کریمی: داور خارجی بیاورید، هزینه اش با ما!

باشگاه استقلال و در راس آن حجت کریمی هم چنان تاکید به استفاده از داور خارجی برای دربی حذفی دارند.
کدخبر (185507) | 05 خرداد 1402 | ساعت 09:39
0 105
کریمی: داور خارجی بیاورید، هزینه اش با ما!
باشگاه استقلال و در راس آن حجت کریمی هم چنان تاکید به استفاده از داور خارجی برای دربی حذفی دارند.

به گزارش سرخ نیوز، حجت کریمی مدیر باشگاه استقلال در رابطه با حضور برمزار پیشکسوتان نامدار باشگاه استقلال اظهار داشت: خیلی وقت بود که دوست داشتم این اتفاق بیفتد ولی فرصت نمی‌شد، تا اینکه به سالروز درگذشت ناصر حجازی عزیز رسیدیم و این فرصت به وجود آمد تا همراه با آقای طاهری و دوستان به قطعه نام آوران برویم. بدون شک یکی از بزرگان فوتبال ایران و باشگاه استقلال ناصر حجازی و منصور پورحیدری بودند که ادای احترام به این دو اسطوره باشگاه استقلال باعث افتخار است.

وی در این باره که شایعه شده چون پرسپولیسی‌ها روز دوم خرداد همین کار را کرده بودند استقلالی‌ها هم این اقدام را ترتیب دادند توضیح داد: از این بابت آن‌ها هم کار پسندیده‌ای انجام دادند ولی با توجه به اینکه قرار بود برنامه حضور برمزار ناصرحجازی روز پنجشنبه باشد ما از قبل برای رفتن به بهشت زهرا برنامه داشتیم و ربطی به این اقدام آن عزیزان نداشت. هرکسی این فکرها را می‌کند من را نمی‌شناسد. ضمن اینکه بعد از حضور در قطعه نام آوران بر مزار تعدادی دیگر از فوتبالیست‌ها و اصحاب قلم هم حضور پیدا کردیم تا یاد و خاطره آن‌ها را هم زنده نگه داشته باشیم. این نکته خیلی مهم است که ما همه بدانیم هیچ چیز ابدی نیست و باید قدر لحظات زندگی‌مان را بدانیم و تا جایی که می‌توانیم به همنوعان خود خدمت کنیم.

رییس هیات مدیره باشگاه استقلال همچنین درباره موضوع همراه اول و بحث اسپانسرینگ باشگاه استقلال توضیح داد: خوشبختانه در جلسات اخیر که با مسئولان این شرکت برگزار کردیم توافقاتی حاصل شد تا بخشی از مطالبات استقلال طی روزهای شنبه و یکشنبه پرداخت شود تا ما هم بلافاصله برای پرداخت مطالبات اعضای تیم اقدام کنیم. مدتهاست که در این زمینه در حال فعالیت هستم و سعی می‌کردم این موضوع محقق شود. خوشحالم که بالاخره توانستیم به توافق نهایی دست پیدا کنیم.

وی در رابطه با مشکلات این مدت توضیح داد: از همان روزی که اعضای هیئت مدیره بنده را به عنوان سرپرست باشگاه انتخاب کردند یک روز هم بیکار نبودم و چون آدمی‌هستم که دوست دارم در موقعیتی که قرار دارم نهایت تلاشم را برای انجام درست کارها انجام بدهم ابتدا از بزرگترین مشکلات شروع کردم که استراماچونی بود. در همین مدت کوتاه بارها با رایزنی با بانک شهر در نهایت توانستم طلب استراماچونی که اسنادمالی می‌گوید بزرگترین بدهی تاریخ باشگاه استقلال بود را با سختی‌های زیاد در مسیر واریز پول به حسابش پرداخت کنم. بعد از آن بدهی پادوانی را هم پرداخت کردیم و حالا فقط یک بدهی ریالی داریم که آن هم به زودی حل و فصل می‌شود.

وی ادامه داد: اما در رابطه با بحث پرداخت بدهی‌ها باید بگویم انصافاً سرمربی تیم ما گذشت بزرگی را تا این مدت انجام داده و مجموعه استقلال را بابت حسن نیّتش تحت تاثیر قرار داده است. در تلاش بودیم تا در ازای این حسن‌نیت آقای ساپینتو هر چه سریعتر مطالبات خودش و اعضای تیم را بپردازیم که قطعا این کار را هم خواهیم کرد.

