نوری : عدالتی در قضاوت داوران نمی بینیم

مدیرعامل ملوان پس دیدار این تیم برابر استقلال به انتقاد از داوری‌ها پرداخت.
کدخبر (145569) | 02 اسفند 1401 | ساعت 18:46
0 95
نوری : عدالتی در قضاوت داوران نمی بینیم
مدیرعامل ملوان پس دیدار این تیم برابر استقلال به انتقاد از داوری‌ها پرداخت.

به گزارش سرخ نیوز، پژمان نوری مدیرعامل باشگاه ملوان در خصوص اشتباهات داوری مکرر در هفته‌های اخیر علیه ملوان اظهار داشت: من فکر می‌کنم در فصل جاری بی‌سر و صداترین تیم لیگ برتر بودیم. در روزهایی که به وضوح می‌توانید هر هفته بیانیه‌های تیم‌های مختلف قبل و بعد بازی‌ها در خصوص مسائل داوری را مشاهده کنید. ما همیشه سعی کردیم به آرامش لیگ کمک کنیم، اما انگار ما هستیم که راه را اشتباه می‌رویم و باید با داد و بیداد حق‌مان را بگیریم.

مدیرعامل ملوان ادامه داد: شما یک نگاه به ۷،۸ بازی اخیر تیم ما بیاندازید تا ببینید چقدر از قضیه داوری متضرر شده‌ایم، انگار هر بازی یک پنالتی یا یک اشتباه تاثیرگذار در‌ نتیجه سهمیه تیم ما است و باید علیه تیم ما گرفته شود. ما نه دوست داریم تهمت بزنیم و‌ نه هر‌ هفته با مصاحبه و بیانیه فشار روی داوران بگذاریم، اما ما یک تیم خصوصی هستیم و فقط حق‌مان را می‌خواهیم‌ نه بیشتر از آن . پیش از بازی ملوان مقابل استقلال نامه زدیم و ابراز نگرانی کردیم چون می‌دانستیم داور مسابقه از ما ذهنیت منفی دارد و به وضوح می‌توانید این ذهنیت را در قضاوت او ببینید. خطای واضحی که در دقیقه ۸ می‌توانست با اخراج بازیکن استقلال همراه شود حتی اعلام خطا نمی‌شود و در عین حال دو کارت زرد بسیار راحت به بازیکن ما داده شده و تیم ما را ده نفره می‌کند. من سال‌ها فوتبال بازی کرده‌ام و اینها را متوجه می‌شوم!

وی خاطرنشان کرد: یک نفر در کمیته داوران فدراسیون فوتبال جواب ما را صادقانه بدهد که چرا دو سال و نیم این داور هیچ قضاوتی برای ملوان نداشته؟ دلیلش را ما می‌دانیم کمیته داوران می‌داند و خود آقای حیدری هم می‌داند! آن ذهنیت منفی روز گذشته مستقیماً در قضاوت وی تاثیر داشته و متاسفانه باعث حذف تیم ما از جام حذفی شد. تا پیش از اخراج استقلال هیچ خطری روی دروازه ما نداشت و متاسفانه بعد از آن صحنه نتیجه بازی عوض شد.

نوری گفت: طبق آمار موجود تیمی هستیم که بیشترین صدمه را از داوری دیدیم و در عین حال کمترین بیانیه و مصاحبه و … را در این مورد داشتیم . دیگر خسته شده‌ایم، ما خودمان را در قبال فوتبال انزلی و استان و هوادارانمان مسئول می‌دانیم و باید از حقشان دفاع کنیم. بیش از این ظرفیت اشتباهات داوری را نداریم و نمی‌توانیم امتیازات بیشتری از دست بدهیم‌. تنها خواسته ما این است به اندازه تلاشی که می‌کنیم نتیجه بگیریم اما این اتفاق تاکنون رخ نداده و اجازه ندادند تیم ما مزد تلاش‌هایش را بگیرد.

مدیرعامل باشگاه ملوان با اشاره به کارشناسی دوگانه صحنه‌ها در رسانه‌های مختلف، گفت: احترام بسیار زیادی برای جامعه داوری قائلم و معتقدم جزو شریف‌ترین و زحمت‌کش‌ترین قشر جامعه فوتبال هستند، اینکه داوری اشتباه می‌کند اجتناب‌ناپذیر است مانند همه انسان‌ها، اما گاهاً برخی کارشناسان که در گذشته نیز سابقه چندان روشنی ندارند در بازبینی صحنه‌ها نیز دچار مشکل هستند و در دو صحنه کاملاً مشابه کارشناسی متفاوتی دارند. بسیار خوب است اگر تریبونی داریم و می‌توانیم در بحث آموزشی کمکی کنیم از آن تریبون به هیچ نحوی سواستفاده نکنیم، برخی کارشناسی‌ها را که می‌بینیم نمی‌توانیم هیچ فکر مثبتی راجع به آن داشته باشیم.

افزودن دیدگاه

دیدگاه کاربران

دیدگاهی ثبت نشده است.
در حال دریافت...
وبگردی
هادی چوپان
سامسون داودا
وسلی ویسرز
آرنلود کلاسیک 2024
سرخ‌نیوز گردی
شما آفلاین هستید...