پیش بینی یک پرسپولیسی از تعداد گل‌هایی که یورگن لوکادیا برای قرمزها خواهد زد

محسن خلیلی مهاجم سابق پرسپولیس می‌گوید: به نظرم یورگن لوکادیا خیلی خوب در نقطه کور دفاع حریف جایگیری کرده و زهر خودش را می‌ریزد.
کدخبر (71419) | 30 شهریور 1401 | ساعت 07:46
0 89
پیش بینی یک پرسپولیسی از تعداد گل‌هایی که یورگن لوکادیا برای قرمزها خواهد زد
محسن خلیلی مهاجم سابق پرسپولیس می‌گوید: به نظرم یورگن لوکادیا خیلی خوب در نقطه کور دفاع حریف جایگیری کرده و زهر خودش را می‌ریزد.

به گزارش سرخ نیوز و به نقل از خبرورزشی، شاید بهترین کسی که می‌تواند در خصوص مهاجمان فعلی پرسپولیس و به ویژه یورگن لوکادیا نظر بدهد، محسن خلیلی باشد. آقای گل لیگ هفتم در گپ‌و‌گفتی، با نکته سنجی حرف‌هایی زد که خواندن آن خالی از لطف نیست. محمد نصرتی در گفت‌وگویی عنوان کرد که با دیدن یورگن لوکادیا یاد محسن خلیلی می‌افتم. نظری ندارید؟ محمد همیشه به من لطف داشته است. یورگن لوکادیا مهاجم با کیفیتی است و اگر غیر از این بود نمی‌توانست در بوندس لیگا و لیگ برتر انگلیس بازی کند. نظر شما در خصوص این خرید هلندی پرسپولیس چیست؟ ببینید، وقتی ما اسم مهاجم فوتبال رو می‌شنویم، اولین چیزی که به ذهنمان می‌رسد قطعا گل زدن است. مهاجمین امروز فوتبال نه تنها باید دوندگی بالایی داشته باشند و با جایگیری مناسب، خود را در موقعیت گلزنی قرار دهند. یورگن لوکادیا آیا یورگن لوکادیا این ویژگی را دارد؟ قطعا دارد. به نظرم خیلی خوب در نقطه کور دفاع حریف جایگیری کرده و زهر خودش را می‌ریزد. برخی‌ها معتقدند در فوتبال مدرن امروز مهاجمان نوک بیشتر باید پرس و دوندگی کنند. مربیان هم بیشتر این کار را از آنها می‌خواهند و آوراژ گلزنی پایین آمده است. قبول دارید؟ همیشه هم این طور نیست. پست مهاجم فوتبال با توجه به نوع ترکیب و تاکتیک تیم، دارای وظایف و مسئولیت‌های مختلفی است. بازیکنانی مانند لواندوسکی، بنزما، امباپه و ...را می‌توان به عنوان نمونه‌های خوبی از مهاجم در فوتبال نام برد. تمامی‌ این بازیکن‌ها، گل‌های زیادی را در طول فصل می‌زنند و این هم به خاطر جایگیری مناسب آنها در موقعیت‌های مختلف و در محوطه جریمه است. من فکر می‌کنم در هر سیستم و تاکتیکی مهاجم گلزن کارآیی دارد و به درد می‌خورد. راز موفقیت این مهاجمان در دنیای فوتبال چیست؟ این مهاجمین فوتبال به طرزی صحیح و بعضی مواقع دزدکی در پشت مدافعین حریف حرکت کرده و در موقع مناسب با توپ رُبایی به گل می‌رسند. شاخه اصلی این مهاجمین، گرسنگی و جاه طلبی فراوان آنها برای گل زدن و به پیروزی رساندن تیم است. یورگن لوکادیا لوکادیا هم عطش زیادی دارد. پنالتی می‌زند و ...؟ دقیقا همین طور است. یک مهاجم باید هم عطش گلزنی داشته باشد و اتفاقا همین که در آن شرایط سراغ توپ می‌رود تا پشت ضربه پنالتی بایستد یعنی عطش گلزنی دارد و گرسنه و تشنه گلزنی است. محسن خلیلی در لیگ هفتم با ۱۸ گل هم خودش آقای گل لیگ برتر شد و هم پرسپولیس را به قهرمانی رساند؟ ( با تواضع) نه این طورها هم نیست. پرسپولیس در آن مقطع مدیریت خوبی داشت، کادرفنی و بازیکنان خوبی داشت و به خوبی هم از سوی هواداران حمایت می‌شد. قهرمانی یک تیم را یک بازیکن نمی‌تواند رقم بزند. من همبازیان بسیار خوبی داشتم که توانستم آقای گل شوم و بهترین خاطره فوتبالی ام رقم بخورد. محسن خلیلی با توجه به پتانسیل و شم گلزنی که داشت شاید می‌توانست خیلی زودتر و بیشتر در فوتبال ایران مطرح شود. خودتان هم با ما موافق هستید؟ بله، یکسری تصمیم گیری‌های نه چندان درست و مصدومیت جلوی پیشرفت بیشتر من را گرفت. آن زمان علم پزشکی به اندازه الان پیشرفت نکرده بود و با یک آسیب دیدگی ممکن بود فوتبال یک بازیکن تمام شود. به هر حال قسمت ما هم این بود و راضی هستیم. محسن خلیلی

یورگن لوکادیا می‌تواند این فصل ۱۸ گل بزند؟

انشالله این مهاجم حرفه ای و خوب هلندی بیشتر از ۱۸ گل و حتی ۲۰ گل بزند. ما پرسپولیسی‌ها از خدایمان است! درخصوص مهاجمان تیم ملی چه نظری دارید؟ مهدی طارمی‌که نیازی به تعریف و تمجید ندارد. او ستاره پورتو و فوتبال ایران در اروپاست. طارمی‌اگر سه یا چهار سال زودتر می‌توانست در فوتبال ما مطرح و لژیونر شود الان در لیورپول یا تیم‌های بزرگ تری هم بازی می‌کرد. در کنار طارمی‌ باید به سردار آزمون اشاره کرد که مهاجمی‌ سرزن و گلزن است. کریم انصاری فرد و حتی علیرضا جهانبخش هم در گلزنی تبحر خاصی دارند و به نظر می‌رسد در این بخش دست کارلوس کی روش پُر باشد.

افزودن دیدگاه

دیدگاه کاربران

دیدگاهی ثبت نشده است.
در حال دریافت...
وبگردی
هادی چوپان
سامسون داودا
وسلی ویسرز
آرنلود کلاسیک 2024
سرخ‌نیوز گردی
شما آفلاین هستید...