شوک به تیم والیبال نوجوانان ایران

جوانان والیبال ایران که چند روز پیش به قهرمانی جهان رسیدند، حالا با یک شوک بزرگ مواجه شده‌اند.
کدخبر (214875) | 10 مرداد 1402 | ساعت 09:30
0 113
شوک به تیم والیبال نوجوانان ایران
جوانان والیبال ایران که چند روز پیش به قهرمانی جهان رسیدند، حالا با یک شوک بزرگ مواجه شده‌اند.

به گزارش سرخ نیوز و به نقل از ورزش سه، بعضی وقت‌ها می‌گوییم که گفتن برخی کلمات در حرف کار ساده‌ای است، اما این موضوع که ما می‌خواهیم درباره آن صحبت کنیم حتی به زبان آوردنش نیز دشوار است؛ قهرمانی جهان، کاری که جوانان والیبال ایران چندی قبل موفق به انجام آن شدند. تیم قهرمان جهان ایران؛ این عبارت به‌قدری بزرگ و جذاب است که هرگاه به چشممان بخورد، بازهم حس افتخار به ما دست می‌دهد. از آن‌هایی که بعد از شنیدنش، به قول معروف می‌گوییم به ایرانی بودن خودمان افتخار می‌کنیم. بعد از گذشت چند روز از این اتفاق مهم، نه‌تنها پاداش ویژه‌ای به این تیم قهرمان جهان ایران تعلق نگرفته، که حالا یک شوک بزرگ نیز به بازیکنانش وارد شده و وعده قبلی که با آن‌ها داده شده بود نیز در هاله‌ای از ابهام قرار گرفته است. پس از کسب مدال طلای جهان، در رسانه‌ها خبری مطرح شد مبنی‌بر اینکه بازیکنان تیم ملی جوانان به‌خاطر این قهرمانی، از خدمت سربازی معاف شده‌اند. بعد از انتشار این خبر، چند بازیکن در مصاحبه‌هایی بابت رقم خوردن این اتفاق ابراز خوشحالی کرده و از مسئولان تشکر کردند. با این حال، اکنون همه چیز روی هوا رفته است. شوک به تیم والیبال نوجوانان ایران براساس اطلاعات ما پس از پیگیری بازیکنان تیم ملی جوانان ایران درمورد بحث معافیت سربازی، به آن‌ها گفته شده که فعلاً قانونی در این باره وجود ندارد و باید بررسی‌های لازم انجام شود تا اگر امکانش وجود داشت، برای بحث معافیت آن‌ها اقدام شود. حالا بازیکنانی که پیش‌بینی می‌شود می‌توانند تشکیل‌دهنده نسل طلایی جدید والیبال ایران باشند، با یک استرس و نگرانی بزرگ مواجه شده‌اند. بلافاصله پس از اینکه از این موضوع مطلع شدیم، با مطرح‌ترین بازیکن تیم ملی جوانان، یعنی پوریا حسین خانزاده که در لیگ ملت های والیبال نیز حاضر بود، تماس گرفتیم و جزئیات ماجرا را از او جویا شدیم که می‌توانید صحبت‌های او را بخوانید.

