مهدی عبدی:جلوگیری از پرواز پرسپولیس انگیزه ما را ۱۰ برابر کرد!

برای شکست دادن الهلال در عربستان هم قسم شدیم

0 15

پرسپولیس تنها نماینده باقی مانده کشورمان در لیگ قهرمانان آسیا باید برای رسیدن به نیمه نهایی این رقابت ها روز شنبه آینده از سد الهلال عربستان بگذرد.

به گزارش سرخ نیوز؛ آخرین گل پرسپولیس به تیم های باشگاهی عربستانی (بخوانید النصر)  را مهدی عبدی به ثمر رسانده است. پیش از پرواز کاروان پرسپولیس به عربستان دقایقی با این مهاجم پرامید و گلزن هم کلام شدیم و … این مصاحبه را با این توضیح بخوانید که اواسط مکالمه به کاروان پرسپولیس اطلاع دادند مجوز پرواز به عربستان صادر نشده و باید به منزل برگردند!

در حالی که قرار بود ساعت ۱۱ به عربستان پرواز کنید اما این اتفاق رخ نداد؟

متأسفانه همین طور است و واقعا خودمان هم نمی دانیم ماجرا چیست؟ چرا باید یک سفر ورزشی برای مسابقه مهم مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا با چنین مشکلاتی روبرو شود؟

فکر می کنی کار عربستانی ها باشد؟

واقعا نمی دانیم ماجرا چیست اما این کارشکنی ها انگیزه ما را ۱۰ برابر کرد. می خواهیم نشان دهیم که با این اقدامات نمی شود جلوی پیروزی و صعود پرسپولیس را گرفت.

آخرین گل پرسپولیس درجریان بازی به عربستانی ها را تو به النصر زدی. گلی که خیلی هم خاطره انگیز شد. اگر اشتباه نکنیم قرار نبود درآن بازی فیکس باشی درست است؟

بله، درست است. ۳ یا ۴ ساعت قبل از شروع بازی بود که کنفدراسیون فوتبال آسیا رأی به محرومیت عیسی آل کثیر داد. قرار بود عیسی فیکس باشد و برنامه های کادرفنی پیش از آن مسابقه هم روی بازی کردن عیسی بود.

داخل رختکن متوجه شدی که باید جلوی النصر فیکس بازی کنی؟

نه، من در اتاق خودم در هتل بودم که آقا حمید (مطهری) آمد و من را در جریان گذاشت.

آن لحظه می دانستی عیسی محروم شده؟

اتفاقا آقا حمید مطهری هم همین را پرسید و وقتی جواب دادم که بله می دانم گفت مطمئن است من گل می زنم.

جدا؟!

بله، آقا حمید حتی پیش بینی کرد و گفت که من با ضربه سر گل خواهم زد!

بیشتر بخوانید:  گل اول ایران مقابل کنیا توسط محمد محبی

پس این بار هم از حمید مطهری بپرس که گل می زنی یا نه؟ ظاهرا مربی پرسپولیس خیلی خوب پیش بینی می کند؟

به هرحال ایشان و آقا یحیی مربیان فنی و با تجربه ای هستند. براساس نقاط قوت و ضعف مدافعان حریف شاید این حرف را زد یا اینکه می خواست به من روحیه بدهد و خدا را شکر همین طور هم شد.

در بازی با الهلال هم منتظر پیش بینی مطهری هستی؟

انشالله منتظر می مانم که آقا حمید بگوید یا پیش بینی کند گل می زنم چون پیش بینی هایش رد خور ندارد. البته این را هم بنویسید که هرکسی گل بزند فرقی نمی کند چون آنچه اهمیت دارد پیروزی تیم پرسپولیس است. ما بازی بسیار سختی در عربستان داریم.

گلی که به النصر زدی بهترین گل فصل گذشته لیگ قهرمانان انتخاب شد. اگر اشتباه نکنم ۳۰ درصد از کاربران درسایت کنفدراسیون فوتبال آسیا به گل تو رأی دادند؟

لطف همبازیانم و هواداران پرسپولیس بود. طرفداران پرسپولیس همیشه حامی و باعث دلگرمی ما بازیکنان هستند و واقعا دست تک تک آنها را از راه دور می فشارم.

تیم الهلال بهتر است یا آن تیم النصر که پارسال با آنها بازی کردید؟

هر کدام ویژگی های خودسان را دارند. تیم های عربستانی اصولا تیم ها قدرتمندی هستند و حالا هم قرار است میزبان باشند. سال گذشته ما در قطر با النصر بازی کردیم و الان باید در عربستان برابر الهلال به میدان برویم. با این وجود مملو از انگیزه و امید هستیم. نمی خواهیم در این مرحله لیگ قهرمانان آسیا را ترک کنیم و با همه وجود بازی خواهیم کرد.

مهدی عبدی به لژیونر شدن فکر می کند؟

از نظر من پرسپولیس بهترین تیم دنیاست. درحال حاضر فقط و فقط به موفقیت در پرسپولیس فکر می کنم و زمانش که فرا برسد اگر خدا بخواهد لژیونر هم شاید بشوم ولی هم اکنون فقط و فقط پرسپولیس!

بیشتر بخوانید:  نکاتی که پیش از بازی پرسپولیس و مس رفسنجان باید بدانید

به هر حال موفقیت مهدی طارمی در تیم پورتو بسیاری از فوتبالیست های ایرانی را برای لژیونر شدن وسوسه می کند. این طور نیست؟

مهدی طارمی به هرجایی رسیده حقش است. من خودم بچه شهرستان و روستای قراخیل هستم. برای آن که شما بتوانید از شهرستان به تهران و اروپا برسید واقعا باید زحمت بکشید و مهدی طارمی این مراحل را پشت سرگذاشته و برای فوتبال ایران در اروپا پرچمداری می کند. از این بابت به عنوان یک فوتبالیست ایرانی به او تبریک می گویم.

اگر در بازی با کره جنوبی ضربه اش به جای تیر به تور می رسید …

فوتبال همین است اما طارمی برای تیم ملی گل های حساسی زده و می زند.

خودت هم به بازی در تیم ملی و جام جهانی فکر می کنی؟ راستش را بگو چقدر فکر می کنی؟

فکر کردن به تیم ملی یا بازی در جام جهانی کاری است که هر فوتبالیستی انجام می دهد. مگر می شود شما یک ورزشی را هر روز انجام دهید و به قله و بالاترین سطح آن فکر نکنید؟ من هم از این قاعده مستثنی نیستم.

آخرین بازی پرسپولیس با یک تیم عربستانی که همان النصر بود به ضربات پنالتی کشیده شد. فکر می کنی بازی با الهلال هم به ضربات پنالتی کشیده شود؟

بازی سنگین و دشواری است که پیش بینی آن سخت است اما فکر می کنم درنهایت تیم ما برنده شود. ما بازیکنان پرسپولیس برای پیروزی در عربستان هم قسم شدیم چون نمی خواهم در این مرحله لیگ قهرمانان آسیا را ترک کنیم و حالا هم این اتفاقات انگیزه ما را ۱۰ برابر کرده و… ببخشید ما را صدا زدند و باید برویم … (به مهدی عبدی و سایر اعضای کاروان پرسپولیس اطلاع می دهند که پرواز لغو شده و باید به خانه برگردند!)

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.