اجازه دلالی ندادیم/دیدار با برزیل و آرژانتین به این دلیل لغو شد

0 31

دبیرکل فدراسیون فوتبال گفت: در آینده نزدیک یک تورنمنت خوب در ژاپن برگزار می‌شود ولی به دلیل ملاحظاتی که داشتیم و خط قرمز‌هایی که داریم نتوانستیم شرکت کنیم.

به گزارش سرخ نیوز و به نقل از تسنیم، حسن کامرانی‌فر در خصوص نگرانی‌هایی که درباره شرایط آماده‌سازی تیم ملی پیش از جام جهانی 2022 وجود دارد، گفت: مردم عزیز نگرانی نداشته باشند، برنامه‌ریزی‌های خوبی انجام شده و به زودی اعلام خواهد شد، ان‌شاءالله بتوانیم هم در فیفادی اول و هم فیفادی دوم اردوهای خوبی داشته باشیم. ردم مطمئن باشند که برنامه‌ریزی‌ انجام شده تا اردوها و بازی‌های خوب داشته باشیم.

دبیرکل فدراسیون فوتبال که با برنامه رادیویی «تهران ورزشی» گفت‌وگو می‌کرد، گفت: پیش از این همه صحبت‌ها انجام شده و قرار بود دو بازی با برزیل و آرژانتین در قطر انجام شود ولی یک باره این بازی از قطر به استرالیا منتقل شد. ضمن اینکه در آینده نزدیک یک تورنمنت خوب هم در ژاپن برگزار می‌شود ولی به دلیل ملاحظاتی که داشتیم و خط قرمز‌هایی که داریم نتوانستیم شرکت کنیم.

کامرانی‌فر در خصوص خبری مبنی بر اینکه فیفا کمیته 3 نفره‌ای را تشکیل داده تا بحث‌های مختلف را بررسی کند، اظهار داشت: این موضوع را همه می‌دانند که دغدغه فیفا و AFC درباره حضور تماشاگران چه هست و احتیاج به پنهان کردن ندارد. فیفا و AFC نامه‌ای ارسال و ابتدا از میزبانی‌های ایران و شرایطی که ما داشتیم تشکر کردند. اینکه فرصتی به ما تا شهریورماه داده‌اند درست نیست. فیفا زمان تعیین نکرده و فقط  با تشکیل تیم 3 نفره‌ای خواستند مشکلات را بررسی و حل کنند.

بیشتر بخوانید:  زمان و مکان کنفرانس خبری گل‌محمدی مشخص شد

وی درباره این موضوع که گفته می‌شود در جلسه‌ای که به همراه ماجدی و استیلی با اینفانتینو برگزار کردند، صدای رئیس فیفا ضبط و باعث ناراحتی رئیس فیفا شده است، گفت: نه ما جلسات خوبی با رئیس فیفا و AFC برگزار کردیم و آن جلسات خوب پیش رفت و نگاه رئیس فیفا به فوتبال ایران کاملاً تغییر کرد. خبرهای ضدونقیضی برای او ارسال می‌شد و نهایت صحبت او این بود که ملاک فدراسیون فوتبال ایران برای ما رسمیت دارد و نه نامه‌ها و ایمیل‌هایی که به فیفا ارسال می‌شود.

کامرانی‌فر ادامه داد: بیشتر از اینکه آنها صحبت کنند، درخواست‌هایی بود که ما داشتیم. جلساتی که داشتیم پشت درهای بسته و دو جلسه هم در فضای عمومی بود. این موضوع (ضبط صداها) را نه دیدم و نه شنیده‌ام. مطرح کردن این مسائل در این شرایط درست نیست. بعضی‌ها دنبال این هستند که ویلموتس و قراردادی جدید را درست کنند.  افرادی که در فدراسیون فوتبال مانع یکسری اتفاقات شدند، بی‌رحمانه درباره‌شان صحبت می‌شود، مطمئن باشید که اجازه نخواهیم داد ویلموتس دیگری به فدراسیون تحمیل شود. نگرانی دوستان اگر درباره فوتبال باشد کاملاً می‌پذیریم.

بیشتر بخوانید:  بالاخره سعید عزت‌اللهی به کدام تیم می‌رود؟

دبیرکل فدراسیون فوتبال ادامه داد: در بحث بازی‌های تیم ملی به هیچ‌کس اجازه دلالی ندادیم و فدراسیون خودش مستقیم کارش را انجام می‌دهد. مستقیم با فدراسیون‌ها در ارتباط هستیم و وزارت خارجه خیلی به ما کمک کرده است. اجازه ندادیم کسانی که دلالی می‌کنند به این موضوع ورود کنند.

کامرانی‌فر درباره استعلام از فیفا با ایمیل شخصی‌اش درباره رسمیت داشتن هیئت رئیسه، گفت: بنده دبیرکل فدراسیون و مسئول اجرایی فوتبال هستم و با توجه به شرایطی که به وجود آمده باید درباره همه چیز براساس اساسنامه جلو برویم. من دوستان زیادی در فیفا دارم. اینکه گفته می‌شود هیئت رئیسه از رسمیت افتاده، درست نیست، جلسه بعدی‌مان را هفته بعد برگزار خواهیم کرد و اعضای هیئت رئیسه که همه‌شان نیت خیر و کمک به فوتبال دارند، شرکت خواهند کرد.

وی در پایان در پاسخ به این سوال که سراجی به جلسه هیئت رئیسه می‌آید، گفت: تمام اعضای هیئت رئیسه دعوت می‌شوند و همه آنها نگاه کمک به فوتبال خواهند داشت.

بیشتر بخوانید:  پیروانی خبر از شکایت از مسوولان نفت داد
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.