ماجرای معافیت از سربازی بازیکنان تیم ملی نوجوانان ایران

هیچ خبری از معافیت ما نیست
بعد از قهرمانی در حال برگشت بودیم که دیدیم چند سایت و رسانه زدند که تیم زیر ٢١ سال ایران از سربازی معاف شد. ما هم امیدوار به ایران آمدیم و فکر کردیم کارمان پیگیری می‌شود، اما خبر خاصی نشد. الان هم می‌گویند معاف می‌شوید و ما با وزیر صحبت می‌کنیم اما هیچ اتفاقی نیفتاد. نه پاداشی، نه معافیتی، واقعاً هیچ...
می‌گویند این نوع معافیت در سامانه نیست!
بعضی‌ها به ما گفته‌اند که چنین نوعی از معافیت در سامانه ثبت نشده است. بچه‌ها واقعاً نگران شده‌اند و ذهنشان درگیر است. فدراسیون یک پاداش ناچیزی به ما داد و تا حدودی حمایتمان کرد، ولی درمورد معافیت چیزی به ما نگفتند. وقتی می‌پرسیم معافیت ما چه شد، جواب درست و حسابی نمی‌دهند. ما یک قهرمانی کسب کردیم که باعث شادی مردم شد اما آمدیم و هیچ خبری نشد.
شوک به تیم والیبال نوجوانان ایران وضعیت ما روی هواست
در این ورزش، مصدومیت، خستگی و دوری از خانواده وجود دارد. حالا ما که یک عضو کوچک از ورزش ایران هستیم و خیلی بزرگ‌تر از ما هستند، ولی واقعاً با وجود قهرمانی جهان، هنوز روی هوا هستیم. الان مثلاً علی حاجی‌پور نمی‌تواند شش - هفت ماه والیبال بازی کند. ممکن است برای من و بقیه هم خدایی نکرده چنین اتفاقی پیش بیاید.
بلای امین اسماعیل نژاد را سر ما نیاورید
من به نمایندگی از بچه‌ها صحبت می‌کنم و بحث اول ما سربازی است. الان اگر معافیت ما درست نشود، باید دو سال در یک تیم نظامی بازی کنیم. در این وضعیت، باید بدون پول بازی کنیم و از نظر روحی هم به هم می‌ریزیم. بعد، از لژیونر شدن ما هم جلوگیری می‌کند. نمونه بارز این قضیه، امین اسماعیل نژاد است که پارسال باید به ایتالیا می‌رفت اما با یک سال تأخیر این اتفاق افتاد. جز این در بحث پاداش هم هیچکس هوای ما را نداشت و به بعضی از ما در شهر خودمان هم چیزی ندادند.
شوک به تیم والیبال نوجوانان ایران بچه‌ها همه نگران هستند و به هم پیام می‌دهند
این کار ماست و باید از آن پول در بیاوریم. هیچ حمایتی انجام نشد و بچه‌ها همه نگران هستند. همه به هم پیام می‌دهند و با هم صحبت می‌کنیم و می‌گوییم این سربازی چه شد. قبل از فینال هم به ما می‌گفتند اگر قهرمان شوید، معاف خواهید شد و این انگیزه ما را روی هزار برد اما فعلاً خبری از آن نیست.
می‌خواهم سال آینده لژیونر شوم
می‌گویند در سامانه یا سایت، آیتمی به‌عنوان معافیت قهرمانی جهان وجود ندارد. ما نگران هستیم و درمورد خودم می‌گویم که می‌خواستم سال آینده لژیونر شوم، اما اگر معاف نشوم، نمی‌توانم. قبل از قهرمانی آسیا هم برای ما دغدغه ذهنی به وجود آمده است. پارسال بعد از لیگ ملت‌ها هم به امین گفته بودند معاف می‌شوی اما اینطوری نشد و این موضوع روی او در قهرمانی جهان تأثیر گذاشت و از نظر روحی مشکل پیدا کرد.
شوک به تیم والیبال نوجوانان ایران روی هم ۳۰ میلیون تومان هم‌ نگرفتیم
از بحث سربازی هم عبور کنیم، حتی پاداشی هم به ما ندادند. ما یک مقامی آوردیم که همه خوشحال شدند. یک خبرنگار بعد از مسابقات به من زنگ زد و گفت شما دو - سه میلیارد پاداش گرفته‌اید دیگر. به خدا همه را جمع کنیم و دلارهایمان را هم بفروشیم آخرش می‌شود، ٢٠-٣٠ میلیون تومان. همین خبرنگار می‌گفت حواله هم گرفتید که گفتم نه هیچکس چیزی به ما نداد. ما همه برای این کشور و شاد کردن دل مردم می‌جنگیم. در تیم ملی هم که می‌دانید آورده مادی برای ما وجود ندارد. ما به‌دنبال شاد کردن دل مردم هستیم اما در کنارش باید یک انگیزه‌ای برای ما ایجاد شود. اصلاً هیچ...
می‌توانیم نسل طلایی والیبال باشیم
بچه‌ها خیلی نگران هستند. خواهش می‌کنیم به کار ما رسیدگی کنند. ما هنوز بچه هستیم و سنمان کم است و از ما بزرگ‌تر هم بوده‌اند که این اتفاق‌ها برایشان افتاده است. اگر ما معاف شویم، می‌توانیم نسل طلایی جدید باشیم. اگر ما معاف نشویم، مثلاً تیم الان نوجوانان که بعداً به جوانان می‌آید، می‌گویند این‌ها قهرمان جهان شدند و این اتفاق برایشان نیفتاد، پس ما چه انگیزه‌‌ای داشته باشیم و برعکس، اگر این اتفاق بیافتد، انگیزه آن‌ها صدبرابر می‌شود.
آخرین اخبار والیبال

افزودن دیدگاه

دیدگاه کاربران

دیدگاهی ثبت نشده است.
در حال دریافت...
ویدئو های مرتبط
موردی نیست.
وبگردی
هادی چوپان
سامسون داودا
وسلی ویسرز
آرنلود کلاسیک 2024
سرخ‌نیوز گردی
شما آفلاین هستید...