دلایل ناکامی علی ارسلان در مسابقات قهرمانی اروپا چه بود؟

علی ارسلان کشتی گیر ایرانی تیم ملی صربستان در مسابقات قهرمانی اروپا موفق به کسب مدال نشد و به عنوان پنجمی بسنده کرد.
کدخبر (173800) | 10 اردیبهشت 1402 | ساعت 06:56
0 142
دلایل ناکامی علی ارسلان در مسابقات قهرمانی اروپا چه بود؟
علی ارسلان کشتی گیر ایرانی تیم ملی صربستان در مسابقات قهرمانی اروپا موفق به کسب مدال نشد و به عنوان پنجمی بسنده کرد.

به گزارش سرخ نیوز، امیرحسین حسینی در گفت‌وگویی درخصوص مسابقات قهرمانی اروپای 2023 که همراه با علی ارسلان در آن حضور داشت، گفت:

طبق معمول مسابقات در سطح بالایی برگزار شد. تیم‌های اروپایی با تمام قدرت در این دوره از رقابت‌ها شرکت کرده بودند. همیشه سطح مسابقات اروپا خیلی بالاست و نسبت به دیگر مسابقات قاره‌ای کیفیت بسیار بالاتری دارد. از همین رو است که اروپایی‌ها در سکو و توزیع مدال‌های جهانی بیشترین سهم را دارند.
وی درباره عنوان پنجمی علی ارسلان در این رقابت‌ها تصریح کرد:
علی از سال گذشته که تابعیت صربستان را گرفته و برای تیم ملی این کشور روی تشک می‌رود در  چندین مسابقه نماینده آنها بوده که تا به حال یک طلای جهانی، یک برنز مسابقات اروپایی و یک طلای جام نیکولا پتروف را به دست آورده است. در مسابقات امسال اروپایی که در کشور کرواسی برگزار شد علی ارسلان روی سکو نرفت و دستش از مدال کوتاه ماند. بعد از مسابقات جهانی سال گذشته بلگراد، طبق جلسه‌ای که با رئیس فدراسیون صربستان داشتیم قرار بود علی در مسابقات اروپایی کشتی نگیرد و در یک تورنمنت رنکینگ‌دار شرکت و برای حضور در مسابقات جهانی 2023 خودش را آماده کند. یک ماه قبل از مسابقات اروپایی اما مسئولان کشتی صربستان از علی خواستند که در این رویداد مهم شرکت کند که ما هم قبول کردیم.
مربی جوان ارسلان ادامه داد:
برای شرکت در مسابقات قهرمانی اروپا، 30 روز در ایران تمرین کردیم و بعد به صربستان رفتیم تا عازم کرواسی شویم. چند روز قبل از این مسابقه، علی از ناحیه آرنج دچار آسیب‌دیدگی خفیفی شد ولی در حدی نبود که نتواند کشتی بگیرد. در نتیجه در این مسابقات شرکت کرد و حاصل تلاش او دو برد و دو باخت بود و نتوانست شایستگی‌هایش را به نمایش بگذارد.
حسینی در خصوص شکست ارسلان در نیمه‌نهایی مقابل ابراهیم غانم فرانسوی و همچنین ناکامی‌اش در مبارزه سوم -پنجمی با حریف لهستانی تأکید کرد:
در کشتی با فرانسه علی با همان تاکتیک مسابقات جهانی جلوی این کشتی‌گیر ظاهر شد و به خوبی آنالیز شده بود اما کشتی از دستش در آمد و رسیدن به فینال را از دست داد، چیزی که از نظر ذهنی روی آن تمرکز کرده بود. برای دیدار رده‌بندی هم نخواست وزن‌کشی کرده و کشتی بگیرد اما به اصرار من و داور اشتفانک روی تشک حاضر شد و خواست کشتی را زود تمام کند که در یک غافلگیری نتیجه را واگذار کرد.
مربی آملی ملی‌پوش وزن 72 کیلوگرم صربستان در خاتمه گفت:
مسابقات اروپایی را به فال نیک می‌گیرم چون که هدف‌مان حضور در یک تورنمنت و محک در این پیکارها بود. برنامه‌مان برای آینده اضافه کردن چند تاکتیک به کشتی علی است و کمی تغییر سبک در مبارزه او. شک ندارم در مسابقات جهانی امسال ارسلان با آمادگی صددرصد برای دفاع از عنوان قهرمانی سال گذشته خود حاضر خواهد شد.

افزودن دیدگاه

دیدگاه کاربران

دیدگاهی ثبت نشده است.
در حال دریافت...
وبگردی
هادی چوپان
سامسون داودا
وسلی ویسرز
آرنلود کلاسیک 2024
سرخ‌نیوز گردی
شما آفلاین هستید...