سلیمانی:داور تصمیمی برای ادامه بازی تراکتور – پرسپولیس نداشت

صفر تا صد اتفاقات گزارش کردم

0 28

ناظر بازی پرسپولیس و تراکتور گفت:صفر تا صد اتفاقات بازی را دیدم و گزارش کردم.

به گزارش سرخ نیوز، غلامرضا سلیمانی در گفت‌وگو با تسنیم، درباره اینکه مسئولان باشگاه تراکتور تبریز مدعی شده‌اند که پرسپولیسی‌ها با وجود درخواست مسئول برگزاری مسابقه و داور تصمیمی برای بازگشت به زمین نداشتند، گفت: دستور ادامه بازی دست من نیست و به زور نمی‌توانم به تیمی بگویم بازی کن یا نکن.

 

اینها موضوعاتی بی‌محتوا و غیرمنطقی هستند. قانون ششم بازی فوتبال که در کتاب داوری آمده است، برگزاری یا عدم برگزاری بازی را به داور محول کرده است. داور مسابقه به هر دلیل از جمله بحث امنیتی و یا حوادث دیگر می‌تواند بازی را متوقف یا معلق کند. وقتی داور احساس کند سلامت تماشاگران، بازیکنان، عوامل اجرایی و … در خطر است تصمیم به توقف یا ادامه برگزاری می‌گیرد.

 

«قانون را نباید مدام تکرار کنیم و وظیفه دارید مطالعه کرده و بر اساس آن رفتار کنید.». وی با بیان این جمله تصریح کرد: اینکه می‌گویند ناظر بازی از تیم پرسپولیس خواسته است که به زمین بیاید، درست نیست چون داور مسابقه بازی را متوقف کرده بود. ضمن اینکه نمی‌توان از تیمی خواهش کرد که وارد زمین شود. اگر داور می‌خواست به زمین بیاید، به رختکن نمی‌رفت. در گزارش داور همه چیز ثبت شده است. اگر قرار به شرایط برگزاری بازی بود، چه لزومی داشت داوران به رختکن بروند؟ داور تصمیمی برای ادامه بازی تراکتور – پرسپولیس نداشت.

بیشتر بخوانید:  واکنش سرمربی النصر به اولین گل رونالدو در لیگ عربستان

 

مسئول برگزاری بازی تراکتور – پرسپولیس خاطرنشان کرد: یک زمانی هست که داور با ناظر برای ادامه بازی مشورت می‌گیرد که ممکن است ناظر یکی دو بار بگوید با یگان‌های ویژه صحبت کرده و امنیت برقرار است، اما وقتی سومین بار تکرار می‌شود امکان برگزاری بازی نیست، چون مسئولیت هر اتفاقی با داور است، باید با نظر داور عمل کرد. اصلاً به من ارتباطی ندارد که بگویم بازی را متوقف یا لغو کنید. من به‌عنوان ناظر فقط می‌توانم کمک‌کننده باشم. وقتی سه بار اتفاقی می‌افتد داور برای حفظ امنیت تصمیم به توقف بازی می‌گیرد تا خدای ناکرده اتفاقی نیفتد. خیلی دیالوگ‌ها در ورزشگاه رد و بدل شد، اما باز هم تأکید می‌کنم اگر شرایط بازی فراهم بود، داور بازی را متوقف نمی‌کرد. اگر خدای ناکرده جمعیت وارد زمین می‌شدند، چه کار باید می‌کردیم؟

 

سلیمانی در واکنش به اعتراض تراکتوری‌ها به پرتاب سنگ امید عالیشاه کاپیتان پرسپولیس به هواداران گفت: صفر تا صد اتفاقات بازی را دیدم و گزارش کردم. تا ساعت دو بامداد به دلیل حساسیت موضوع، گزارش نوشتم. من در ورزشگاه اینترنت نداشتم و صبح وقتی فیلم و تصاویر اتفاقات رخ داده را دیدم، خوشحال شدم چون همه اتفاقات را گزارش کرده بودم. رفتار کاپیتان پرسپولیس و سایر موضوعات هم گزارش شده است. خودم وقتی یحیی گل‌محمدی قصد رفتن به جایگاه را داشت، تحت الحفظ او را فرستادم بالا تا ببینیم چه اتفاقی می‌افتد.؟

بیشتر بخوانید:  نوراللهی در برزخ ! ؛ او نمی تواند به لیگ برتر ایران برگردد

 

وی درباره اینکه تماشاگران بیشتری به نسبت گنجایش در نظر گرفته شده در ورزشگاه حضور داشتند، گفت: خیلی بیشتر از اینها بود. حضور تماشاگران به سازمان لیگ ارتباط ندارد و مسئولیت آن با هیئت فوتبال برگزارکننده مسابقه است. هیئت فوتبال هم زیر نظر شورای تأمین است و اجازه حضور تماشاگران را براساس نظر شورای تأمین می‌دهد. به‌عنوان ناظر بازی محدودیت‌هایی برای صحبت کردم دارم، ولی چون متهم به کم‌کاری شدیم، باید از خودم دفاع می‌کردم چون منصفانه نبود.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.