مدیر باشگاه استقلال در واکنش به صحبت‌های یحیی گل محمدی درباره طرز رفتار ریکاردو ساپینتو و اینکه گفته بود اگر من رفتارهای سرمربی استقلال را می‌کردم مادام العمر محروم می‌شدم، خاطرنشان کرد: عجیب است که افراد رفتارهای خودشان کنار زمین را به این سرعت فراموش می‌کنند. کاری به فصل گذشته و اتفاقات قبل ندارم اما در همین لیگ امسال دو یا سه بار سرمربی پرسپولیس با داوران سرشاخ شده و نسبت به قضاوت آن‌ها اعتراضات شدیدی را انجام داده است. عجیب است که به این سرعت رفتارهای خودشان را فراموش می‌کنند. ضمن اینکه به نظر می‌رسد در آستانه بازی حساس مقابل استقلال سعی دارند سرمربی مارا تحت تاثیر صحبت‌های خودشان قرار بدهند اما ساپینتو به خوبی با این مسائل آشنا شده و می‌داند چه حرفی با چه منظوری بیان می‌شود.

کریمی‌در ارتباط با بحث تمدید قرارداد ساپینتو تصریح کرد: همانطور که قبلا هم اعلام کردم بعد از جلسه یک ساعته در هتل آزادی با او تقریب ما به این موضوع مشترک رسیدیم که مشکلی برای ادامه همکاری وجود ندارد و به همین خاطر من در کشور امارات با نماینده آژانس نقل و انتقالاتی ساپینتو هم دیدار کردم. الان هم قرار است همین روزها وکیل او به ایران بیاید تا کارهای تمدید قرارداد نهایی شود. ما از سبک فوتبال استقلال رضایت داریم هر چند که دوست داشتیم تیم در لیگ برتر به عنوان قهرمانی دست پیدا می‌کرد اما همه دیدند که یکسری مشکلات داوری تا چه‌اندازه استقلال را متضرر کرد. با این همه منتظر هستیم تا این اتفاق رخ بدهد.

وی در این باره که برخی از تمدید نشدن قرارداد ریکاردو ساپینتو و مخالفت برخی از اعضای باشگاه با این موضوع صحبت می‌کنند تاکید کرد: مطمئن باشید دشمنان استقلال دست از حاشیه‌سازی و شایعه پراکنی برنمی‌دارند. حتی اگر همه چیز خوب و درست باشد باز هم بیکار نمی‌نشینند چون نمی‌توانند آرامش تیم را ببینند. هواداران به این مسائل و شایعات توجه نکنند. من از آن‌ها می‌خواهم که همه تمرکزشان را روی آرامش و حمایت از تیم معطوف کنند. قطعا تیم استقلال در روزهای حساسی که یک قدم تا کسب عنوان قهرمانی فاصله دارد بیش از هر چیز نیاز به حمایت آن‌ها دارد. بازیکنان تیم ما عزم‌شان را جزم کرده‌اند تا این عنوان را به دست بیاورند.

کریمی‌همچنین در رابطه با حضور پرسپولیس در دیدار فینال مقابل استقلال گفت: برای ما هیچ تفاوتی نداشت چه تیمی‌به فینال برسد. قطعا حضور در پرسپولیس به عنوان یک رقیب سرشناس انرژی و انگیزه بازیکنان استقلال را هم افزایش خواهد داد. من با شناختی که از سرمربی و بازیکنان تیم‌مان دارم مطمئن هستم بعد از اتفاقات مربوط به دربی برگشت همه آن‌ها برای رو در رو شدن با پرسپولیس ثانیه شماری می‌کردند. حالا هم قطعاً این موضوع می‌تواند باعث شود بچه‌ها با انرژی بیشتری در فینال جام حذفی حاضر شوند تا عنوان قهرمانی را که لیاقتش را دارند به دست بیاورند.

کریمی‌همچنین در رابطه با موضوع تقاضای حضور داور خارجی در دربی فینال جام حذفی گفت: همانطور که اعلام کردیم ما حاضریم همه هزینه‌های حضور داور خارجی برای دربی فینال را پرداخت کنیم. با توجه به اتفاقاتی که در ماه‌های اخیر به ویژه این اواخر در بحث داوری شاهدش بودیم نمی‌خواهیم چیزی به اما و اگر سپرده شود. بحث یک جام و قهرمانی در میان است. بنابراین به خاطر همین موضوع است که ما در این قضیه اصرار داریم تا از یک داور خارجی در دربی فینال استفاده شود. این موضوع را با احترام به داوران داخلی‌مان می‌گویم و قطعاً برای اینم قشر زحمتکش ارزش و احترام ویژه‌ای قائل هستم اما با توجه به حواشی اخیر قطعاً سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال در این زمینه باید هرگونه اقدامی‌را انجام دهند تا حرف و حدیثی در این زمینه باقی نماند.

افزودن دیدگاه

دیدگاه کاربران

دیدگاهی ثبت نشده است.
در حال دریافت...
وبگردی
هادی چوپان
سامسون داودا
وسلی ویسرز
آرنلود کلاسیک 2024
سرخ‌نیوز گردی
شما آفلاین هستید...