عجیب ولی واقعی: حضور بارسلونا در لیگ قهرمانان آسیا / راه فرار بارسا از محرومیت!

0 89

باشگاه بارسلونا در صورت محکومیت به عدم شرکت در لیگ قهرمانان اروپا، ممکن است به لیگ های آسیایی نقل مکان کند!

به گزارش سرخ نیوز، یوفا ماه پیش اعلام کرد که تحقیقاتی را برای روشن شدن موضوع پرداخت‌های بارسلونا به خوزه ماریا انریکز نگریرا، نایب رئیس سابق کمیته داوران اسپانیا، آغاز کرده است.

یوفا به بارسلونا اعلام کرده است که دو بازرس سوئیسی به نام‌های ژان ساموئل لئوبا و میرجان کولر را برای تحقیق در مورد این پرونده انتخاب کرده است. یوفا به بازرسان خود اعلام کرده است که هرچه زودتر باید نتیجه تحقیقات اعلام شود و حداکثر تا پایان ماه می و قبل از ماه ژوئن، حکم اولیه صادر شود.

عجیب ولی واقعی: حضور بارسلونا در لیگ قهرمانان آسیا / راه فرار بارسا از محرومیت!

دلیل عجله یوفا این است که در صورت محرومیت بارسلونا و طبعا ادعای فرجام‌خواهی این باشگاه، وضعیت بارسلونا قبل از شروع فصل 24-2023 مشخص شده باشد. بارسا قطعا اگر یک سال از حضور در رقابت‌های اروپایی محروم شود (جریمه احتمالی یوفا)، ابتدا به کمیته استنیاف یوفا و سپس به دادگاه CAS درخواست فرجام خواهد داد. اگر حکم اولیه یوفا بعد از ماه ژوئن اعلام شود، بارسلونا می‌تواند با تعلیق موقت محرومیت خود، در لیگ قهرمانان به میدان برود و این چیزی نیست که مورد نظر یوفا باشد.

بیشتر بخوانید:  مسی: چندین پیشنهاد از اروپا داشتم ولی می خواستم به بارسلونا برگردم

در همین رابطه خوان لاپورتا، رئیس بارسا، توضیح داد که با الکساندر چفرین صحبت کرده و به او اطمینان داده که بارسا مرتکب تخلف نشده است. لاپورتا اطمینان داد که یوفا بارسا را جریمه نخواهد کرد و تا پایان یافتن تحقیقات پلیس و دادستانی اسپانیا صبر خواهد کرد. اخیرا موندوپورتیوو نیز ادعا کرد که بارسلونا قطعا مجوز حضور در لیگ قهرمانان فصل بعد را از سوی یوفا دریافت خواهد کرد و خطری باشگاه را تهدید نمی‌کند. با این حال رسانه‌های مادریدی معتقدند همچنان احتمال محرومیت بارسا وجود دارد.

عجیب ولی واقعی: حضور بارسلونا در لیگ قهرمانان آسیا / راه فرار بارسا از محرومیت!

در همین رابطه امروز در برنامه “اونز” از شبکه تی وی سه کاتالونیا، این ادعا مطرح شد که مدیران بارسا در حال بررسی گزینه‌های خود در صورت محروم شدن توسط یوفا هستند. یکی از این گزینه‌ها رفتن به لیگی در خارج از اروپا و مشخصا آسیایی است که برای بارسا می‌تواند سود مالی زیادی داشته باشد. بارسا می‌تواند به عنوان تیم میهمان در یک لیگ آسیایی شرکت کند و مبلغ هنگفتی نیز دریافت کند.

بیشتر بخوانید:  فتح لیگ قهرمانان آسیا؛ رویایی دور دست برای تیم‌های ایرانی

همچنین طبق این گزارش، بارسلونا اگر در اسپانیا نیز با محرومیت سنگین مثل سقوط به دسته پایین‌تر مواجه شود، احتمال رفتن به یک لیگ اروپایی دیگر را به شکل جدی بررسی خواهد کرد.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.