شکایت تیم ملی پرتغال از فیفا به دلیل عدم ثبت گل به نام رونالدو

0 107

تیم ملی پرتغال به دلیل عدم ثبت گل رونالدو در دیدار شب گذشته برابر اروگوئه به فیفا شکایت کرد.

به گزارش سرخ نیوز، پرتغال قصد دارد به فیفا شکایت کند که گل اول برونو فرناندز در پیروزی 2-0 مقابل اروگوئه در جام جهانی باید به نام کریستیانو رونالدو ثبت شود. پرتغال دوشنبه شب پس از ارسال پاس فرناندز برای رونالدو، به گل اول رسید و رونالدو پس از تلاش برای زدن گل با ضربه سر به جشن و خوشحالی پس از گل خود پرداخت.

اما صحنه‌های بازبینی شده نشان می‌دهد که مهاجم واقعاً به توپ ضربه نمی‌زند و این گل رسماً به نام فرناندز ثبت شد، او پس از تعویض رونالدو، در وقت‌های تلف شده نیمه دوم از روی نقطه پنالتی یک گل دیگر هم به ثمر رساند.

رونالدو تنها یک گل تا رسیدن به رکورد اوزه بیو به عنوان گلزن‌ترین بازیکن تاریخ پرتغال در جام‌های جهانی فاصله دارد و اسطوره بنفیکا با 9 گل در صدر است.

طبق گزارش ال چیرینگیتو، پرتغال “شواهدی” به فیفا ارائه خواهد کرد که نشان می‌دهد رونالدو با توپ تماس داشته است و بنابراین باید گل به نام او ثبت شود. به هر صورت نتیجه بازی پرتغال اروگوئه به سود یاران رونالدو به اتمام رسید. اما آمارهای بازی پرتغال اروگوئه نشان می داد که یاران سوارز و کاوانی هم تیم دست و پا بسته ای نبودند.

بیشتر بخوانید:  معارفه نایب رئیس فدراسیون فوتبال در وزارت ورزش

این مورد شباهت‌هایی با گل هری کین برای تاتنهام در سال 2018 دارد. کاپیتان تیم ملی انگلیس مدعی بود که در بازی لیگ برتر مقابل استوک و پس از ضربه ایستگاهی کریستین اریکسن او روی توپ اثر داشته و گل باید به نام او ثبت شود. این گل توسط اتحادیه لیگ برتر به کین اهدا شد اگرچه کین در پایان فصل رقابت آقای گلی را به مهاجم لیورپول باخت و پشت سر محمد صلاح قرار گرفت.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.