کلهر: شک نکنید استقلال باز هم امتیاز از دست می‌دهد/باید از اشتباهات گذشته درس بگیریم

0 29

پیشکسوت پرسپولیس گفت: اگر به استقلال امتیاز اهدا نمی‌شد، فاصله پرسپولیس با صدر جدول فقط ۲ امتیاز بود و قطعا شرایط لیگ بسیار متفاوت می‌شد و یک لغزش و تساوی استقلال می‌توانست صدرنشین و حتی قهرمان لیگ را تغییر دهد. پس این امتیازات اهدایی در تعیین قهرمان نقش دارند و فدراسیون و سازمان لیگ باید در این مورد عادلانه برخورد کنند.

محمود کلهر در گفت‌وگو با سرخ‌نیوز، با تمجید از عملکرد پرسپولیس مقابل پیکان اظهار داشت: برد پرسپولیس مقابل پیکان بسیار مهم بود و می‌تواند در بازی‌های آینده به تیم کمک کند. برد پرسپولیس و کم شدن فاصله با صدر جدول، فشار زیادی به استقلال وارد می‌کند و مطمئن باشید که با ادامه این روند استقلال باز هم امتیاز از دست خواهد داد و در صورت این اتفاق درگیر حاشیه خواهد شد که به سود ماست.

وی افزود: پرسپولیس در بعد فنی ثبات و کیفیت بالاتری دارد و اگر بتواند بازی‌های آینده را با برد پشت سر بگذارد؛ شانس بالایی برای قهرمانی خواهد داشت. ما مهره‌های خوبی داریم اما در برخی بازی‌ها ترکیب پرسپولیس اشکالاتی داشت و همین مشکل در کنار اشتباهات فردی در برخی از پست‌های کلیدی باعث شد تا در برخی بازی‌ها به راحتی امتیازات را از دست بدهیم. ما الان در حساس‌ترین مقطع لیگ هستیم و از این به بعد نباید این اشتباهات تکرار شود. ما باید با بهترین ترکیب ممکن به میدان برویم و بازیکنان نیز با نهایت مسئولیت‌پذیری بازی کنند تا به امید خدا حداکثر امتیازات را جمع آوری کنیم.

بیشتر بخوانید:  آرسنال برای جذب جورجینیو دست به کار شد

پیشکسوت پرسپولیس خاطر نشان کرد: به نظرم یحیی مقابل پیکان با در نظر گرفتن محرومیت مهدی ترابی و مصدومیت وحید امیری، یکی از بهترین ترکیب‌های ممکن را به میدان فرستاده بود و با اضافه شدن امیری و ترابی و عبدی شرایط پرسپولیس بهتر هم خواهد شد. 

کلهر در ادامه به مطالبه هواداران پرسپولیس درخصوص بازبینی تجدد نظر در حکم گل‌گهر گفت: مطالبه هواداران پرسپولیس برحق است و آن ۲ امتیاز نباید به استقلال داده می‌شد. به نظرم  رای پرونده گل‌گهر ناعادلانه بود، سازمان لیگ در پرونده گل‌گهر مرتکب تخلف شده بود اما گل‌گهر تاوان داد. از طرفی اگر قرار بود با تخلف برخورد شود باید فقط از گل‌گهر امتیاز کسر می‌کردند نه اینکه به استقلال و سپاهان و پیکان امتیاز ببخشند. قهرمانی به این شکل هیچ ارزشی ندارد و عادلانه نیست. 

وی ادامه داد: مگر یکی از دلایل برکناری عزیزی‌خادم رای پرونده گل‌گهر نبود؟ پس چرا این رای را بر نمی‌گردانند؟ چرا پرونده دوباره بازبینی نمی‌شود؟ اگر این امتیازات به استقلال اهدا نمی‌شد، فاصله پرسپولیس با صدر جدول فقط ۲ امتیاز بود و قطعا شرایط لیگ بسیار متفاوت می‌شد و یک لغزش و تساوی استقلال می‌توانست صدرنشین و حتی قهرمان لیگ را تغییر دهد. پس این امتیازات اهدایی در تعیین قهرمان نقش دارند و فدراسیون و سازمان لیگ باید در این مورد عادلانه برخورد کنند.

بیشتر بخوانید:  قعرنشینی یاران محمدی با شکست مقابل الغرافه

هافبک سابق سرخپوشان از اظهارات سهیل مهدی درباره شیوه تعیین قهرمان در صورت هم امتیاز شدن پرسپولیس و استقلال و استفاده از قانون گل زده در خانه حریف انتقاد کرده و گفت: مگر سازمان لیگ پیش از شروع فصل قوانین لیگ را به باشگاه‌ها ابلاغ نمی‌کند؟ مگر پیش از این اعلام نکرده بودند که در صورت هم امتیاز شدن دو تیم تفاضل گل قهرمان را مشخص می‌کند؟ چرا سازمان لیگ هر لحظه یک ساز می‌زند و به سود استقلال قانون اعلام می‌کند؟ متاسفانه در فوتبال ما افرادی بر سر کار هستند که در بهترین شرایط کار اداری انجام داده‌اند و غیرفوتبالی‌ها مسئولیت دارند.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.