علت فساد در والیبال مشخص شد!

0 24

دبیرکل فدراسیون والیبال گفت:‌ با قیمت دستوری نمی‌ توان رقم قرارداد بازیکنان را کنترل کرد.

به گزارش سرخ نیوز، میلاد تقوی دبیرکل فدراسیون والیبال در مورد افزایش بی‌رویه دستمزد بازیکنان شاغل در لیگ برتر والیبال اظهار داشت: افزایش منطقی دستمزد بازیکنان در هر فصل، امری طبیعی است اما اگر این افزایش، خارج از عرف انجام شود، فشار زیادی به باشگاه‌ها وارد می‌شود که ممکن است منجر به عدم تیمداری آن‌ها و در نتیجه ضرر جامعه والیبال شود. ما نباید به باشگاه‌ها فقط به چشم تامین کننده مالی نگاه کنیم.

دبیرکل فدراسیون والیبال در مورد تعیین سقف قرارداد برای بازیکنان گفت: ما پیش از این تجربه تعیین سقف قرارداد را داشتیم که منجر به زیرمیزی، قرادادهای دوم و سوم و فساد شد. با قیمت و کنترل دستوری نمی‌توان رقم قرارداد بازیکنان را کنترل کرد. فدراسیون والیبال به عنوان نهاد حاکمیتی، تنها می‌تواند عرضه و تقاضای بازیکنان را کنترل کند.

تقوی در مورد تعداد تیم‌های حاضر در لیگ برتر فصل 1402 گفت: فدراسیون، تصمیم قطعی گرفته که تعداد تیم‌های حاضر در لیگ برتر افزایش پیدا نکند. حتی در صورت انصراف تیم‌ها، جایگزینی برای آن‌ها نخواهیم داشت. بنابراین شاید تعداد تیم‌ها کم شود ولی افزایشی در کار نخواهد بود. در جلسه‌ای که با مدیران عامل تیم‌های لیگ برتری خواهیم داشت در مورد سیاسیت‌های جدید و عرضه و تقاضای بازیکنان، بحث و تصمیم گیری می‌شود. یکی از نقاط قوت فدراسیون والیبال در چند سال گذشته، تشویق شرکت‌های خصوصی و نیمه خصوصی به حضور در لیگ والیبال بوده است.

او در مورد سقوط تیم‌های پرطرفدار ارومیه و گنبد به دسته یک و احتمال حضور مجدد آن‌ها در لیگ برتر تصریح کرد: طبق آیین‌نامه سازمان لیگ، تنها راه‌های حضور تیم‌ها در لیگ برتر، قهرمانی در دسته یک و یا خرید امتیاز تیم‌های لیگ برتری است. طبق همین آیین‌نامه، اگر تیمی تا 120 روز قبل از شروع مسابقات، تکلیف بدهی‌ها، ثبت نام و وضعیت حضور خود را مشخص نکند و از طرفی اقدام به فروش امتیاز خود هم نکند، فدراسیون در مورد آن تصمیم خواهد گرفت و می‌تواند بر اساس قیمت کارشناسی، امتیاز آن را واگذار کند ولی تصمیم بر این است که اگر چنین شرایطی پیش آمد، امتیازی از طرف فدراسیون واگذار نشود.

تقوی در مورد نتایج ضعیف تیم‌های بانوان ایران و به نوعی درجا زدن بانوان والیبالیست گفت: این یک محدودیت ذهنی است که برای خودمان ایجاد کرده‌ایم و در والیبال ساحلی هم به آن برخوردیم. والیبال بانوان نیاز به تغییر نسل دارد ولی این تغییر نسل، کار ساده‌ای نیست. ما نباید به دلیل عدم کسب نتیجه در والیبال بانوان، نگاه حمایتی خود را تغییر دهیم. حمایت حداکثری، حق بانوان است و امیدواریم بانوان هم قدر این سیاست را بدانند.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.