سکوت بکهام شکست؛ ما به دنبال تحقق رویای قطر هستیم

دیوید بکهام اسطوره فوتبال انگلیس و سفیر جام جهانی 2022 پاسخ منتقدین را داد.
کدخبر (95225) | 28 آبان 1401 | ساعت 10:32
0 79
سکوت بکهام شکست؛ ما به دنبال تحقق رویای قطر هستیم
دیوید بکهام اسطوره فوتبال انگلیس و سفیر جام جهانی 2022 پاسخ منتقدین را داد.

به گزارش سرخ نیوز، بالاخره سکوت دیوید بکهام شکست و او از خود در برابر انتقادات و اتهاماتی که به خاطر پذیرش سفیری قطر در جام جهانی 2022 دریافت کرده، دفاع کرد. در حالیکه تنها یک روز به آغاز جام جهانی باقی مانده، این کشور کوچک خاورمیانه همچنان به دلیل سوابق تکان دهنده حقوق بشری و جنایات علیه همجنس‌گرایی مورد انتقاد شدید قرار دارد. در همین حال، بکهام قراردادی 10 ساله به ارزش 150 میلیون پوند در سال برای نقش آفرینی به عنوان سفیر این کشور امضا کرده است.

بکهام در ویدئویی که در یک فستیوال جوانان در دوحه پخش می‌شد، گفت "قطر آرزو داشت جام جهانی را به جایی برساند که قبلاً هرگز نبوده است، اما این اتفاق فقط با دستاوردهایی که درون زمین بدست می‌آید، صورت نمی‌پذیرد بلکه زمین فوتبال بستری است که باعث پیشرفت شما می‌شود.  رویاها می‌توانند به حقیقت بپیوندند. به همین دلیل است که شما اینجا هستید. شما در ایجاد احساس مشترک میان بازی فوتبال و تبدیل جهان به مکانی بهتر و فراگیرتر شریک هستید."

دیوید بکهام

بکهام در چند وقت اخیر به شدت از سوی گروه های دگرباشان جنسی مورد انتقاد قرار گرفته و آنها کاپیتان سابق تیم ملی انگلیس را به خاطر ایفای نقش در جام جهانی قطر محکوم کرده‌اند. دی کانینگهام، یکی از بنیانگذاران گروه "غرور سه شیرها" می‌گوید که دیگر نباید بکهام به عنوان یک متحد با این گروه در نظر گرفته شود.

جو لیست، کمدین مشهور بریتانیایی نیز به ستاره سابق منچستریونایتد حمله کرده و گفته که اگر سمت قطری خود را رها نکند، از نظر مالی متحمل ضرر چند ده هزار پوندی می‌شود. با این حال در این مدت دستمزد بکهام در قطر نه تنها کاهش نیافته بلکه او دوبرابر دستمزد قبلی خود دریافت می‌کند.

بکهام می‌گوید "هر یک از بازیکنان بزرگی که من شانس این را داشتم که با آنها بازی کنم دقیقاً به همین شکل شروع کردند. آنها از حیاط پشتی خانه، خیابان کوچک یا یک پارک نزدیک خانه خود فوتبال را شروع کردند و در همان جا به خود جرات دادند تا رویاهایشان را قوی کنند و آنها را در ذهن خود پرورش دهند و ... تقریباً دو دهه پیش، گروه کوچکی از دوستداران فوتبال از قطر رویایی به همان اندازه خارق العاده داشتند: اینکه بتوانند بزرگترین رقابت فوتبال روی کره زمین را برای اولین بار به کشور خود و خاورمیانه بیاورند و اکنون ما اینجا هستیم تا این رویداد را کنار هم برگزار کنیم. این دیگر رویا نیست و یک واقعیت تمام و کمال است".

افزودن دیدگاه

دیدگاه کاربران

دیدگاهی ثبت نشده است.
در حال دریافت...
ویدئو های مرتبط
موردی نیست.
وبگردی
هادی چوپان
سامسون داودا
وسلی ویسرز
آرنلود کلاسیک 2024
سرخ‌نیوز گردی
شما آفلاین هستید...