استقلالی ها به قانون احترام بگذارند/ بازیکنان ما مشکل سربازی ندارند

یکی از مدیران باشگاه پرسپولیس گفت:هیچکدام از بازیکنان ما مشکل سربازی ندارند. بعضی از آن ها به سربازی رفتند و خدمت کردند، عده ای هم طبق قوانین نظام وظیفه معافیت گرفتند.
کدخبر (26504) | 03 اسفند 1400 | ساعت 07:51
0 53
استقلالی ها به قانون احترام بگذارند/ بازیکنان ما مشکل سربازی ندارند
یکی از مدیران باشگاه پرسپولیس گفت:هیچکدام از بازیکنان ما مشکل سربازی ندارند. بعضی از آن ها به سربازی رفتند و خدمت کردند، عده ای هم طبق قوانین نظام وظیفه معافیت گرفتند.

به گزارش سرخ نیوز و به نقل از خبرورزشی؛ ماجرای سربازی دو مدافع استقلال یعنی محمد حسین مرادمند و سیاوش یزدانی حاشیه های زیادی را به وجود آورده است و هنوز تکلیف این دو بازیکن برای ادامه حضور در استقلال مشخص نیست. با وجود تمام این واکنش‌ها و حواشی به وجود آمده در بحث خدمت سربازی دو بازیکن استقلال، باشگاه استقلال اعلام کرد که نامه‌نگاری‌ها برای به تعویق افتادن سربازی دو بازیکن استقلال انجام شده و منتظر پاسخ این نامه‌ها است. استقلالی‌ها مدعی هستند تعویق خدمت سیاوش یزدانی و محمدحسین مرادمند حق قانونی آنها و این باشگاه است، در حالی که بسیاری معتقدند مدافعان استقلال باید در همین مقطع راهی خدمت مقدس سربازی شوند. این عده در همین راستا فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش و جوانان را به دلیل نامه‌نگاری در این خصوص مورد انتقاد قرار داده‌اند و دلایل استقلالی‌ها را نمی‌پذیرند اما این باشگاه بر اساس ادله‌ای که دارد در این ماجرا پیش می‌رود. نکته مهم این است که مرادمند و یزدانی حداقل در این مقطع شامل معافیت نمی‌شوند و تنها بحث مطرح شده تعویق اعزام به خدمت این دو بازیکن است. استقلالی‌ها می‌گویند در صورتی که شروط قانونی تعویق خدمت احراز شود مرجع ذی‌صلاح می‌تواند مجوز تعویق موقت اعزام به خدمت را برای هر سربازی بر اساس مهلت قانونی صادر کند.

بر خلاف برخی شایعات این دو بازیکن استقلال قطعاً شامل قانون معافیت سرباز قهرمان نمی‌شوند، اما بر اساس قانونی که در سال ۱۳۹۷ مصوب شده و به بازیکنان سرباز شاغل در لیگ اجازه می‌دهد تا ۲۸ سال تمام و بازیکنان در سطح ملی تا ۳۰ سال تمام اعزام به خدمت را به تعویق بیندازند. این بند قانونی در خصوص محمدحسین مرادمند مدافع استقلال قابل استفاده خواهد بود. با پیگیری که استقلالی‌ها انجام داده‌اند، می‌گویند که عبارت استفاده شده در این قانون «بازیکنان در سطح ملی» است، هرچند مرادمند بازی ملی نداشته اما شهریورماه سال جاری به اردوی تیم ملی دعوت و در فهرست «رجیستر» یا ثبت شده بازیکنان تیم ملی ایران در سامانه فیفا نیز نام این بازیکن به ثبت رسیده است. با استناد به این موضوع و به دلیل سابقه دعوت به اردوی تیم ملی و ثبت‌نام رسمی در فهرست رجیستری بازیکنان ایران در مرحله مقدماتی جام جهانی، فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش، مرادمند را به عنوان بازیکن در سطح ملی به سازمان نظام وظیفه معرفی کرده‌اند و معتقدند وی بر همین اساس مشکلی برای تعویق خدمت تا پایان ۳۰ سالگی نخواهد داشت. سیاوش یزدانی دیگر بازیکن استقلال است که در مقطع اعزام به خدمت قرار گرفته و باز هم شامل قانون معافیت نخواهد شد. با توجه به بسته بودن پنجره نقل و انتقالات در صورت اعزام به خدمت، یزدانی تا پایان فصل اجازه حضور در هیچ تیم یا باشگاهی را پیدا نمی‌کند. یزدانی به دلیل اینکه یکی از بازیکنان تیم ملی در سال اعزام به جام جهانی  است اعتقاد دارد نمی‌تواند از شرایط مسابقه فاصله بگیرد و به همین دلیل خواستار موافقت با مهلت چند ماهه برای اعزام به خدمت در بهار سال ۱۴۰۱ شده است. بعد از اینکه این ماجرا حالت پیچیده ای پیدا کرد، پرویز مظلومی عضو هیئت مدیره باشگاه استقلال مدعی شد تعدادی از بازیکنان پرسپولیس هم مشکل سربازی دارند و اگر پیگیری شود، آن ها هم باید به سربازی بروند. مظلومی همچنین پرسپولیسی ها را تهدید کرد، در صورت لزوم اسامی بازیکنان سرباز پرسپولیس را رسانه ای خواهد کرد. بعد از این صحبت های مظلومی، یکی از مدیران پرسپولیس که نمی خواست نامش فاش شود، در خصوص ادعای مظلومی گفت: اصلا چنین چیزی صحت ندارد. هیچکدام از بازیکنان ما مشکل سربازی ندارند. بعضی از آن ها به سربازی رفتند و خدمت کردند، عده ای هم طبق قوانین نظام وظیفه معافیت گرفتند. اینکه چرا استقلالی ها این ادعا را مطرح کردند را نمی دانم ولی بازیکنان ما هیچ مشکلی ندارند و به صورت کاملا قانونی در پرسپولیس بازی می کنند. شاید دوستان استقلالی قصدشان این است به دلیل اتفاقات به وجود آمده در خصوص دو بازیکن سربازشان ، فشار را از روی خودشان بردارند. دوستان باید یاد بگیرند به قوانین احترام بگذارند. همانطور که چند سال قبل در وسط فصل احمد نوراللهی و امید عالیشاه سرباز شدند و به تیم تراکتور رفتند و باشگاه پرسپولیس هیچ اعتراضی به این موضوع نشان نداد.

افزودن دیدگاه

دیدگاه کاربران

دیدگاهی ثبت نشده است.
در حال دریافت...
وبگردی
هادی چوپان
سامسون داودا
وسلی ویسرز
آرنلود کلاسیک 2024
سرخ‌نیوز گردی
شما آفلاین هستید...