هیاهو برای هیچ

استقلال از داوری سود برده یا ضرر کرده؟

0 107

با مرور نظرات کارشناس داوری مشخص شد سود و زیان استقلالی ها از داوری به یک اندازه بوده است.

به گزارش خبرنگار سرخ نیوز، از شروع فصل تاکنون، هفته ای نبوده که شاهد اعتراضات استقلالی ها به داوران نباشیم و مسوولین این باشگاه پس از هر بازی از شکایت و بیانیه نویسی غافل نیستند. این کار به قدری طی سال های اخیر تکرار شده که دیگر در استقلال به عادت تبدیل شده و آنها حتی وقتی بازی های خود را پیروز هم می شوند، اشتباهات بی اثر داوران را بهانه قرار می دهند. کسی هم پیدا نمی شود جلوی این بدعت زشت را بگیرد. به راستی چرا این روزها که مشکلات داوری در همه دیدارها دیده می شود، فقط استقلالی ها روی این مورد تا این اندازه مانور می دهند؟ آیا غیر از این است که هدف از این جوسازی ها تحت تاثیر قرار دادن داوران در جهت منافع خود است؟ وگرنه چرا با وجود شکایت به فدراسیون فوتبال، مسوولین این باشگاه مرتبا باید دست به قلم شده و عریضه نویسی کنند؟

در همین راستا، باشگاه استقلال روز گذشته با انتشار بیانیه ای، ضمن اعتراض به اشتباهات داور بازی با نساجی، مدعی شد که اشتباهات داوری موجب تغییر نتایج بازی‌ها شده و کارشناسان بعد از اعتراض آنها به داور بازی با پیکان، حق را به این باشگاه داده اند. آبی ها پس از این بازی که با تساوی دو تیم در هفته پنجم لیگ برتر همراه بود معتقد بودند یک گل سالم و پنالتی آنها از سوی بنیادی‌فر نادیده گرفته شده است و کمیته داوران باید این داور را محروم کند.

بیشتر بخوانید:  باشگاه پرسپولیس: پیام ورزش، صلح و دوستی است، نه تفرقه و جدال

حواشی استقلال پیکان
استقلالی ها علاوه بر این به داوری بازی با سپاهان و مس رفسنجان نیز معترض بودند و بابت آن به فدراسیون فوتبال شکایت کردند. اما آیا واقعا همانطور که استقلالی ها ادعا می کنند در ۶ هفته گذشته سوت ها علیه این تیم بوده و کارشناسان ادعاهای آن ها را تایید کرده اند؟ مرور نظرات کارشناسان صحت این موضوع را بهتر مشخص خواهد کرد.

هفته اول: استقلال ۰ – سپاهان ۲
در این بازی دو صحنه مشکوک اتفاق افتاد که مورد اعتراض استقلالی قرار گرفت. اولی اعلام خطا از سوی سلمانی روی مظاهری دروازه بان سپاهان بود و دیگری خطای پنالتی روی آرمان رمضانی، که در هر دو صحنه بین کارشناسان داوری اختلاف نظر وجود داشت.حیدر سلیمانی و عسگری معتقد بودند تصمیم داور درست بوده و جباری، هادی دزفولی و میرزابیگی هیچ خطایی اتفاق نیفتاده.در صحنه خطای مشکوک به پنالتی دقایق پایانی هم میرزابیگی و جباری ادامه بازی را بهترین تصمیم دانستند، اما کارشناسی چون رودنیل، سلیمانی و عسگری اذعان داشتند داور باید یک پنالتی به سود استقلال اعلام می‌کرد.

بیشتر بخوانید:  شجاع بازی ایران و سنگال را از دست داد؟

هفته دوم: ملوان ۱ – استقلال ۳
کارشناس داوری(حسین عسگری): داور می بایست ساپینتو را بخاطر رفتار غیرورزشی اخراج می‌کرد.

هفته سوم: استقلال ۱ – مس کرمان ۰
کارشناس داوری: (حیدرسلیمانی): مهدی قایدی باید کارت زرد دوم را دریافت و اخراج می‌شد.

هفته چهارم: نفت مسجد سلیمان ۰ -استقلال۰
کارشناس داوری(نوذر رودنیل): بدون اشتباه داوری

هفته پنجم: استقلال ۰ – پیکان ۰
کارشناس داوری(غلامرضا جباری): بازیکن تیم پیکان مرتکب خطای هند پنالتی نشد.داور به درستی گل استقلال را به دلیل خطا روی دروازه بان مردود اعلام کرد.

هفته ششم: نساجی ۱ – استقلال ۳
در بررسی صحنه های این بازی نیز بین کارشناسان داوری اختلاف نظر وجود داشت و کرمانشاهی و رودنیل معتقد بودند بابایی شبیه سازی کرده و امثال میرزابیگی، عسگری، سلیمانی و خوشرو خطا روی مهاجم استقلال را پنالتی تشخیص دادند.

استقلال از داوری سود برده یا ضرر؟

با جمع بندی نظرات کارشناسان داوری، تیم استقلال در دو بازی مقابل سپاهان و نساجی از داوری ضرر کرده و در بازی برابر مس کرمان سود برده است. با فرض گل شدن پنالتی استقلال برابر شاگردان مورایس، در نهایت این بازی در دقایق پایانی دو بر یک می شد که تاثیری در نتیجه نداشت. در بازی هفته ششم لیگ برتر نیز که استقلال توانست سه بر یک از نساجی پیروز شود تا باز هم اشتباه داور حداقل در نتیجه بی تاثیر باشد. اما می شود گفت چه بسا ده نفره شدن استقلال و اخراج مهره موثر این تیم می توانست روند بازی را به سود مسی ها در هفته سوم لیگ برتر تغییر دهد. بنابراین برخلاف تمام هوچیگری ها سود و زیان استقلالی ها از داوری به یک اندازه بوده و آنها از داوری تا حدودی سوده هم برده اند.چرا که اگر ساپینتو در بازی با ملوان با مماشات داور رو به رو نمی شد استقلال باید بدون سرمربی مقابل مس قرار می گرفت.

بیشتر بخوانید:  مخالفت درویش با خواسته عالیشاه
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.