تغییرات احتمالی ترکیب ایران مقابل ولز

2 10,129

ترکیب ایران مقابل ولز  قطعا چندین تغییر خواهد داشت.

به گزارش خبرنگار سرخ نیوز، شکست سنگین برابر انگلیس سبب خواهد شد تا ترکیب ایران مقابل ولز تغییرات زیادی داشته باشد. بازی با ولز شانس آخر ایران برای تداوم حضور در قطر خواهد بود و قابل پیش بینی است که کی روش و شاگردانش در این بازی تمام تلاش خود را به کار بگیرند تا با سه امتیاز از زمین بازی خارج شوند.

سیستم بازی؛ بازگشت به دفاع چهار نفره

بازی با 5 مدافع استراتژی کی روش برای بازی با انگلیس بود. این برنامه سودی برای ایران نداشت و یکی از اصلی ترین دلایل شکست مفتضحانه برابر انگلیس بود. قابل پیش بینی است که کی روش در دیداری که در آن نیاز به پیروزی دارد به ترکیب قبلی خود برگردد و با همان آرایش 4-3-3  سابق بازی را آغاز کند. تیم ملی بازیکنانی در اختیار دارد که تجربه زیادی با این سیستم بازی داشته‌اند و اگر کی روش باز هم به دنبال کارهای عجیب و غریب نباشد به احتمال فراوان ترکیب ایران مقابل ولز با 4 مدافع، 3 هافبک و 3 مهاجم تشکیل خواهد شد.

امیر عابدزاده - تیم ملی ایران

دروازه‌بان؛ عابدزاده در آستانه بازگشت به ترکیب تیم ملی

مهم ترین تغییر در ترکیب ایران مقابل ولز، حضور امیر عابدزاده درون دروازه خواهد بود. علیرضا بیرانوند تا بدین لحظه شرایط بازی ندارد و حسین حسینی نیز در بازی با انگلیس نمایش نا امیدکننده‌ای داشت و بعید است بار دیگر در این مسابقات شانس بازی داشته باشد.

بیشتر بخوانید:  خلاصه بازی فولاد خوزستان 1 پرسپولیس 0

خط دفاعی؛ انقلاب زودهنگام

6  گل خورده در یک بازی نشان دهنده وضعیت فاجعه خط دفاعی ایران است. تغییرات عجیب کی روش برای بازی با انگلیس نتیجه نداشت و او خیلی زود دست به تغییر در این بخش زد. قابل پیش بینی است که محمدحسین کنعانی زادگان در ترکیب ایران مقابل ولز حضور داشته باشد و روزبه چشمی و مجید حسینی از ترکیب خارج شوند. زوج کنعانی زادگان در این بازی احتمالا مرتضی پورعلی گنجی خواهد بود، مدافعی که عملکرد بهتری نسبت به سایرین در این بازی داشت. در سمت راست خط دفاعی، احتمال حضور رامین رضاییان به جای صادق محرمی وجود خواهد داشت و در سمت چپ، شانس احسان حاج صفی برای بازی در ترکیب اصلی بیشتر از سایر گزینه‌ها خواهد بود.

تیم ملی ایران

خط میانی؛ تغییرات در راه است

حضور سعید عزت اللهی در ترکیب ایران مقابل ولز قابل پیش بینی است و او جانشین علی کریمی خواهد شد. احمد نوراللهی که جز بازیکنان نسبتا خوب ایران در بازی با انگلیس بود بار دیگر در ترکیب اصلی حضور خواهد داشت و با حضور حاج صفی در خط دفاعی، سامان قدوس یکی از بازیکنانی خواهد بود که شانس اضافه شدن به ترکیب ایران را خواهد داشت، هر چند در صورتی که کی روش به رویه محافظه کارانه خود ادامه بدهد شانس وحید امیری از قدوس برای حضور در خط میانی بیشتر خواهد بود.

بیشتر بخوانید:  خلاصه بازی ذوب آهن 1 تراکتور 3

خط حمله؛ بازگشت سردار

حضور سردار آزمون در ترکیب ایران مقابل ولز قطعی است و او در راس تهاجمی ایران به میدان خواهد رفت. قابل پیش بینی است که علیرضا جهانبخش و مهدی طارمی نیز در ترکیب ایران مقابل ولز حضور داشته باشند، با این تفاوت که این بار طارمی متمایل به چپ و رو به عقب تر بازی خواهد کرد. طارمی در بازی با انگلیس از نظر فردی روز درخشانی داشت و بعد از ساکا و مشترکا با بلینگام بالاترین نمره در میان بازیکنان دو تیم را داشت. او در تلاش برای زدن گل‌های بیشتر در جام جهانی 2022 خواهد بود و بازی با ولز که ایران در آن به دنبال پیروزی است فرصت مناسبی برای وی تلقی خواهد شد.

2 دیدگاه
  1. علی می‌گوید

    چراشجاع روبازی نمیده؟؟؟؟؟؟؟

  2. مختار می‌گوید

    کی روش باید تعقیراتی دردفاعی تیم بدهد چون در مقابل انگلیس هیچ دفاعی رونشون ندادن بخصوص حسینی بایدعوض بشه چون توبازی خودشو‌گم کرده بود که باعث شکستی شدیددماغ بیراوندشده

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.