مسی با پیشنهاد تاریخی الهلال به توافق رسید؟

0 40

لیونل مسی در حال مذاکره بر سر انتقالی به ارزش سالانه 320 میلیون پوندی به عربستان سعودی است. قراردادی که می تواند یک بار دیگر ستاره آرژانتینی را در مقابل رقیبش رونالدو قرار دهد.

به گزارش سرخ نیوز، دولت عربستان سعودی در حال آماده کردن بزرگ‌ترین قرارداد در تاریخ فوتبال برای آوردن لیونل مسی به لیگ برتر عربستان در تابستان امسال است.

مذاکرات با نمایندگان مسی و در رأس آن‌ها، پدرش، خورخه در جریان است تا زمانی که این بازیکن در پایان ماه ژوئن پس از پایان قراردادش با پاری سن ژرمن بازیکن آزاد شود. بحث‌هایی وجود دارد مبنی‌بر اینکه کل بسته پیشنهادی می‌تواند سالانه 400 میلیون دلار (320 میلیون پوند) ارزش داشته باشد که حتی از 165 میلیون پوندی که کریستیانو رونالدو سالانه برای بازی در عربستان تا تابستان 2025 دریافت خواهد کرد، بیشتر است.

مسی با پیشنهاد تاریخی الهلال به توافق رسید؟

روند متعارف امضای قرارداد با استعدادهای برتر جهان، مانند رونالدو در ماه دسامبر، این بود که قراردادها قبل از تصمیم‌گیری برای باشگاه مقصد نهایی، تأییدیه دولتی داشته باشند.

دولت عربستان سعودی گری کوک، مدیر اجرایی سابق منچسترسیتی را که در سال 2008 مدیریت باشگاه ابوظبی را برعهده داشت، در سمتی مشابه در لیگ برتر عربستان سعودی به خدمت گرفته است و پیش‌بینی می‌شود که او در هر بحثی برای گرفتن امضای مسی شرکت کند و این در حالی است که پیشنهاد PSG برای تمدید اقامت مسی در پایتخت فرانسه به مدت 12 ماه دیگر روی میز بوده اما اکنون هیچ انتظاری برای امضای آن در کار نیست.

بیشتر بخوانید:  رئال مادرید با ادن هازارد خداحافظی کرد

پیش از این، رونالدو به النصر پیوست که در حال حاضر، پس از الاتحاد در رده دوم لیگ قرار دارد. یکی از رقبای سنتی النصر، الهلال است و حضور مسی در آن باشگاه، که از لحاظ تاریخی موفق‌ترین تیم این کشور است، رقابتی را که این دو 9 سال در رئال مادرید و بارسلونا داشتند، بازسازی می‌کند. الهلال در سال 2021 چهارمین عنوان خود در لیگ قهرمانان آسیا را فتح کرد.

مسی با پیشنهاد تاریخی الهلال به توافق رسید؟

پروژه جذب مسی همراه با تأثیر رونالدو – که توسط مقامات سعودی، موفقیت‌آمیز تلقی می‌شود – برنامه‌ای است که انتظار می‌رود موقعیت این کشور را به‌عنوان مقصد نهایی برای بزرگ‌ترین نام‌های جهان تضمین کند. مسی، که در حال حاضر، باسابقه‌ترین «سفیر» سازمان گردشگری عربستان سعودی (STA) است، با یک اقدام تبلیغاتی مهم دیگر در این هفته حسابی خبرساز شد و در نهایت، این باشگاه معروف‌ترین بازیکن خود را به‌دلیل سفر بدون اجازه این هفته به عربستان برای رعایت تعهداتش در قبال قرارداد STA به دو هفته کسر دستمزد جریمه کرده است.

بیشتر بخوانید:  واکنش محمدی، معاون پرسپولیس، به جذب ملی پوش استقلال

در بیانیه مطبوعاتی 1000 کلمه‌ای STA که روز چهارشنبه برای همراهی با سفر خانواده مسی به عربستان به رسانه‌ها ارسال شد، تأکید شده که بزرگ‌ترین فوتبالیست جهان، چقدر برای تغییر وجهه پادشاهی که مدعی میزبانی فینال جام جهانی 2030 است، اهمیت دارد.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.