آمار درخشان خارجی های پرسپولیس در لیگ بیست و دوم

خارجی های پرسپولیس زننده نیمی از گل های این تیم در لیگ برتر بیست و دوم بوده اند.
کدخبر (139890) | 20 بهمن 1401 | ساعت 13:27
0 120
آمار درخشان خارجی های پرسپولیس در لیگ بیست و دوم
خارجی های پرسپولیس زننده نیمی از گل های این تیم در لیگ برتر بیست و دوم بوده اند.

به گزارش خبرنگار سرخ نیوز، سرانجام پس از دو هفته ناکامی مقابل فولاد و آلومینیوم پای مهاجمان پرسپولیس به گلزنی باز شد و شیخ دیاباته با دبل در آبادان، هم خود را سه گله کرد و هم تیمش را به دومین ۳ امتیاز در نیم فصل دوم رساند. این مهاجم آخرین بار در جریان برتری یک بر صفر مقابل مس کرمان در هفته یازدهم موفق به گلزنی شد. در واقع تا به اینجای فصل دیاباته با گل های خود ۶ امتیاز را برای پرسپولیس به ارمغان آورده است. این در شرایطی است که او به دلیل مصدومیت های متوالی فرصت چندانی برای حضور در ترکیب نداشته و در اغلب بازی ها نیز به عنوان یار تعویضی به زمین آمد. این مهاجم از ابتدای فصل تاکنون در مجموع ۲۸۴ دقیقه با پیراهن سرخ به میدان رفته است و به طور متوسط هر ۹۵ دقیقه یک گل در لیگ برتر زده که آمار قابل توجهی است. خصوصا اگر به یاد آوریم که همتای او یعنی لوکادیا هر ۱۲۵ دقیقه یک گل زده بود. چه بسا اگر دیاباته مصدوم نمی شد می توانست گل های بیشتری را هم به ثمر برساند. او با این سه گل خود را به گولسیانی و عمری رساند و در حال حاضر به طور مشترک بهترین گلزن سرخ ها به شمار می رود.

*با وجود جدایی؛ لوکادیا همچنان برترین گلزن سرخ‌ها

البته یورگن لوکادیا تا قبل از این که از پرسپولیس جدا شود، برترین گلزن این تیم بود و هنوز هم نامش با ۶ گل زده در صدر جدول گلزنان لیگ دیده می شود، ولی از آن جایی که دیگر برای این تیم بازی نمی کند، از فهرست گلزنان هم خارج است. ولی با این وجود باید سهم پررنگی برای او در گل های زده پرسپولیس و حتی بردهای این تیم در نظر گرفت. لوکادیا یکی از بهترین خارجی هایی بود که سرخ ها در تاریخ خود داشتند و این هلندی اگر به آن شکل جدا نمی شد پتانسیل این را داشت که بتواند در لیگ برتر ایران عنوان آقای گلی را هم تصاحب کند. بعد از رفتن این بازیکن، یکی دیگر از خارجی های پرسپولیس که گیورگی گولسیانی باشد در دربی دو گل حساس برای این تیم زد.

*عملکرد خوب خارجی‌های پرسپولیس در لیگ بیست و دوم

جالب اینجاست که اگر نگاهی به جدول گلزنان پرسپولیس داشته باشید با نام سه بازیکن خارجی برخورد خواهید کرد که در صدر هستند. در رتبه نخست یورگن لوکادیا با ۶ گل قرار دارد و در رده دوم نیز گولسیانی و دیاباته که این نشان از عملکرد خوب خارجی های پرسپولیس در فصل بیست و دوم دارد. هر سه بازیکن در نقل و انتقالات تابستانی سرخپوش شدند.

*معادلات پیچیده خط حمله سرخ‌پوشان پس از حضور پریرا

خارجی های پرسپولیس روی هم رفته تا به اینجای مسابقات، ۱۲ گل زده اند؛ یعنی نیمی از ۲۳ گل این تیم را. ۱۱ گل دیگر را هم مدافعان و هافبک ها. البته این را هم نباید نادیده گرفت که سرخ ها در مقاطعی از فصل بدون مهاجم مقابل حریفان قرار می گرفتند که این موضوع در ثبت این آمار بی تاثیر نبوده است. باید دید در ادامه فصل خط حمله پرسپولیس با اضافه شدن پریرا چه شرایطی خواهد داشت و آیا این مهاجم برزیلی مثل لوکادیا و‌ شیخ گلزن خواهد بود یا راه دیگر هموطن نان خود را دنبال خواهد کرد؟ ناگفته نماند پرسپولیس به جز دو مهاجمی که نام بردیم مهدی عبدی و عیسی آل کثیر را هم در خط حمله دارد که می تواند از آن ها در طول فصل استفاده کند.

افزودن دیدگاه

دیدگاه کاربران

دیدگاهی ثبت نشده است.
در حال دریافت...
وبگردی
هادی چوپان
سامسون داودا
وسلی ویسرز
آرنلود کلاسیک 2024
سرخ‌نیوز گردی
شما آفلاین هستید...