5 ستاره UFC که به دنبال میراث حبیب نورماگومدوف هستند

کدخبر (233757) | 22 بهمن 1402 | ساعت 16:04
0 107
5 ستاره UFC که به دنبال میراث حبیب نورماگومدوف هستند
در این گزارش با 5 ستاره UFC که در تلاش برای به دست آوردن تاج و تخت حبیب نورماگومدوف هستند آشنا می‌شوید.

به گزارش خبرنگار سرخ نیوز، حبیب نورماگومدوف یکی از افسانه‌ای ترین مبارزان سازمان UFC است. او به عنوان قهرمان بلامنازع دسته سبک وزن این پروموشن بازنشسته شد و توانست رکورد شکست ناپذیری را در تمام دسته‌های وزنی بر جای بگذارد و میراثی را به نام خود ثبت کند که به نظر می‌رسد به این زودی قابل دسترس نخواهد بود.

او با 29 پیروزی در 29 مبارزه و بدون هیچ شکستی، یکی از بهترین مبارزان هنر های رزمی ترکیبی بود. حبیب نورماگومدوف در طول دوران حرفه‌ای خود هرگز ناک اوت نشد، صورتش به خونریزی نیفتاد و تنها در دو راند شکست خورد.

حالا دوست و شاگرد قدیمی او یعنی اسلام ماخاچف در این دسته وزنی پادشاهی می‌کند. اگرچه از نظر سبک و سیاق مبارزه ماخاچف شباهت زیادی به نورماگومدوف دارد و حتی در همان سالن تمریناتش را انجام می‌دهد اما افراد دیگری هم هستند که می‌توانند در مسیر حبیب قدم بگذارند.

بسیاری از آنها در تلاش هستند خود را در یک رده بندی معتبر جای دهند و برخی دیگر وارد رده‌بندی دسته وزنی خود شده‌اند و تنها به دنبال فرصتی برای اثبات ارزش‌هایشان هستند.

اکنون نزدیک به چهار سال از بازنشستگی حبیب نورماگومدوف می‌گذرد و ستارگان نوظهوری به دنبال رسیدن به تاج و تخت قهرمانی این مبارز داغستانی هستند.


5. رینیا ناکامورا، خروس وزن

کشتی گرفتن در بالاترین سطح و رکورد شکست ناپذیری جزو معدود چیزهایی هستند که با نام حبیب نورماگومدوف مترادف است. رینیا ناکامورا هر دو را در اختیار دارد. او به عنوان یک کشتی گیر آزاد، دارنده مدال طلای مسابقات جهانی زیر 23 سال و دارنده مدال برنز جام جهانی کشتی است.

او مهارت‌های کشتی در کلاس جهانی خود را به حرفه هیجان‌انگیز MMA تبدیل کرده که تاکنون رکورد کامل 8–0 را برای او به ارمغان آورده است. در حالی که این مبارز 28 ساله هنوز رتبه‌بندی نشده، پیش از این در دو مبارزه UFC شرکت و اولین حریف خود را در 33 ثانیه ناک اوت کرده است و سپس در مبارزه با فرنی گارسیا در 3 راند وی را شکست داده است.

درون رینگ ناکامورا انعطاف بدنی بالایی دارد و آن را با سرعت انفجاری خود ترکیب کرده تا شکست ناپذیر به نظر برسد. با این حال او یک کشتی گیر تک بعدی نیست.

ناکامورا با مهارت در دستان خود، پنج نفر از 8 حریفش را ناک اوت کرده است و مصمم است که در دسته وزنی خروس رقبایش را یکی پس از دیگری مغلوب کند.


4. تاتسورا تایرا، مگس وزن

تاتسورا تایرا مانند رینیا ناکامورا یکی از پاسخ‌های UFC به عدم حضور مبارزان ژاپنی در فهرست است و مانند هموطنش، تایرا یک گراپلر استثنایی است.

تایرا در دسته مگس وزن مبارزه می‌کند و در شرایطی که فقط 23 سال سن دارد، یکی از بالقوه ترین استعدادهای این ورزش است. با این حال علیرغم سن کمش، او در حال حاضر رکورد 15-0 را به دست آورده است که پنج برد آن زیر پرچم UFC بوده است.

تایرا در داخل رینگ جریان مبارزه را به راحتی به نفع خود تغییر می‌دهد و اگرچه در سابمیشن تبحر خاصی دارد اما فقط به کار کردن با دستان مبارزان مقابلش اکتفا نمی‌کند و روی ضربات پا هم کار می‌کند. در عین حال او همیشه به دنبال زیرگیری نیست و همیشه به دنبال فرصت مناسب برای ورود می‌گیرد و پیش از انجام حرکتش، برنامه ریزی مناسب انجام می‌دهد.

او در دسته مگس وزن به تازگی در میان 15 نفر برتر قرار گرفته و با توجه به جوانی خود، زمان زیادی برای ادامه صعود به اوج دارد.


3. محمد موکایف، پر وزن

محمد موکایف در چهار مورد از نمادین ترین حالت‌ها به حبیب نورماگومدوف شباهت دارد. او مسلمانی معتقد است، در داغستان به دنیا آمده، کشتی گیر سطح بالایی است و در MMA شکست نخورده است.

