نگاهی بر عملکرد گلرهای پرسپولیس در فصلی که گذشت

...از ثبت بیشترین کلین شیت تا دفاع بیرانوند از عنوان خود

0 46

دروازه بان های پرسپولیس در طول فصلی که گذشت عملکرد خوبی داشتند و موفق شدند ۱۹ کلین شیت را از خود برجای بگذارند.

به گزارش سرخ نیوز، پرسپولیس علی رغم تلاشی که در لیگ بیست و یکم داشت موفق نشد برای ششمین بار متوالی به قهرمانی برسد و به رتبه دومی قناعت کرد. بسیاری از کارشناسان اعتقاد داشتند اگر این تیم در خط دفاع و دروازه نفرات آماده تری داشت جام را به رقیب سنتی واگذار نمی کرد که دریافت ۲۱ گل در ۳۰ بازی این ادعا را تا حدود زیادی اثبات می کند. یحیی گل محمدی هم که خود از عملکرد نفراتش در این پست راضی نبود به توصیه کارشناسان، تغییراتی را در فاز دفاعی تیمش ایجاد کرد و گلر اصلی تیمش یعنی حامد لک را به همراه برخی مدافعان کنار گذاشت. پروژه بعدی بازگرداندن علیرضا بیرانوند به فوتبال ایران بود که با موفقیت سپری شد و این گلر ملی پوش پس از دو فصل بازی در اروپا با کسب تجربیات بیشتر به دروازه بازگشت تا پرسپولیس بعد از فصل نوزدهم که با حامد لک موفق به کسب دستکش طلا شد، پس از یک دوره ناکامی، دوباره این عنوان را از آن خود کند.

بیشتر بخوانید:  عجیب ترین بازی های پرسپولیس در جام حذفی

نگاهی بر عملکرد گلرهای پرسپولیس در فصلی که گذشت

بازگشت بیرانوند با کلین شیت

همان طور که اشاره شد علیرضا بیرانوند که برای نجات دروازه پرسپولیس بازگشته بود مأموریت یافت تا دوباره نقش گلر شماره یک این تیم را بازی کند. او به جز یک بازی که به دلیل اخراج مقابل آلومینیوم فرصت ایستادن درون چارچوب را نیافت، در همه بازی ها یکی از ۱۱ مرد اصلی ترکیب بود و ۲۵۵۴ دقیقه از قفس توری تیمش حراست کرد تا بیشترین دقایق حضور را در بین بازیکنان داشته باشد. بیرانوند طی این مدت ۱۲ گل خورد و موفق شد در ۱۸ بازی دروازه اش را بسته نگه دارد. او با این آمار درخشان توانست برترین دروازه بان لیگ بیست و دوم لقب بگیرد و دستکش طلایی مسابقات را از آن خود کند. بیرو قبل از لژیونر شدن، در چند دوره متوالی موفق به کسب این جایزه شده و حتی به سبب درخشش در فصل هجدهم مرد سال ایران شده بود. در واقع باید گفت او در بازگشت توانست از عنوان خود دفاع کند. بی شک اما نقطه عطف بازی های بیرانوند در فصل جاری، مقابل استقلال در دور برگشت بود که با حفظ دروازه اش مقابل تیم صدرنشین توانست جایگاه تیم ها در جدول را عوض کند و استارت قهرمانی پرسپولیس را بزند.

بیشتر بخوانید:  محرمی: لوکادیا بهترین خارجی ۱۰ سال اخیر پرسپولیس بود

نگاهی بر عملکرد گلرهای پرسپولیس در فصلی که گذشت

گوهری دور از حاشیه

احمد گوهری که در نیم فصل لیگ برتر بیست و یکم جانشین بوژیدار رادوشوویچ شده بود، همچون فصل قبل فرصت چندانی برای بازی نیافت و فقط دو بار در ترکیب قرار گرفت. با این وجود گوهری هیچوقت به این موضوع اعتراض نکرد و بدون حاشیه روی نیمکت نشست، هرگاه که به زمین فراخوانده شد سعی کرد نمایش خوبی داشته باشد. او پس از اخراج بیرانوند مقابل آلومینیوم در حالی که پرسپولیس یک یار کمتر داشت توانست ۴۵ دقیقه از دروازه محافظت کند، اما در بازی برگشت با نفت آبادان روی افت مدافعان دروازه خود را باز شده دید. گوهری در آخرین بازی فصل وقتی پرسپولیس با ۴ گل از نساجی پیش بود و در آستانه قهرمانی، دقایقی فرصت بازی پیدا کرد تا فصل را با ۱۳۹ دقیقه بازی، یک کلین شیت و یک گل خورده به پایان برساند.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.