جام جهانی 2022/ستاره موسقی دنیا، قید جام جهانی را زد

زمانی به قطر می‌روم که حقوق بشر در آن کشور رعایت شود

0 145

دوآ لیپا ستاره سرشناس موسیقی جهان مدعی شد در مراسم افتتاحیه جام جهانی 2022 حضور نخواهد داشت.

به گزارش سرخ نیوز، دوآ لیپا ستاره سرشناس موسیقی جهان شایعاتی مبنی بر اجرای او در جام جهانی فوتبال 2022 که 20 نوامبر با برگزاری مراسم افتتاحیه در دوحه قطر آغاز می‌شود را رد کرده است. این خواننده روز گذاشته با به اشتراک گذاشتن یک استوری اینستاگرامی اعلام کرد که هرگز برای اجرا در مراسم افتتاحیه برنامه‌ای نداشته و حتی در مورد آن صحبتی هم انجام نداده است.

لیپا در استوی خود نوشت «در حال حاضر گمانه زنی‌های زیادی مبنی بر اجرای من در مراسم افتتاحیه جام جهانی در قطر وجود دارد. من اجرا نخواهم کرد و هرگز در مذاکره‌ای برای اجرا شرکت نکرده‌ام. من از دور انگلیس را تشویق خواهم کرد». وی پیش‌تر در یک پست اینستاگرامی از کشور میزبان قطر خواسته بود تا به نقض حقوق بشر در این کشور رسیدگی کند.

از سال 2010 که فیفا قطر را به عنوان میزبان جام جهانی 2022 انتخاب کرد، نگرانی‌ها در مورد رفتار نامناسب با کارگران مهاجر که 90 درصد از نیروی کار این کشور را تشکیل می‌دهند، افزایش یافته است. از زمانی که قطر میزبانی مسابقات را بدست آورده، تاکنون 6500 کارگر مهاجر جان خود را از دست داده‌اند.

بیشتر بخوانید:  خلاصه بازی ناپولی 2 سمپدوریا 0

دوا لیپا - قطردوآ لیپا در پست خود افزوده است «زمانی که قطر به تمام تعهدات حقوق بشری که در زمان کسب حق میزبانی جام جهانی داده بود، عمل کند من مشتاقانه به قطر خواهم رفت و از این کشور بازدید می‌کنم». جونگ کوک عضو گروه موسیقی BTS قرار است در مراسم افتتاحیه در 20 نوامبر در استادیوم آل بیت دوحه اجرا کند و همچنین در موسیقی متن همراه جام جهانی مشارکت خواهد داشت.

روز 29 آبان، قطر در بازی افتتاحیه جام جهانی به مصاف اکوادور خواهد رفت. بازی‌های بین تیم های 32 کشور در هشت ورزشگاه مختلف در اطراف دوحه برگزار خواهد شد. بازی فینال 27 آذر برگزار می‌شود.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.