سرخ نیوز | دو راهی کمال القرنی برای مستر المپیا 2023؛ اوپن و 212 پوند؟

دو راهی کمال القرنی برای مستر المپیا 2023؛ اوپن و 212 پوند؟

کدخبر (229277) | 23 شهریور 1402 | ساعت 23:56
0 799
دو راهی کمال القرنی برای مستر المپیا 2023؛ اوپن و 212 پوند؟
کمال القرنی برای شرکت در مستر المپیا 2023، با چالش جالبی روبه‌رو شده است.

به گزارش سرخ نیوز، کمال القرنی با قهرمانی در مسترز المپیا 2023 جواز حضور در مسابقات مستر المپیا 2023 را بدست آورده اما این بدنساز لیبیایی تصمیم گرفته است که گزینه‌های خود را قبل از اعلام برنامه‌هایش برای شرکت در این رویداد بسنجد.

در  قسمت اخیر پادکست The Menace که روز 10 سپتامبر از کانال یوتیوبی این پادکست منتشر شد، القرنی در مورد اینکه در کدام دسته مسابقات مستر المپیا 2023 شرکت خواهد داشت، صحبت کرد. القرنی که تاکنون در بزرگترین رویداد بدنسازی جایگاهی پایین‌تر از سومی را بدست نیاورده، از همان روز اول که پایش را روی صحنه مسابقات لیگ حرفه‌ای بدنسازی گذاشت، خودش را به عنوان یکی از مدعیان دسته 212 پوند معرفی کرده است. او در سال 2018 موفق شد قهرمانی آرنولد کلاسیک را کسب کند و در همان سال عنوان سومی دسته 212 پوند مستر المپیا را هم بدست آورد.

دو راهی کمال القرنی برای مستر المپیا 2023؛ اوپن و 212 پوند؟

القرنی برای رسیدن به کاندیشن مناسب و حجیم کردن عضلات، همیشه به اندازه کافی تمرین کرده و وقت گذاشته و همین کلید موفقیت وی بوده است. این بدنساز آفریقایی در دومین تجربه حضورش در مستر المپیا 2019 توانست مدال طلای دسته 212 پوند را از آن خود کند. او در حالی به این مدال طلا رسید که رقبای سرسختی در آن دوره داشت، هر چند که این مرد 51 ساله در مستر المپیا 2020 مغلوب شان کلاریدا شد و نتوانست به قهرمانی برسد. با این حال در سال بعد هم عنوان قهرمانی دست به دست شد و اینبار درک لانسفورد روی سکوی قهرمانی ایستاد.

لانسفورد سال گذشته در بخش اوپن مستر المپیا 2022 شرکت کرد و همین جابجایی فضا را برای قهرمانی دوباره کلاریدا مهیا کرد. با این حال القرنی در رده سوم قرار گرفت. حالا القرنی با کسب مدال طلا در مسترز المپیا 2023، برای حضور در دسته اوپن و 212 پوند مستر المپیا سهمیه‌اش را بدست آورده است.

برنامه نامشخص القرنی برای مستر المپیا 2023

با وجود آنکه مدت زمان زیادی تا برگزاری مسابقات مستر المپیا 2023 باقی نمانده، کمال القرنی در مورد اینکه آیا می‌خواهد در این رقابت حضور داشته باشد یا نه، هنوز مطمئن نیست:

صادقانه بگویم این سوال بزرگی است، بعید می‌دانم. سوال شما این است که قرار است در کدام دسته اوپین یا 21 شرکت کنم؟ صادقانه بگویم، من هنوز به هیچ چیز فکر نکرده‌ام و تا زمانی که به خانه برنگردم و با خانواده‌ام و همسرم مشورتی نداشته باشم، نمی‌توانم به چیزی فکر کنم.

دو راهی کمال القرنی برای مستر المپیا 2023؛ اوپن و 212 پوند؟

القرنی با تمام دستاوردها و عناوینی که در بدنسازی داشته، اذعان دارد که وارد شدن به مسابقات بخش اوپن چالشی است که هنوز آن را تجربه نکرده و باید آن را امتحان کند. با این حال او اطمینان دارد که اگر قرار باشد رقابت در دسته اوپن را انتخاب کند، با بهترین پکیج و با بیشترین پتانسیلی که دارد، پا روی استیج می‌گذارد:

صادقانه بگویم، من این کار را نمی‌کنم. فکر نمی‌کنم دوباره این کار را انجام دهم اما می‌دانم که می‌توانم دقیقا همین کار را انجام دهم. شاید یک پکیج بهتر بیاورم اما نمی‌دانم… نفرات فعلی از من خیلی کوچکتر هستند. من مطمئن هستم که آنها عضلات سرحال‌تری دارند . این تنها کاری است که انجام نداده‌ام.

مطمئنا اگر قصد حضور در مستر المپیا را داشته باشم، کاندیشن و یک پکیج خوب را به همراه خواهم داشت. در بازگشت دوباره نباید نگران افزایش وزن باشم و باید ببینم چه اتفاقی برایم می‌افتد و کمی در چالش با خودم هستم.

