جواد نکونام: نگاه من به فوتبال مثل انگلیسی هاست/ مصدومیت یامگا بدترین اتفاق پارسال بود

کدخبر (235330) | 13 فروردین 1403 | ساعت 21:37
0 25
جواد نکونام: نگاه من به فوتبال مثل انگلیسی هاست/ مصدومیت یامگا بدترین اتفاق پارسال بود
سرمربی استقلال پس از انتخاب به عنوان بهترین مربی فصل، مقابل دوربین شبکه ورزش نشست و درباره سال گذشته صحبت کرد.

به گزارش خبرنگار سرخ نیوز، پس از انتخاب جواد نکونام به عنوان بهترین مربی سال از نگاه برنامه نوروز فوتبالی، او مقابل دوربین شبکه ورزش قرار گرفت و به سوالات کوتاهی پاسخ داد.

او در خصوص سختی‌های مدیریت بسیاری از مسائل برای یک مربی در فوتبال ایران، گفت: 

خیلی سخت است، ولی چون که من این کار را دوست دارم، آن را انجام می‌دهم. شاید من در خیلی از نکات ریز دخالت کنم. اگر قرار باشد که شما به مربی بزرگی تبدیل شوید، باید منیجر باشید. اتفاقی که در فوتبال انگلیس رخ می‌دهد و نگاه من به فوتبال نیز اینگونه است.

وی گفت: 

مدیریت برای مربی خیلی سخت است، به خصوص در ایران که افراد حرفه‌ای در هر باشگاه خیلی کم هستند. کار سختی است، ولی شیرینی خاص خودش را دارد. وقتی شما بتوانید کار بزرگی را انجام دهید و چارچوبی که آن باشگاه درون زمین نیاز دارد را تعیین و مشخص کنید و بتوانید آنها را به خوبی کنار هم قرار داده و این پازل را به خوبی بچینید، آن‌گاه در آخر شیرینی کار بیشتر می‌شود.

سرمربی استقلال در خصوص اینکه تأکید دارد دستاوردهایش در این تیم روی کار تیمی بوده و از دستیارانش خواسته است تا در تصویر یادگاری بابت دریافت این عنوان حضور پیدا کنند، گفت: 

جای محمد نوازی در این تصویر خالی است، چرا که امروز تمرین ریکاوری داشتیم و او غایب است. این جایزه برای من نیست و برای کادر من است که آنها خیلی زحمت می‌کشند، چون به هر حال من در کارم سخت‌گیری‌هایی دارم.

او اضافه کرد:

 این عنوان برای دستیارانم، بازیکنان، کادر پزشکی، ماساژورها و تدارکات است و چون این جایزه اکنون در دست من است، من به نمایندگی از آنها این عنوان را به هواداران تقدیم می‌کنم، چون تا به اینجای کار سال خوبی برایمان رقم خورده و امیدوارم در ادامه راه نیز بتوانیم موفق باشیم.

نکونام در مورد اینکه شیرین‌ترین خاطره‌اش از سال گذشته چیست، پاسخ داد: 

آمدن من به استقلال بهترین اتفاق بود. چون هواداران کنارمان بودند و در تمام بازی‌ها از ما حمایت کردند، آن هم با توجه به سختی‌ها و شرایط بسیار عجیب و غریبی که امسال داشتیم. حضور من در استقلال بهترین اتفاق بود. امروز نیز هواداران به تمرین آمده بودند که صحبت کردن با آنها باعث دلگرمی ماست. این موضوع ما را استوار نگه می‌دارد تا در ادامه راه به رقابتمان ادامه دهیم.

سرمربی استقلال درباره اینکه بزرگترین حسرتش در سال قبل چه بوده، گفت: 

خدا را شکر همه چیز خوب بوده و حسرت چندانی نبود. شاید یک روزی باید کاری را انجام می‌دادم، ولی این‌گونه نشد، اما در کل حسرت بزرگ در سال قبل نداریم. اما بزرگترین ناراحتی ما اتفاق بدی بود که برای کوین یامگا رخ داد و یکی از بهترین بازیکنانمان را از دست دادیم. جای او خالی است ولی اتفاق خاصی که بخواهد ما را اذیت کند، نبود. مشکلات و حواشی وجود داشت که در فوتبال طبیعی است و این چالش‌هایی است که ما در ایران هر روز داریم.

نکونام در پایان گفت: 

باز هم از تمام هواداران تشکر می‌کنم و به نمایندگی از بازیکنان تیمم، کادر فنی، تیم پزشکی، ماساژورها، تدارکات و تمام کسانی که برای تیم و بچه‌ها زحمت کشیدند، به نمایندگی از آنها، این جایزه را به هواداران تقدیم می‌کنم. چون آنها لیاقتش را دارند و امسال با تمام سختی‌هایی که داشتیم و با لمس این اتفاقات، باز هم از ما حمایت کردند.

مهدی ترابی به پیشنهاد پرسپولیس «نه» گفت!

مهدی ترابی به پیشنهاد پرسپولیس «نه» گفت!

بیشتر بخوانید
13 فروردین 1403 | ساعت 12:39
بیشتر بخوانید
طرفداران پرسپولیس نگران نباشند

طرفداران پرسپولیس نگران نباشند

بیشتر بخوانید
12 فروردین 1403 | ساعت 22:47
بیشتر بخوانید
علی فتح‌الله‌زاده: درود به شرافت نکونام، باید مجسمه او را بسازند

علی فتح‌الله‌زاده: درود به شرافت نکونام، باید مجسمه او را بسازند

بیشتر بخوانید
12 فروردین 1403 | ساعت 12:57
بیشتر بخوانید
درخواست ویژه سپاهان برای بازی با تراکتور

درخواست ویژه سپاهان برای بازی با تراکتور

بیشتر بخوانید
12 فروردین 1403 | ساعت 12:27
بیشتر بخوانید

افزودن دیدگاه

دیدگاه کاربران

دیدگاهی ثبت نشده است.
در حال دریافت...
وبگردی
هادی چوپان
سامسون داودا
وسلی ویسرز
آرنلود کلاسیک 2024
سرخ‌نیوز گردی
شما آفلاین هستید...