پیشنهاد ویژه یک پرسپولیسی: یکی از جام‌های ما را به استقلال بدهید!

0 49

به گزارش سرخ نیوز، سپهر حیدری در گفتگو با ایلنا در خصوص رقابت استقلال و پرسپولیس در صدر جدول اظهار داشت: با توجه به شرایط لیگ امسال و اینکه تیم ملی در حال رقابت برای رسیدن به جام جهانی بود وقفه‌ها و بی‌برنامگی‌هایی در برگزاری مسابقات شکل گرفت و خدا را شکر با یک نتیجه خوبی برای تیم ملی همراه بود ولی به کیفیت لیگ ضربه زیادی زد. از طرفی کیفیت داوری مسابقات هم خیلی پایین بود و اصلاً در حد استاندارد نبود. ما داور خوب کم نداریم ولی داور پر اشتباه هم زیاد داریم و امیدوارم برای این موضوع فکری اندیشیده شود چرا که ممکن است یک سوت باعث شود چند ده میلیارد هزینه و زحمات یک تیم از بین برود و کسی هم جوابگو نیست. اشتباه داوری جزو فوتبال است ولی نه به این شکل و به این شدت که برای پرسپولیس اینطور باشد و برای تیم دیگر جور دیگری باشد و برای استقلال تا این اندازه اشتباهات به نفعش باشد.

 

وی افزود: یک مورد دیگر برای مثال بازیکن گابنی گل گهر بود که 2 امتیاز به استقلال و 3 امتیاز به دو تیم دیگر اضافه کرد و خب هر جور حساب کنید این عدالت نیست و یا اینکه مسائل داوری و پنالتی‌ها به این شکل باشد که دیدیم. واقعاً طبیعی نیست این میزبان پنالتی به سود یک تیم و در نوع خودش رکورد است و به نظرم این موارد کیفیت لیگ را پایین آورد و بازی جوانمردانه رعایت نشد خصوصاً برای پرسپولیس. حالا از ابتدای فصل نگاه کنید چند بازیکن خوب از پرسپولیس به خاطر سو مدیریت جدا شدند و تا مدت‌ها برای تیم ما مدیرعامل منصوب نمی‌شد در حالیکه برای استقلال به سرعت تصمیم گیری شد. نمی‌گویم چرا برای آنها انجام شد، ولی برای پرسپولیس هم برای انجام می‌شد.

بیشتر بخوانید:  بازگشت ملی‌پوشان به تمرینات پرسپولیس

 

شما نگاه کنید ابزار یک مربی بازیکنانش هستند و گل محمدی با پنجره بسته و دستان خالی تیم را ابتدای فصل جمع کرد و در این بازار هم شما یک بازیکن با کیفیت 70-80 از دست می‌دهی حتی پیدا کردن یک بازیکن با کیفیت 40 هم سخت است. اگرچه بازیکنان با کیفیتی هستند ولی خب این نیاز به زمان دارد که در تیم جا بیافتند.

 

پیشکسوت پرسپولیس در مورد دیدارهای باقی مانده دو تیم در کورس قهرمانی گفت: به نظرم بازی آسان در لیگ نداریم و همه بازی‌‌ها سخت است و هر بازی حکم فینال را دارد. درست است پرسپولیس شش امتیاز عقب است ولی شانس این تیم را کمتر از استقلال برای قهرمانی نمی‌دانم چرا که بازی‌های استقلال به مراتب سخت‌تر است و هنوز هم اگر در 6 بازی بعدی تمرکز کند و اگر حداقل 16 امتیاز (5 برد و یک تساوی) از 6 بازی کسب کند قطعاً استقلال امتیاز از دست می‌دهد و پرسپولیس می‌تواند قهرمان شود. اگر پرسپولیس خودش نتیجه بگیرد این اتفاق می‌افتد ولی اگر خودش نتواند امتیازات را جمع کند دیگر نمی‌شود کاری‌اش کرد. ولی خب اگر اجازه دهند این اتفاق بیافتد.

 

حیدری در مورد احکام کمیته انضباطی گفت: اتفاقات اخیر را دیدید که اوجش حکم کمیته انضباطی بود و نمی‌دانم چطور عدالت را می‌شود معنا کرد. انتظار ما از کمیته انضباطی خیلی بیشتر بود. اگر کادرفنی ما آمده وسط زمین خب در مورد آنها هم این اتفاق رخ داده است. چرا انقدر اختلاف است بین آرا؟ چرا همان زمان این اتفاق رخ نداد و کسی به آن نپرداخت ولی یحیی گل‌محمدی بعد از مدت‌ها صدایش در آمد و کلی ایشان را کوبیدند که هدفشان کوبیدن پرسپولیس بود. فکر می‌کنم پرسپولیس نباید قهرمان شود.

بیشتر بخوانید:  گزارش بازی پرسپولیس مقابل مس رفسنجان / دبل سرخ ها مقابل مس

 

واضح است که نمی‌خواهند ششمین قهرمانی پرسپولیس رقم بخورد تا یک عدد شش دیگر هم خلق شود. ولی خدا همیشه نگاهش به شایسته‌هاست و برای تیم شایسته مسیر موفقیت را فراهم می‌کند و من پرسپولیس را شایسته می‌دانم و از همه لحاظ سطح فنی این تیم بالاتر است ولی همه مواردی که گفتم باعث شد شرایط به شکل عادلانه پیش نرود و اگر نصف مشکلات پرسپولیس را آن تیم دیگر داشت بعید می‌دانم حتی در نیمه بالای جدول می‌بود. در این احکام تنها چیزی که دیده نشد عدالت بود و این پیرو همان حمایت‌هایی است که از استقلال می‌شود و همه چیز دست به دست هم داده تا آنها قهرمان شوند و این کار قشنگی نیست و اگر قرار بود کمک کنند این تیم قهرمان شود اول فصل اعلام می‌کردند بازی‌ها برگزار نمی‌شد و اگر انقدر این جام انقدر ارزش دارد پرسپولیس یکی از جام‌هایش را از ویترین در بیاورد و اجازه دهد یک عکس یادگاری با آن بیاندازند. به هر حال 10 سال است این جام را لمس نکردند و این در اتفاقات حال حاضر تاثیرگذار است.

 

وی در مورد اینکه فرهاد مجیدی در نشست خبری اعلام کرد نمی‌خواهند استقلال قهرمان شود، توضیح داد: این حرف دیگر خیلی خنده دار است و فکر می‌کنم این حرف‌ها را می‌زنند تا کسی به آنها چنین چیزی نگوید ولی همه دارند می‌بینند چه اتفاقاتی در حال رخ دادن است و تنها کاری که برای استقلال تا الان نکردند این بوده که توپ را با دست خودشان برای این تیم وارد دروازه کنند.

 

همه شرایط برای موفقیت این تیم فراهم بوده و نمونه‌هایش را عرض کردم ولی باز هم اعتقاد دارم خدا حق را به حقدار می‌دهم و اگر پرسپولیس خودش باشد مطمئناً قهرمان خواهد شد.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.