تخلف در انتصاب اعضای کمیته صدور و استیناف مجوز حرفه ای

اعضای کمیته صدور و استیناف مجوز حرفه ای فدراسیون فوتبال بر خلاف متن صریح اساسنامه بدون موافقت اعضای هیات رئیسه منصوب شدند.
کدخبر (35479) | 03 اردیبهشت 1401 | ساعت 10:59
0 54
تخلف در انتصاب اعضای کمیته صدور و استیناف مجوز حرفه ای
اعضای کمیته صدور و استیناف مجوز حرفه ای فدراسیون فوتبال بر خلاف متن صریح اساسنامه بدون موافقت اعضای هیات رئیسه منصوب شدند.

به گزارش سرخ نیوز و به نقل از ایرنا؛ اعضای کمیته صدور و استیناف مجوز حرفه ای فدراسیون فوتبال در شهریور ماه سال ۱۴۰۰ بر خلاف متن صریح اساسنامه این فدراسیون و بدون موافقت و نظر اعضای هیات رئیسه طی احکامی از سوی رئیس وقت منصوب شدند.

انتصاب اعضای کمیته های بدوی و استیناف مجوز حرفه ای فدراسیون فوتبال که می بایست بر اساس متن اساسنامه فدراسیون با موافقت و نظر اعضای هیات رئیسه منصوب شوند با نظر شخص رئیس وقت فدراسیون و بدون دریافت مجوز از هیات رئیسه منصوب شدند که سرانجام این تخلف ابتدا حذف نمایندگان فوتبال ایران از آسیا و پس از آن تعلیق کمیته های بدوی و استیناف صدور مجوز حرفه ای بر اساس تصمیم AFC بوده است. بر اساس بند ٢ از ماده  ٥٨ اساسنامه فدراسیون فوتبال اعضای کمیته بدوی و استیناف صدور مجوز حرفه ای باشگاه‌ها بایستی با تصویب هیات رییسه منصوب شوند که رییس وقت فدراسیون از این تکلیف قانونی مندرج در اساسنامه تخطی و تخلف کرده و نتیجه این تخلف نیز کاملا مشخص و آشکار است. سرپرست فعلی فدراسیون فوتبال اخیرا در نامه ای در این خصوص با توجه به تعلیق کمیته صدور مجوز حرفه ای فدراسیون از دبیرکل استعلام گرفته که انتصاب اعضای این کمیته با نظر و موافقت اعضای هیات رئیسه بوده یا نظر شخصی رئیس وقت که دبیرکل در پاسخ صراحتا اعلام می کند:"بر اساس بررسی های انجام شده انتصاب اعضای این کمیته ها فاقد مجوز هیات رئیسه فدراسیون فوتبال است."

افزودن دیدگاه

دیدگاه کاربران

دیدگاهی ثبت نشده است.
در حال دریافت...
وبگردی
هادی چوپان
سامسون داودا
وسلی ویسرز
آرنلود کلاسیک 2024
سرخ‌نیوز گردی
شما آفلاین هستید...