود است و تقریبا هفته‌ای یک بار بازیکنان خود را عوض می‌کند. هنوز ما نمی‌دانیم که دو بازیکن خارجی این تیم کدام‌ها هستند. شاید سخت‌ترین بازی برای ما بازی اول با عراق باشد که هیچ فیلمی از تیمی که قرار است به مسابقات بیاورد، نداریم اما باید روی کار خودمان تمرکز کنیم. از افغانستان هم هیچ اطلاعی ندارم. وقتی اطلاعات ندارم کلافه می‌شوم. افغانستان برایم ناشناخه است. وقتی اسم این تیم را می‌برم شاید دوستان فکر کنند که فیلم بازی می‌کنم اما واقعا این دغدغه را دارم که بدانم چگونه بازی می‌کند.

تندروان ادامه داد: آخرین مسابقه ما در دور اول با چین‌تایپه است که ۶۰ درصد تیم دو سال قبلش را دارد. اطلاعات دو سال قبلش را درآورده‌ایم. چین تایپه تقریبا ۲۰ تا ۲۵ بازیکن دارد که بااین نفرات در تمام تورنمنت‌ها ضرکت می‌کند. اگر به مرحله دوم صعود کنیم تیم پلیس قطر وجود دارد. به واسطه حضور در این کشور اطلاعات خوبی از این تیم دارم. چهار بازیکن خارجی دارد. به نظرم قوی‌ترین تیم قطری است که تا به حال به این مسابقات آماده است. تیم قزاقستان هم سال گذشته به مقام چهارم رسید. شنیده‌ام یک پاسور چینی به خدمت گرفته است. الکویت کویت هم هست.

تندروان در مورد احتمال قطع همکاری با شهداب یزد پس از قهرمانی احتمالی در جام باشگاه‌های آسیا گفت: وقتی مربی قرارداد می‌بندد اولین جایی که باید به دنبالش بگردد در خروج است. اگر ما را بیرون نیندازند می‌خواهیم بمانیم. حضور آقای خوش‌خبر نشان داده که چه اتفاق عظیمی در افکار این گروه شکل گرفته است. من دیروز به‌اندازه سه دقیقه با آقای خوش‌خبر صحبت کردم و مساله‌ای که در ذهنم بود حل شد پس شهداب دنبال افراد حرفه‌ای و نمادی از کار گروهی در ایران است که کار گروهی سخت است. من دوست دارم اینجا کار کنم مگر اینکه در خروج را به من نشان بدهند که بروم. بسیار هم ناراحت می‌شوم که از شهداب جدا شوم.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.