تغییرات احتمالی ترکیب پرسپولیس مقابل سپاهان

پرسپولیس در حالی مقابل سپاهان قرار می گیرد که دو ستاره خودش را در اختیار ندارد.
کدخبر (145706) | 03 اسفند 1401 | ساعت 09:10
0 71
تغییرات احتمالی ترکیب پرسپولیس مقابل سپاهان
پرسپولیس در حالی مقابل سپاهان قرار می گیرد که دو ستاره خودش را در اختیار ندارد.

به گزارش خبرنگار سرخ نیوز، امروز در شرایطی تیم فوتبال پرسپولیس مقابل سپاهان قرار می گیرد که دو ستاره سرشناس خود را در اختیار ندارد. سعید صادقی هافبک خوش تکنیک پرسپولیس در جریان دیدار مقابل نفت آبادان در هفته نوزدهم لیگ برتر مصدوم شد و چند هفته ای است که دور از ترکیب قرار دارد. شیخ دیاباته هم که به تازگی از مصدومیت رهایی یافته و توانسته بود در بازی های اخیر نمایش خوبی را ارائه داده و ۲ گل برای تیمش بزند، همچون بازی دربی در آستانه یک دیدار حساس، دوباره دچار آسیب دیدگی شد تا فرصت همراهی سرخپوشان پایتخت در اصفهان را از دست دهد. این در حالی اتفاق می افتد که یحیی گل محمدی روی حضور این مهاجم گلزن در بازی برابر سپاهان حساب ویژه ای باز کرده بود، با این اوصاف او باید فکر دیگری به حال خط حمله تیمش کند.

ناگفته نماند دیاباته در سه بازی اخیر مهاجم فیکس ترکیب بوده و به همراه عیسی آل کثیر در خط حمله مقابل حریفان در لیگ برتر به میدان رفت. پرسپولیس روی همکاری این دو بازیکن توانست صنعت نفت را در آبادان‌ شکست دهد. در حالی که به نظر می رسید این زوج بلند قامت در حال جا افتادن در ترکیب باشند، با اتفاقی که برای مهاجم مالیایی رخ داد معادلات خط حمله سرخپوشان بار دیگر دچار تغییر شد. خوشبختانه پرسپولیس برخلاف سپاهان وابستگی چندانی به ستاره هایش ندارد و با وجود این که در طول فصل مرتبا با مصدومیت و محرومیت بازیکنانش دست به گریبان بوده، ولی با نفرات خوبی که روی نیمکت دارد خلا حضور این نفرات را توانست پر کند.

تغییرات احتمالی ترکیب پرسپولیس مقابل سپاهان

حال باید دید کادرفنی در شرایط فعلی چه راهکاری برای شکست سپاهان خواهد داشت و آیا تیمش را همچنان با دو مهاجم به میدان خواهد فرستاد یا سیستم تیمش را تغییر خواهد داد؟

در صورتی که گل محمدی تصمیم بگیرد تیمش را هجومی بچیند باید شاهد حضور پریرا در کنار آل کثیر باشیم. مهاجم برزیلی جدید الورود پرسپولیس در بازی با هوادار دقایقی در ترکیب قرار گرفت و نمایش نسبتا خوبی داشت. حتی اگر او از ابتدا در ترکیب نباشد، احتمال بازی کردنش به عنوان بازیکن تعویضی برابر سپاهان بسیار زیاد است. در صورت رقم خوردن این اتفاق یکی از هافبک ها به عنوان مهاجم کاذب پشت سر آل کثیر قرار خواهد گرفت. کادرفنی پرسپولیس در مقاطعی که با کمبود مهاجم مواجه بود از هافبک هایی چون عالیشاه و امیری در خط حمله بازی می گرفت که این تصمیم نتیجه مثبتی در پی داشت. به طوری که طی ۴ مسابقه ای که بدون مهاجم به میدان رفت سه برد و یک تساوی کسب کرد و ۱۰ بار توانست دروازه حریفان را باز کند.  

تغییرات احتمالی ترکیب پرسپولیس مقابل سپاهان

دیگر تغییر احتمالی می تواند بازگشت مهدی ترابی به ترکیب باشد. این هافبک تکنیکی در آخرین بازی پرسپولیس از روی نیمکت کار را مقابل هوادار آغاز کرد و در نیمه دوم وارد ترکیب شد. در صورتی که این بازیکن آماده باشد و در ترکیب قرار بگیرد، می تواند یکی از ستاره های میدان نقش جهان باشد و به برد تیمش کمک کند. با این تفاسیر انتظار می رود که برای دیدار امروز شاهد تغییرات زیادی در ترکیب سرخ ها نباشیم و گل محمدی تیمش را با همان نفراتی که در بازی با هوادار به زمین فرستاد ارنج کند.

ترکیب احتمالی پرسپولیس مقابل سپاهان

علیرضا بیرانوند، گئورگی گولسیانی، مرتضی پورعلی گنجی، دانیال اسماعیلی‌فر، وحید امیری، سینا اسدبیگی، میلاد سرلک، محمد عمری، مهدی ترابی عیسی آل‌کثیر و لئاندرو پریرا.

گفتنی است دیدار پرسپولیس مقابل سپاهان اصفهان ساعت ۱۵ امروز با حضور هواداران در نقش جهان برگزار می‌شود.

افزودن دیدگاه

دیدگاه کاربران

دیدگاهی ثبت نشده است.
در حال دریافت...
وبگردی
هادی چوپان
سامسون داودا
وسلی ویسرز
آرنلود کلاسیک 2024
سرخ‌نیوز گردی
شما آفلاین هستید...