شرایط ویژه در آبادان/ آلودگی ۴۷ برابر حد مجاز!

0 72

جمعه ۱۳ اسفندماه ۱۴۰۰ آلودگی هوا در شهر آبادان با وقوع پدیده گرد و غبار بسیار بالاتر از حد مجاز گزارش شد و پیش بینی می شود این آلودگی در روزهای آتی افزایش یابد!

به گزارش سرخ نیوز، با وقوع پدیده گرد و غبار در برخی شهرهای خوزستان از صبح جمعه میزان آلودگی هوا در خرمشهر به ۵۴ برابر حد مجاز و در آبادان و شادگان به ۴۷ برابر حد مجاز رسید.

مدیر روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان روز گذشته در گفت‌وگویی اظهار داشت: «منشاء این توده گرد و غبار کشورهای همجوار بوده و احتمال تشدید آن نیز در ساعت‌های آینده وجود دارد»
شهریار عسکری افزود: «با توجه به اینکه هوا در شرایط خطرناک قرار دارد، به شهروندان به ویژه سالمندان و کودکان و افراد دارای بیماری‌های قلبی و تنفسی توصیه می‌شود از تردد غیرضروری بپرهیزند»

امروز شنبه به همین دلیل ادارات ۴ شهر استان خوزستان با ۲ ساعت تاخیر، آغاز به کار کردند.

ضمنا براساس اعلام اداره کل هواشناسی خوزستان روز شنبه (امروز) با افزایش گرد و غبار در اغلب مناطق خوزستان و آلودگی هوا مواجه خواهیم بود.

دو بازی پرسپولیس مقابل صنعت نفت آبادان و نفت مسجد سلیمان در استان خوزستان است و سرخپوشان پایتخت همین فردا در آبادان به مصاف تیم منصوریان می روند. آلودگی هوا در استان خوزستان به حدی زیاد بوده که پروازهای داخلی و خارجی روز گذشته فرودگاه اهواز لغو شده است!

بیشتر بخوانید:  گل دوم استقلال مقابل ذوب آهن توسط کوین یامگا (پنالتی)

مرجان گلچین

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.