مافی‌نژاد: یحیی ثابت کرده که لیاقت سرمربیگری پرسپولیس را دارد؛ قدر پیراهن پرسپولیس را بدانید

0 258

علی مافی‌نژاد، مدافع سال‌های دور پرسپولیس پس از مصدومیت سنگینی که پیدا کرد ناچار شد که فوتبال را کنار بگذارد و در تمام سال‌های گذشته از صحنه فوتبال دور مانده و این روزها مشغول تدریس در مدارس تهران است، موفقیت‌های اخیر پرسپولیس بهانه‌ای شد تا با مدافع خوش تکنیک دهه هفتاد پرسپولیس به گفت‌وگو بنشینیم که در زیر می‌خوانید:

سرخ‌نیوز: علی مافی‌نژاد سابقه قهرمانی با پرسپولیس را در کارنامه دارد اما هیچ خبری از او در صحنه اول فوتبال نیست، مشغول چه کاری هستید؟ 

مافی‌نژاد: بعد از مصدومیتی که برایم پیش آمد، از فوتبال دور شدم و الان به عنوان دبیر ورزش در مدارس تهران درس می‌دهم. 

سرخ‌نیوز: چه مدت در پرسپولیس بازی می‌کردید؟

مافی‌نژاد: من بین سال‌های ۷۷-۷۶ دو سال بازیکن پرسپولیس بودم، سال ۷۶ من خیلی آماده بودم اما تیم ملی در کوران بازی‌های جام جهانی ۹۸ فرانسه بود و  بعد از دو یا سه بازی، پرسپولیس را از لیگ کنار گذاشتند. اما سال ۷۷ با پرسپولیس قهرمان شدیم و من هم در چند بازی برای تیم به میدان رفتم. 

سرخ‌نیوز: با چه کسانی در پرسپولیس هم بازی بودید؟ 

مافی‌نژاد: من دفاع وسط بازی می‌کردم و با نادر محمدخانی، پیروانی، یحیی گل‌محمدی، خدابیامرز انصاریان، مهدی هاشمی‌نسب و رهبری‌فرد همبازی بودم. 

سرخ‌نیوز: از مصدومیت‌تان بگویید، چه شد که مجبور شدید فوتبال را کنار بگذارید؟ 

مافی‌نژاد: در آن زمان فوتبال چمن و سالنی از هم تفکیک نشده بود و بازیکنان چمن هم می‌توانستند در سالن بازی کنند. من در آن زمان خیلی به پایم فشار آوردم و علاوه بر بازی در پرسپولیس،‌ به تیم‌ ملی فوتسال هم دعوت شده بودم. همین فشارهای زیاد باعث مصدومیتم شد و من هم رسیدگی لازم را به بدنم نداشتم و تمام وقتم صرف تمرین و بازی در سالن و چمن می‌گذشت. گاهی هم دوستانم سراغم می‌آمدند تا در سالن بازی کنیم و من هم خجالت می‌کشیدم مخالفت کنم چون نمی‌خواستم فکر کنند حالا که بازیکن پرسپولیس هستم، خودم را می‌گیرم و مغرور شده‌ام. اما اشتباه کردم باید به فوتبالم می‌چسبیدم و  فوتبال سالنی را رها می‌کردم. من توان نه گفتن به کسی را نداشتم و همین فشارهای زیاد باعث شد تا زانویم آسیب ببیند و برای همیشه از فوتبال کنار بروم. 

بیشتر بخوانید:  ترکیب نفت مسجد سلیمان مقابل استقلال / هفته نوزدهم لیگ برتر

سرخ‌نیوز: در این سال‌ها کسی از فوتبالی‌ها سراغ شما را گرفته است؟

مافی‌نژاد: نه، از فوتبالی‌ها هیچ کس سراغی از من نگرفته است. تنها مهدی هاشمی‌نسب یک روز به مدرسه ما سری زد و دو یا سه سال پیش هم با خدابیامرز میناوند و علی کریمی تلفنی حرف زدم و به جز این با هیچ کدام از فوتبالی‌ها ارتباطی نداشتم. 

سرخ‌نیوز: از پرسپولیس چی، کسی سراغ شما نیامد؟ 

مافی‌نژاد: در طول این سال‌ها هیچ کس از باشگاه پرسپولیس سراغم را نگرفته است. 

سرخ‌نیوز: از حال و روز پرسپولیس با خبر هستید؟ 

مافی‌نژاد: از اوضاع پرسپولیس با خبر هستم و نتایج تیم را پیگیری می‌کنم. البته با مصدومیتی که داشتم و نحوه دور شدنم از فوتبال باعث شده که شرایط روحی خوبی نداشته باشم و خیلی بازی‌ها را نمی‌بینم و تنها نتایج را دنبال می‌کنم. یحیی تیم خوب و باکیفیتی ساخته و نشان داده است که لیاقت سرمربیگری پرسپولیس را دارد. حمید مطهری هم مربی خوب و با دانشی است و تیم شرایط خوبی دارد. 

بیشتر بخوانید:  رضاوند: درگیری با قایدی؟ فقط گفتم شهباززاده پنالتی بزند

سرخ‌نیوز: قصد ورود به دنیای مربیگری را ندارید؟ 

مافی‌نژاد: نه، کسی ما را تحویل نمی‌گیرد. زمانی که در پرسپولیس حضور داشتم، به تیم ملی فوتسال هم دعوت شدم و در جام جهانی تایگر کاپ در سنگاپور بازی کردم و فدراسیون مدرک B مربیگری را به من داد اما بعد از اتفاقاتی که برایم افتاد دیگر فوتبال را به طور کامل کنار گذاشتم. 

سرخ‌نیوز: دلتنگ فوتبال نشده‌اید؟ 

مافی‌نژاد: مگر می‌شود فوتبالیست برای فوتبال و جو ورزشگاه دلتنگ نباشد؟ زمانی که من در پرسپولیس بودم، سر هر بازی ورزشگاه پر می‌شد و هیاهوی هواداران به ما انگیزه می‌داد.

سرخ‌نیوز: بهترین خاطره فوتبالی شما چیست؟ 

مافی‌نژاد: قهرمانی با پرسپولیس در سال ۷۷ بهترین خاطره فوتبالی من است. 

سرخ‌نیوز: چه توصیه‌ای برای بازیکنان فعلی پرسپولیس دارید؟ 

مافی‌نژاد: قدر پیراهن پرسپولیس و موقعیتی که دارند را بدانند؛ پرسپولیس تیم بزرگی است و هر بازیکنی آرزو دارد که پیراهن این تیم را بپوشد.

بهار آزاد

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.