محتشمیان : تیم ملی والیبال ایران زمان زیادی برای برطرف کردن مشکلاتش ندارد

جواد محتشمیان درباره مشکلات تیم ملی والیبال ایران اظهار نظر کرد.
کدخبر (210484) | 29 تیر 1402 | ساعت 21:34
0 115
محتشمیان : تیم ملی والیبال ایران زمان زیادی برای برطرف کردن مشکلاتش ندارد
جواد محتشمیان درباره مشکلات تیم ملی والیبال ایران اظهار نظر کرد.

به گزارش سرخ نیوز، جواد محتشمیان درباره مشکلات تیم ملی والیبال ایران اظهار داشت:

نخستین مشکلی که در تیم ملی والیبال ایران وجود دارد، این است که کادر فنی باید با همین بازیکنان به کار ادامه دهد. کار کردن با ابزار قبلی و توقعی بیشتر داشتن، سخت است.
کارشناس والیبال ادامه داد:
تیم ملی والیبال ایران دو پاسور دارد که در مقایسه با سعید معروف، شش‌دانگ نیستند. ازطرفی، مدیری مثل معروف در زمین وجود ندارد تا نظم و روحیه در تیم ایجاد کند. این‌ها مسائلی است که هیچ ارتباطی به سرمربی ندارد و اصلاح آن‌ها، زمان‌بر خواهد بود.
محتشمیان خاطرنشان کرد:
هر بازیکن و هر مربی، شخصیتی دارد که در قالب خاصی جای می‌گیرد. باید دقت داشت که همه چیز در مربیگری، دانش والیبال یا فوتبال نیست. شاید هزاران نفر در دنیا، دانش ورزشی بیشتری نسبت به مربیان درجه یک دنیا مثل گواردیولا یا مورینیو داشته باشند؛ ولی نکته‌ای که باعث برتری و موفقیت این مربیان می‌شود، قدرت مدیریت آن‌هاست. برخی مربیان، البته شخصیتی مخرب دارند و اگر روان‌شناس نباشد، تیم از وجود آن‌ها متضرر می‌شود.
مربی پیشین تیم ملی والیبال تصریح کرد:
اعتماد بین مربی و بازیکن باید دوطرفه باشد تا مربی بتواند از همه ظرفیت‌های بازیکنش استفاده و بازیکن هم با جان و دل برای مربی بازی کند. اگر مربی، نبض بازیکن را به دست نگیرد، یک پوئن منفی برای تیم خواهد بود همان‌طور که غیبت جواد معنوی‌نژاد، میلاد عبادی‌پور و صابر کاظمی در تیم ملی، دست مربی را خالی گذاشت و تأثیرگذار بود.
مربی پیشین تیم پیکان افزود:
مدیریت تیم باید به گونه‌ای باشد که همه را جذب کند و چیزی فراتر از تکنیک و تاکتیک است. مربی، جایی باید از اشتباهات بازیکنان چشم‌پوشی و جایی هم باید شاگردش را بازخواست کند.
جواد محتشمیان اظهار داشت:
مشکلات باید ریشه‌یابی و حل شود، اما تیم ملی والیبال زمان زیادی برای برطرف کردن مشکلاتش ندارد. در حال حاضر نیز بازیکنانی در تیم هستند که راحت نیستند، ولی مربی باید با انعطاف با آن‌ها برخورد کند. اگر این اتفاق نیافتد،‌ نتیجه خوبی در پی نخواهد داشت.
وی همچنین یادآور شد:
باخت‌های تیم ملی والیبال برای امروز نیست و مربوط به زمانی است که بعد از برزیل در لیگ ملت‌ها، دوم شدیم و تقریبا‌ً همه تیم‌ها را شکست دادیم. اگر تیم خوبی ساخته شده بود، الان نتیجه آن را می‌دیدیم نه اینکه پس از خداحافظی سعید معروف، هیچ بازیکنی در حد او نداریم و می‌خواهیم برگردد. کارشناسان فدراسیون باید زودتر از این‌ به مشکلات، واکنش نشان می‌دادند و متوجه می‌شدند بازیکنی که 12 سال کنار معروف، نیمکت‌نشین بوده است، نمی‌تواند جای او را پُر کند.
محتشمیان توضیح داد:‌
مدیریت کار سختی است؛ چون یک مدیر باید از ابزارش طوری استفاده کند که با تمام توان برای او توپ بزنند و با اعتمادبه‌نفس و اختیار کامل در زمین حاضر باشند.
وی در پایان تأکید کرد:
حرفه مربیگری کاملاً متفاوت با بازی کردن است. پاسخ دادن به ادعای بازیکنان، کار درستی نیست. مربی باید از دانش مربیان دیگر استفاده کند و کمک بگیرد. همچنین به اعتقاد من، حضور سرمربی تیم ملی در تیم باشگاهی درست نیست.
آخرین اخبار والیبال

افزودن دیدگاه

دیدگاه کاربران

دیدگاهی ثبت نشده است.
در حال دریافت...
وبگردی
هادی چوپان
سامسون داودا
وسلی ویسرز
آرنلود کلاسیک 2024
سرخ‌نیوز گردی
شما آفلاین هستید...