این مبارز دسته مگس وزن از سال 2022 به عضویت UFC درآمده و چهار برد در این پروموشن به دست آورده و رکورد خود را به 11–0  افزایش داده است. از نظر مهارت‌های کشتی او در دسته پر وزن در رده دوم قرار دارد و وقتی با سبک مبارزاتش تلفیق می‌شود، از موکایف یک مبارز نخبه می‌سازد که با توجه به سن و سالش او را ترسناک‌تر از هر رقیب دیگری می‌کند.

موکایف فقط 23 سال سن دارد و فضای زیادی برای رشد و پیشرفت دارد. در تاریخ 2 مارس، او در سخت‌ترین آزمون خود در UFC Fight Night 238 با الکس پرز روبرو خواهد شد. پیروزی به معنای تمدید روند شکست‌ناپذیری او و نزدیک‌تر کردن به هدف نهایی‌اش یعنی کسب طلای قهرمانی است.


2. عمر نورماگومدوف، خروس وزن

چه کسی جز نورماگومدوف دیگری می‌تواند جانشین عقاب»در رینگ هشت ضلعی شود؟ عمر نورماگومدوف اخیرا با UFC قرارداد امضا کرد و اولین بازی معرفی او در سال 2021 انجام شد.

با این حال، این مبارز 28 ساله رکورد قابل توجه 16–0 دارد و همه رقبایش به جز یکی از چهار نفر اصلی را شکست داده است. نورماگومدوف مانند پسر عموی معروف‌ترش، قهرمان سابق سامبوی جهان با مهارت‌های برتر کشتی است. اما او چیزی بیش از یک کشتی گیر است، او یک ضربه زن استثنایی است زیرا ترسی از اینکه خودش را به زمین بیندازد، ندارد.

به یک معنا، او ترکیبی ویرانگر از مهارت‌های بی‌نظیر پسر عمویش در کشتی و ضربات برق آسای لوک راک‌هولد است. 


1. شوکت رحمانوف، ولترویت

در حالی که بسیاری از گراپلرهای شکست ناپذیر پتانسیل بالایی برای قهرمانی دارند، شوکت رحمانوف از معدود افرادی است که به طور قطع به عنوان قهرمان آینده UFC در نظر گرفته می‌شود.

او ترکیبی متعادل از عملکرد تدافعی بهترین مبارزان، مهارت‌های نرم در سابمیشن رقبا، یک مزیت بزرگ در اندازه بدن و کشتی در کلاس جهانی است. او ذاتا قوی، قدرتمند و یک تمام کننده متولد شده است و هیچ یک از حریفانش نمی‌توانند بدون ناک اوت یا سابمیشن از دستش فرار کنند.

با رکورد شکست ناپذیر 18-0، رحمانوف یکی از پدیده‌های بی چون و چرای دسته ولترویت محسوب می‌شود که به تازگی توانسته تامپسون را شکست دهد. او اکنون در رتبه سوم قرار دارد و با 29 سال سن، در فاصله نزدیکی از بدست آوردن عنوان قهرمانی تایتل دارد و بیشترین شانس را برای تکرار میراث حبیب نورماگومدوف به خودش اختصاص داده است. 

آیا دریکوس دوپلسی در UFC 300 مبارزه خواهد کرد؟

آیا دریکوس دوپلسی در UFC 300 مبارزه خواهد کرد؟

بیشتر بخوانید
22 بهمن 1402 | ساعت 11:00
بیشتر بخوانید
رو در رو شدن شان استریکلند و دونالد ترامپ + ویدئو

رو در رو شدن شان استریکلند و دونالد ترامپ + ویدئو

بیشتر بخوانید
22 بهمن 1402 | ساعت 01:45
بیشتر بخوانید
مست کردن الکساندر ولکانوفسکی به دلیل افسردگی!

مست کردن الکساندر ولکانوفسکی به دلیل افسردگی!

بیشتر بخوانید
20 بهمن 1402 | ساعت 19:00
بیشتر بخوانید
پیش بینی شان اومالی : مراب دوالیشویلی برنده مبارزه با هنری سهودو است!

پیش بینی شان اومالی : مراب دوالیشویلی برنده مبارزه با هنری سهودو است!

بیشتر بخوانید
19 بهمن 1402 | ساعت 14:56
بیشتر بخوانید
جنجالی شدن مبارزات مارک زاکربرگ / شرکت متا به سهامدارانش هشدار داد!

جنجالی شدن مبارزات مارک زاکربرگ / شرکت متا به سهامدارانش هشدار داد!

بیشتر بخوانید
18 بهمن 1402 | ساعت 23:00
بیشتر بخوانید
ایلیا توپوریا به دنبال تحقیر کردن الکساندر ولکانوفسکی و کانر مک گرگور !

ایلیا توپوریا به دنبال تحقیر کردن الکساندر ولکانوفسکی و کانر مک گرگور !

بیشتر بخوانید
18 بهمن 1402 | ساعت 12:06
بیشتر بخوانید

افزودن دیدگاه

دیدگاه کاربران

دیدگاهی ثبت نشده است.
در حال دریافت...
وبگردی
درک لانسفورد
هادی چوپان
مستر المپیا 2023
سامسون داودا
سرخ‌نیوز گردی
شما آفلاین هستید...