پس از معاف شدن آذرپیرا؛ ملی‌ پوش 97 کیلوگرم چطور انتخاب می‌ شود؟

0 16

پس از معاف شدن آذرپیرا یکی از مدعیان اصلی وزن 97 کیلوگرم از رقابت‌ های جام جهانی حالا این پرسش وجود دارد که ملی‌ پوش این وزن چطور از جام تختی انتخاب خواهد شد.

به گزارش سرخ نیوز، تا پیش از معاف شدن امیرعلی آذرپیرا آزادکار کشورمان از شرکت در مسابقات قهرمان کشوری، قرار بود باتوجه به اینکه ملی‌پوش سال گذشته (محمدحسین محمدیان) در بلگراد ناکام بود، رقابت‌های وزن 97 کیلوگرم با حضور تمام مدعیان برگزار شود و آن وقت اگر فرد منتخب در مسابقات قهرمانی آسیا هم طلا می‌گرفت، ملی‌پوش این وزن در همان قزاقستان مشخص می‌شد، اما هیچ کدام از این اتفاقات رخ نداد، یعنی نه مسابقات کشوری با حضور همه مدعیان برگزار شد و نه فرد منتخب (مجتبی گلیج) به قهرمانی آسیا رسید.

کشتی‌گیر تهرانی (آذرپیرا) باتوجه به اینکه هم در مسابقات امیدهای جهان کشتی گرفته و سپس برای جام‌جهانی به آمریکا رفته بود، با نظر کادر فنی تیم ملی از شرکت در پیکارهای کشوری معاف شد. ضمن اینکه محمدحسین محمدیان هم در این رقابت‌ها غیبت کرد و تا اینجای کار با وجود اصرارش برای دریافت سهمیه جام تختی، به او سهمیه داده نشده و اینطور که پیداست اگر اتفاق خاصی در این چند روز هم رخ ندهد، او چرخه امسال را به کل از دست داده است، چراکه پیش از این با درخواست او برای سهمیه موافقت شده بود و در مسابقات قروه (انتخابی جام تختی) به او سهمیه داده شد که باز هم به مسابقات نیامد.

بیشتر بخوانید:  جام کوژومکول و ساناتبایف قرقیزستان/ چرا تیم ملی کشتی آزاد به مسابقات رنکینگ دار نرفت؟

بنابراین رقابت‌های وزن 97 کیلوگرم با حضور همه نفرات برگزار می‌شود چون گلیج هم با سومی آسیا، نتوانست مجوز غیبت در جام تختی را بگیرد. بنابراین باتوجه به حضور همه مدعیان در ارومیه، نفر اول می‌تواند صاحب دوبنده تیم ملی کشتی آزاد شود. البته این مسئله به کیفیت مبارزه‌ها هم بستگی دارد. اگر کشتی‌گیری بدون حرف و حدیث داوری و با اقتدار قهرمان جام تختی شود، هر کسی که باشد، ملی‌پوش خواهد شد.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.