قهرمان سابق 212 پوند می‌گوید حتی اگر تصمیم بگیرد که در مستر المپیا 2023 شرکت نکند، بازهم حضور در مسابقات آینده مسترز المپیا روی میز خواهد بود:

فکر نمی‌کنم به راحتی تسلیم شوم. موضوع این است که من برای مسابقات مسترز باز خواهم گشت. نمی‌خواهم بگویم که مسابقه نمی‌دهم، بلکه مطمئنا برای حضور در مسترز المپیا بازخواهم گشت. احتمالا این رویداد سال آینده نخواهد بود چراکه آنها گفته‌اند که هر دو سال یکبار مسابقات انجام خواهد شد.

به گفته القرنی، او می‌داند که در آینده چه برنامه‌ای خواهد داشت اما قصد دارد در هفته‌های آینده با همسرش برنامه‌های خود را هماهنگ کند. با توجه به اینکه کمال القرنی در فلوریدا زندگی می‌کند، اگر او در مستر المپیا 2023 شرکت نکند، بسیاری از طرفداران بدنسازی از این تصمیم شگفت زده خواهند شد:

راستش را بخواهید تصمیمم را گرفته ام، با همسرم خیلی صحبت می‌کنم زیرا ما به تازگی یک خانه خریدیم، یک خانه کاملا نو، من تازه کلیدها را گرفتم، بنابراین باید نقل مکان کنیم و باید به همسرم کمک کنم. اما من می‌خواهم امسال در مستر المپیا حضور داشته باشم. من میخواهم انجامش بدهم. به زودی اعلام خواهم کرد که در چه دسته‌ای قرار است شرکت کنم. من نمی‌توانم کار دیگری انجام دهم. نمی توانم خودم را در حال انجام کار دیگری ببینم.

دو راهی کمال القرنی برای مستر المپیا 2023؛ اوپن و 212 پوند؟

تمرینات و رژیم غذایی کمال القرنی

القرنی در طول چندین دهه فعالیت حرفه‌ای خود همیشه از یک برنامه تمرینی با شدت بالا با تکرارهای آهسته و کنترل شده استفاده کرده است. او می‌گوید هر عضوی از بدن را که پرورش می‌دهد، به پنج یا شش تمرین نیاز دارد و هرگز در یک ست از 15 تکرار کمتر آن تمرین را انجام نمی‌دهد.

حجم تمریناتم زیاد است اما با وزنه‌های سنگین این تمرینات را انجام نمی‌دهم. من به اندازه کافی سنگین کار می‌کنم اما در انجام آن اصلا عجله نمی‌کنم. من واقعا سریع تمرین نمی‌کنم. تکنیک من بسیار کند است و فشار را به آهستگی وارد می‌کنم. من در طول این سالها به این روش تمرینی عادت داشتم و دقیقا به همین شکل تمرین کرده‌ام. من هرگز شش تکرار و سه دقیقه منتظر ماندن و انجام کارهای سنگین را انجام ندادم. بدن من به این روش تمرینی عادت دارد. من فکر می‌کنم این چیزی است که من را متفاوت می‌کند.

کمال القرنی در ادامه افزود:

من پنج یا شش تمرین را با 15 تکرار انجام می دهم نه بیشتر. اگر گاهی احساس کنم که 10 بار تکرار سنگین را انجام دهم یا آنکه فکر کنم این تعداد تکرار سنگین است، سعی می‌کنم 10 بار تکرار را با فشار و شسته و رفته انجام دهم. اگر کمتر از آن انجام دهم، یعنی مقدار وزنه‌ها سنگین است. سپس مقدار وزنه‌ها را کم می‌کنم اما دیگر کمتر از 10 تکرار یک تمرین را انجام نمی‌دهم. من باید حداقل یک حرکت را 10 بار تکرار کنم اما تلاشم این است بیشتر از 15 تکرار نباشد و کمتر از آن هم نشود.

در پایان این بدنساز قدیمی دسته 212 پوند فاش کرد که شش وعده غذایی در روز مصرف می‌کند و ترجیح می‌دهد به طور متناوب بین غذاهایش مرغ، ماهی قزل آلا و گوشت گاو استفاده می‌کند و منابع کربوهیدرات معمولی برنج و سیب‌زمینی شیرین را در برنامه غذایی خود دارد:

من یک روز در میان 20 دقیقه تمرین هوازی انجام می‌دهم. گاهی اوقات در شش هفته آخر قبل از مسابقه، تقریبا نیم ساعت اول صبح این تمرین را انجام می‌دهم یا 20 دقیقه شب قبل از خواب به سراغ این تمرین می‌روم. شش وعده غذایی در روز برایم طبیعی است. صبح‌ها سفیده تخم مرغ و جو دوسر و سپس مرغ و ماهی قزل آلا را مصرف می‌کنم. اغلب غذاهایم را مخلوط می‌کنم. اینها این دقیقا همان چیزهایی هستند که من می‌خورم.

علاوه بر کمال القرنی دیگر قهرمان دسته 212 پوند مستر المپیا یعنی شان کلاریدا نیز با همین مشکل مواجه بود. او سال گذشته امیدوار بود در هر دو دسته شانس خود را روی صحنه امتحان کند، اما در نهایت مجبور شد یکی را انتخاب کند و تصمیم گرفت در دسته 212 پوند روی صحنه برود که البته مدال طلا را برایش به همراه داشت.

جدیدترین اخبار بدنسازی:

افزودن دیدگاه

دیدگاه کاربران

دیدگاهی ثبت نشده است.
در حال دریافت...
وبگردی
چمن مصنوعی پدل
رونالدو
شما آفلاین هستید...