اونای امری: هدف بعدی ام هدایت اتلتیکو، رئال مادرید یا بارساست

اونای امری سرمربی تیم استون ویلا که نتایج خوبی در این فصل کسب کرده اعلام کرد که به دنبال پیشرفت و سرمربیگری در یکی از 3 تیم بزرگ اسپانیا است.
کدخبر (172306) | 08 اردیبهشت 1402 | ساعت 09:59
0 75
اونای امری: هدف بعدی ام هدایت اتلتیکو، رئال مادرید یا بارساست
اونای امری سرمربی تیم استون ویلا که نتایج خوبی در این فصل کسب کرده اعلام کرد که به دنبال پیشرفت و سرمربیگری در یکی از 3 تیم بزرگ اسپانیا است.

به گزارش سرخ نیوز، اونای امری با ترک ویارئال و نشستن روی نیمکت استون ویلا در لیگ برتر انگلیس دست به قماری بزرگ زد، اما او در این بازی برنده شد و نتایج درخشان اخیرش که ویلا را در آستانه حضور در رقابت‌های اروپایی قرار داده نام امری را به عنوان یکی از مربیان درخشان دنیای فوتبال مطرح کرده است. امری در مصاحبه‌ای با روزنامه اسپانیایی آ اس درباره شرایط خود در انگلیس، استون‌ویلا و آینده‌اش صحبت کرد. چرا لیگ برتر؟

به عنوان یک مربی حرفه‌ای، فوتبال انگلیس همیشه برای من جذاب بوده. من در ویارئال راحت بودم ولی وقتی فرصت برگشت به لیگ برتر پیش آمد، به آن نه نگفتم. استون ویلا پروژه جذابی است که باید با تلاش ما ادامه پیدا کند. هدف ما سه تا چهار ساله است و اگر موفق بشویم به هدف‌های بزرگی خواهیم رسید.
ویلا دو هدف دارد: جام بردن و بازی در اروپا
هدف ما سه ساله است ولی اگر بشود در شش ماه به اهداف سه ساله رسید که خیلی هم بهتر می‌شود. ما در این پنج ماه با سرعت سرسام‌آوری پیشرفت کردیم. اول قرار بود به جمع 10 تیم برتر جدول برسیم و حالا هدف‌مان رسیدن به اروپاست. استون‌ویلا در حال حاضر دو هدف مهم دارد اول اینکه یک جام به دست بیاوریم و دوم اینکه در اروپا بازی کنیم.
اونای امری: هدف بعدی ام هدایت اتلتیکو، رئال مادرید یا بارساست رسیدن به چمپیونزلیگ برای استون‌ویلا واقع‌بینانه است؟
همین‌طور که گفتم من دو هدف دارم: جام بردن و بازی در اروپا. در این فصل در دو جام حذف شدیم که البته علتش اهمیت زیادی بود که برای لیگ قائل بودیم. ولی من هرگز از تلاش برای فتح جام دست نمی‌کشم. ما پیشرفت زیادی داریم ولی من محتاط هستم. می‌دانم سخت‌ترین بخش ماجرا باقی مانده.
می‌دانی اسپانیایی‌ها از اینکه ویارئال را که در نیمه‌نهایی چمپیونزلیگ بود رها کردی و راهی استون‌ویلا شدی از دستت ناراحت هستند؟
طبیعی است. ما همه باید دنبال چالش‌های جذاب باشیم. من این شانس را داشتم که در اسپانیا مربی سه باشگاه باشم که پشت سر غول‌های فوتبال کشور قرار دارند: والنسیا، سویا و ویارئال. من قبل از هر چیز قدردان آنها هستم اما مرحله بعدی در اسپانیا برای من هدایت اتلتیکو، رئال مادرید یا بارساست. لیگ برتر این فرصت را به من داد که به پیشرفت ادامه بدهم. البته سویا، ویارئال و والنسیا هم اینطور بودند، ولی در انگلیس با دشواری‌های جدیدی مواجه می‌شوم. فراموش نکنید که لیگ برتر مجموعه‌ای از بهترین سرمایه‌گذاران، مربیان و بازیکنان دنیا است.
پیشرفت در لیگ برتر برایت راحت‌تر از لالیگاست؟
من به عنوان مربی در لالیگا بزرگ شده‌ام و تحسینش می‌کنم. ولی به دلیل برخی شرایط مجبور شدم به مسکو و بعد پاریس بروم و دور شدنم از اسپانیا کلید خورد. مرحله بعد لیگ برتر و آرسنال بود. لیگ برتر همیشه برایم جذاب بوده. جایی که زادگاه فوتبال است و همه چیز درباره این ورزش شور و حال عجیبی دارد.
اونای امری: هدف بعدی ام هدایت اتلتیکو، رئال مادرید یا بارساست چرا در لیگ برتر شش مربی اسپانیایی مشغول به کارند؟
واقعیت این است که در حال حاضر مربیان اسپانیایی یک روند فرهنگی پرقدرت را نمایندگی می‌کنند. ما در اسپانیا راه‌های زیادی برای درخشش داریم، ولی نسبت به بعضی کشورها شانس‌مان کمتر است، چرا که زبان انگلیسی برای آنها زبان دوم است و کارشان در لیگ برتر راحت‌تر می‌شود. پرتغالی‌ها به همین علت است که خیلی زودتر از ما مربی‌گری در خارج را شروع کرده‌اند. ولی ما اسپانیایی‌ها هم نشان دادیم که می‌توانیم در بالاترین سطح رقابت کنیم. من شخصا حالا نسبت به زمانی که در آرسنال بودم به مراتب آماده‌ترم.
رقابت پپ و آرتتا برای قهرمانی در لیگ برتر
پیروز بودن برای شما احترام می‌آورد. اولین اسپانیایی‌ای که در انگلیس درخشید بنتیس بود و بعد پپ. بعضی‌ها هنوز می‌گویند پپ خیلی اشتباه می‌کند، ولی به نظر من که کارش همیشه عالی بوده و هست. او درهای زیادی را برای دیگر مربیان اسپانیایی باز کرده. او بهترین مربی‌ای است که تا حالا دیده‌ام. آرتتا این شانس را دارد که در انگلیس فوتبالیست بوده و فرهنگ فوتبالی آنجا را می‌شناسد. او مدتی زیر دست گواردیولا کار کرده که این هم برایش خیلی مفید بوده. البته ما مربیان سرشناس دیگری مثل لوپتگی و ژاوی گارسیا را هم داشته‌ایم که او در فینال جام حذفی انگلیس مربی‌گری کرده. روبرتو مارتینز را هم فراموش نکنید.

افزودن دیدگاه

دیدگاه کاربران

دیدگاهی ثبت نشده است.
در حال دریافت...
وبگردی
درک لانسفورد
هادی چوپان
مستر المپیا 2023
سامسون داودا
سرخ‌نیوز گردی
شما آفلاین هستید...