آخرین خبرها از نیمکت تیم امید ایران / اختلاف نظر با قلعه نویی و ماندن بر سر دوراهی

همه منتظر تصمیم حبیب کاشانی

0 13

علی رغم گذشت چند هفته از شایعات، هنوز سرمربی تیم امید ایران انتخاب نشده است. گفته می شود که اختلاف نظر حبیب کاشانی و امیر قلعه نویی مانع به سرانجام رسیدن این موضوع شده است.

به گزارش سرخ نیوز، فدراسیون فوتبال ایران همچنان درگیر انتخاب سرمربی تیم فوتبال امید برای حضور در مرحله انتخابی المپیک ۲۰۲۴ پاریس است. کمبود شدید منابع مالی از مهم‌ترین دلایلی بود که مهدی تاج رئیس فدراسیون تصمیم به انتقال وظایف آماده سازی تیم امید به حبیب کاشانی بگیرد.

سابقه مدیریتی کاشانی در باشگاه پرسپولیس و تیم امید در سالهای گذشته و حضورش در شورای شهر تهران سبب شد تا نشست‌هایی را در این راستا برگزار شود تا تعیین تکلیف درباره تیم امید صورت پذیرد.

محمود خسروی وفا رئیس کمیته ملی المپیک در سکوت خبری نظر مثبت خود برای انتخاب حبیب کاشانی به عنوان مدیر تیم فوتبال امید را به مهدی تاج اعلام کرد تا جلساتی سه جانبه بین آنها صورت بگیرد و پس از کش و قوس‌های فراوان کاشانی با شرط بر عهده گرفتن هرگونه انتخاب فنی و غیر فنی در حوزه تیم امید این مسئولیت را بپذیرد و انتخاب سرمربی امید منوط به تشخیص کاشانی و تأیید تاج شود.

بررسی دو راهی تیم امید!

کاشانی در ابتدای انتخاب سرمربی تیم امید سراغ گزینه‌های مورد اطمینان خود در این رده از بین مربیان داخلی و خارجی رفت. از سوی دیگر کاشانی تصمیم گرفت گزینه‌های مطرح شده خارجی را بررسی کند که با کمک کمیته روابط بین الملل فدراسیون به دو گزینه نهایی رسید اما انتخاب نهایی را به برگزاری جلسه با امیر قلعه نویی سرمربی بزرگسالان تیم ملی و مهدی تاج رئیس فدراسیون موکول کرد.

بیشتر بخوانید:  لژیونرهای ایرانی السد، از علی دایی و پیروانی تا مرتضی پورعلی گنجی

خارجی دستیار امیر قلعه نویی شود اما…

سابقه مدیریتی کاشانی نشان از اقتصادی بودن او به عنوان یکی از مردان سیاسی کشور دارد. او معمولاً در هر مجموعه‌ای کمتر دچار مشکلات مالی می‌شد تا حالا برای حضور مربی خارجی در رأس تیم امید مشکل مالی چندانی پیش روی او نباشد. کاشانی با آگاهی از این موضوع که مربی خارجی بتواند همزمان دستیار قلعه نویی در تیم بزرگسالان نیز باشد سراغ انتخاب سرمربی امید رفت. با این حال کمبود زمان در انتخاب و نهایی کردن قرارداد با گزینه خارجی مورد نظر کاشانی باعث کمرنگ شدن شانس حضور مربی خارجی در رأس کادر فنی زیر ۲۳ سال فوتبال ایران شده است.

اختلاف نظر کاشانی و قلعه نویی در تیم امید

مهدی تارتار، محمد ربیعی و مارکار آقاجانیان گزینه‌هایی بودند که حبیب کاشانی روی آنها برای سرمربیگری در تیم امید نظر مثبت داشت تا باب گفتگو با آنها را آغاز کند اما جلسه با امیر قلعه نویی طبق درخواست تاج باعث تغییر جهت در تصمیم نهایی شد.

قلعه نویی در حال حاضر مجتبی حسینی سرمربی فعلی پیکان تهران را بهترین گزینه برای این پست می‌داند اما کاشانی فعلاً نظری روی حسینی ندارد. کاشانی که مذاکرات اولیه اش با تارتار به دلایل مختلف بی نتیجه ماند، هنوز درباره انتخاب مجتبی حسینی تصمیم گیری نهایی نداشته است و در حال بررسی گزینه مورد علاقه قلعه نویی برای تیم امید است.

بیشتر بخوانید:  واکنش عنایتی به قرعه کشی قهرمانی آسیا: امیدوارم از این آزمون سخت سربلند بیرون بیاییم

اصرار حبیب کاشانی روی شرط اول!

کاشانی بارها در مذاکرات خود با تاج و قلعه نویی عنوان کرده است به هیچ وجه حاضر نیست مسئولیت تیمی را بپذیرد که خودش سرمربی را انتخاب نکرده باشد. کاشانی همچنان اختیار تام می‌خواهد تا هر انتخابی بدون صلاحدید و مشورت با او رد شود. باید دید در نهایت باوجود اختلافات قلعه نویی و کاشانی در این مورد، چه اتفاقی برای تیم امید و شکستن طلسم صعود به المپیک رقم می‌خورد.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.