نقش موثر جدایی ستاره‌ها در حذف پرسپولیس، ثباتی که از دست رفت

یکی از مهم‌ترین علل شکست تلخ پرسپولیس مقابل الهلال جدایی ستاره‌های موثر و ناهماهنگی نفرات جایگزین با ترکیب اصلی تیم است.
کدخبر (7775) | 27 مهر 1400 | ساعت 09:29
0 82
نقش موثر جدایی ستاره‌ها در حذف پرسپولیس، ثباتی که از دست رفت
یکی از مهم‌ترین علل شکست تلخ پرسپولیس مقابل الهلال جدایی ستاره‌های موثر و ناهماهنگی نفرات جایگزین با ترکیب اصلی تیم است.

به گزارش سرخ‌نیوز؛ بدون شک یکی از مهم‌ترین علل شکست تلخ پرسپولیس مقابل الهلال جدایی ستاره‌های موثر و ناهماهنگی نفرات جایگزین با ترکیب اصلی تیم است. پرسپولیس در طول سال گذشته بشار رسن، شجاع خلیل‌زاده، حسین کنعانی، مغانلو و احمد نوراللهی را از دست داد که در این میان نوراللهی، رسن، خلیل‌زاده و کنعانی جزو موثرترین مهره‌های پرسپولیس در فصل گذشته لیگ قهرمانان به شمار آمده و نقش پررنگی در رسیدن سرخ‌ها به فینال داشتند؛ مغانلو نیز به همراه نوراللهی و کنعانی در طول فصل گذشته از مهره‌های موثر در گلات قهرمانی به شمار می‌آمدند. سوال اینجاست که پرسپولیس برای جایگزینی ستاره‌های از دست رفته چه بازیکنانی را جذب کرده‌ است؟ بازیکنان تازه‌وارد تا چه اندازه فرصت داشتند که تیم هماهنگ شوند؟ باید این واقعیت را پذیرفت که با جدایی ستاره‌های موثرپرسپولیس در طول سال گذشته، ثبات تیم کاهش پیدا کرده و نفرات جایگزین نیز به دلیل برگزار نشدن بازی‌های لیگ و دور بودن پرسپولیس از کوران مسابقات هنوز به هماهنگی لازم با سایر بازیکنان دست پیدا نکرده‌اند و همین عدم هماهنگی یکی از مهم‌ترین دلائل شکست مقابل الهلال است. برای درک بهتر این موضوع کافیست که مسیر نوراللهی برای تبدیل شدن به بهترین بازیکن لیگ را در نظر گرفت؛ کاپیتان سابق سرخ‌ها برای تبدیل شدن به یکی از ارکان اصلی تیم، بیش از 6 سال تلاش کرد تا 2 سال آخر عنوان موثرترین بازیکن فصل را از آن خود نمود. با در نظر گرفتن دلائل فوق باید پرسید که ما برای رسیدن به قهرمانی چه کرده‌ایم؟ واقعیت آن است که جدایی 4 تن از موثرترین بازیکنان یک تیم، عملاً به معنای کاهش 40 درصدی قدرت هر تیمی به شمار می‌رود و این مساله یک بار دیگر در بازی پرسپولیس با الهلال خود را نشان داد. به این مساله، کاهش تمرکز بازیکنان به دلیل شرایط نامناسب پرواز و امتیاز میزبانی و ورزشگاه پر از تماشاگر الهلال را اضافه کنید تا مشخص گردد که پرسپولیس با چه شرایط سختی روبه‌رو بوده است و شکست سرخ‌ها جدا از مباحث فنی، ریشه در مشکلات بزرگتری دارد. آیا الهلال و النصر و الوسان نیز در آستانه رقابت‌های آسیایی این تعداد ستاره ملی‌پوش را از دست دادند یا با گرفتن ابرستاره‌های میلیون دلاری تقویت شدند؟

افزودن دیدگاه

دیدگاه کاربران

دیدگاهی ثبت نشده است.
در حال دریافت...
وبگردی
هادی چوپان
سامسون داودا
وسلی ویسرز
آرنلود کلاسیک 2024
سرخ‌نیوز گردی
شما آفلاین هستید...