سروش؛ گمشده خط میانی پرسپولیس

حضور سروش رفیعی در ترکیب درسپولیس، به خط میانی این تیم طراوات خاصی بخشیده است.
کدخبر (165791) | 24 فروردین 1402 | ساعت 15:18
0 81
سروش؛ گمشده خط میانی پرسپولیس
حضور سروش رفیعی در ترکیب درسپولیس، به خط میانی این تیم طراوات خاصی بخشیده است.

به گزارش خبرنگار سرخ نیوز، پرسپولیس در ابتدای شروع نیم فصل دوم نتوانست نتایج خوبی را در لیگ برتر کسب کند اما در چند هفته نخست از گلزنی  مقابل حریفان عاجز ماند. بسیاری در آن بر این باور بودند که مشکل گلزنی تیم، به عملکرد بازیکنان خط میانی مربوط است و یحیی گل محمدی باید از نفراتی در ترکیب استفاده کند که توانایی بازی سازی و خلق موقعیت را داشته باشند. فرضیه‌ای که با بازگشت سعید صادقی و سروش رفیعی به ترکیب، شکل واقعی به خود گرفت و ثابت شد که حضور این دو بازیکن چقدر می‌‌توانست در این هفته‌ها به سود سرخ ها باشد.

ناگفته نماند که سعید صادقی به تازگی از مصدومیت رهایی یافته است و عملا امکان استفاده از این وینگر تکنیکی وجود نداشت، اما اینکه چرا بازیکن خلاق و خوش فکری چون سروش رفیعی به نیمکت سنجاق شد پرسشی است که کادرفنی بهتر می تواند به آن جواب دهد.

سروش؛ گمشده خط میانی پرسپولیس

چرا سروش رفیعی در پرسپولیس نیمکت نشین است؟

بدون شک یکی از دلایل نیمکت نشینی این بازیکن، ترافیک سنگین در خط میانی پرسپولیس است و شاید سیستمی هم که این تیم بازی می‌کند، دلیلی بر این امر باشد. مسئله ای که گل محمدی را بر آن داشت تا پست بازی رفیعی را تغییر دهد و از این بازیکن دریبل زن و تکنیکی هم برای خنثی کردن حملات حریف استفاده کند و هم بازی سازی. در دو بازی گذشته مقابل مس رفسنجان و ملوان این بازیکن به عنوان زوج میلاد سرلک در زمین حاضر بوده است و نمایش خوبی هم داشته. رفیعی با دوندگی زیاد و طراحی حملات تیم به هجومی تر شدن بازی تیم کمک زیادی داشت.

در جریان برتری ۳-۲ پرسپولیس مقابل تراکتور این ستاره خوش تکنیک دقایقی پس از ورودش به زمین توانست روند بازی این تیم را هجومی تر کند. در دقایق پایانی این مسابقه که سرخپوشان پایتخت برای گل تلاش می‌کردند با یک سانتر بلند روی دروازه حریف همبازیانش را صاحب فرصت کرد تا وحدت هنانوف روی ریباند گل برتری را به ثمر برساند.

با توجه به عملکرد خوب سروش رفیعی در هفته های اخیر باید دید که این بازیکن همچنان در ترکیب اصلی حضور خواهد داشت یا یحیی گل محمدی در این هفته ها که بازی ها به اوج حساسیت رسیده است ترجیح می دهد از بازیکنی در پست هافبک دفاعی بهره بگیرد که خصوصیات تدافعی تر بیشتری دارد؟ ناگفته نماند که سروش یکی از ۱۰ بازیکن سه اخطاری پرسپولیس است که در صورت دریافت کارت مقابل مس کرمان بازی هفته بعد با استقلال را از دست خواهد داد. این بازیکن در دیدار رفت پرسپولیس مقابل مس کرمان، پاس تک گل بازی را برای شیخ دیاباته فراهم ساخته بود.

افزودن دیدگاه

دیدگاه کاربران

دیدگاهی ثبت نشده است.
در حال دریافت...
وبگردی
هادی چوپان
سامسون داودا
وسلی ویسرز
آرنلود کلاسیک 2024
سرخ‌نیوز گردی
شما آفلاین هستید...