همه چیز درباره مسیر انتخابی تیم ملی کشتی آزاد در المپیک 2024

کدخبر (231637) | 24 آبان 1402 | ساعت 01:59
0 38
رونمایی از مسیر ستاره‌های کشتی برای پاریس 2024
کادرفنی تیم ملی کشتی آزاد نحوه انتخاب ملی‌پوشان برای رویدادهای بین‌المللی در سال 2024 را اعلام کرد.

به گزارش سرخ نیوز ، چرخه انتخابی تیم ملی کشتی آزاد بزرگسالان برای حضور در رقابت‌های رسمی سال 2024 از جمله قهرمانی آسیا، گزینشی المپیک، المپیک پاریس و رقابت‌های قهرمانی جهان در اوزان غیرالمپیکی (در صورت برگزاری) اعلام شد.

بولت سرشاخهماده یکم:
کادر فنی تیم ملی کشتی آزاد بر 5 موضوع مهم این چرخه به شرح زیر تأکید دارد:

تبصره 1: تمامی مدعیان پوشیدن دوبنده تیم‌ملی به غیر از نفرات معاف شده، باید کار خود را از مسابقات قهرمانی کشور آغاز نمایند و در ادامه نیز ملزم به رعایت چرخه انتخابی خواهند بود.

تبصره 2: کشتی‌گیران مدال‌آور رقابت‌های جهانی صربستان 2023 و دارندگان مدال طلای بازی‌های آسیایی هانگژو چین و کشتی گیرانی که موفق به کسب سهمیه المپیک گردیده‌اند از مراحل اولیه چرخه معاف بوده و کار خود را طبق شرایطی که برای هر وزن در چرخه  آمده است، پیگیری خواهند کرد.

تبصره 3: در صورتی که کشتی‌گیری به دلیل مصدومیت نتواند در چرخه حضور داشته باشد، تنها با تأیید پزشک معتمد فدراسیون، کمیته پزشکی و تایید کادر فنی و موافقت فدراسیون کشتی می‌تواند به کار خود در چرخه ادامه دهد.

تبصره 4: اعضای تیم‌ملی زیر ۲۳ سال برای حضور در رقابت‌های قهرمانی آسیا و قهرمانی جهان براساس این چرخه و چرخه انتخابی تیم ملی جوانان انتخاب خواهند شد.

تبصره 5: این احتمال وجود دارد که اشتباهات داوری و یا اتفاقات پیش‌بینی نشده، در حین برگزاری چرخه انتخابی تیم ملی به وقوع بپیوندد که باعث تغییر نتیجه یک کشتی شود. در این مورد با نظر کمیسیون داوران، کادر فنی و در نهایت فدراسیون کشتی در مورد آن تصمیم‌گیری خواهند کرد.
کادرفنی با توجه به سوابق و عملکرد کشتی گیران می‌تواند بر اساس اتفاقات پیش‌بینی نشده با تایید و موافقت فدراسیون کشتی تغییراتی را چرخه اعمال نماید.

بولت سرشاخهماده دوم:
(مراحل چرخه‌ی انتخابی)

چرخه انتخابی تیم ملی برای حضور در 3 رقابت پیش‌رو شامل 5 مرحله به شرح زیر می‌باشد. 1- رقابت‌های قهرمانی کشور 2- حضور در تورنمنت بین‌المللی که توسط کادر فنی تعیین خواهد شد. 3- رقابت‌های قهرمانی بزرگسالان آسیا 2023 4-  رقابت‌های کسب سهمیه المپیک قاره آسیا (قرقیزستان) و کسب سهمیه المپیک در سطح جهان (ترکیه) 5- مرحله نهایی (اعزام به تورنمنت بین المللی یا رقابت درون اردویی با نظر کادر فنی برای هر وزن)

1879974

بولت سرشاخهماده سوم:
بولت زیر مجموعه(مرحله اول)

1- مرحله اول انتخابی تیم ملی، رقابت‌های کشتی قهرمانی کشور در آذرماه سال 1402، بدون ارفاق وزن برگزار و حضور تمامی نفرات واجد شرایط در این مسابقات الزامی است.
2- حضور نفرات مدال‌آور مسابقات جهانی 2023 صربستان و دارندگان مدال طلای بازی‌های آسیایی هانگژو که قصد تغییر وزن خود را داشته باشند، در این مسابقات الزامی است.

  • کشتی‌گیرانی که مجوز حضور در رقابت‌های قهرمانی کشور را خواهند داشت:
  • - ملی‌پوشانی که در رقابت‌های جهانی 2023 صربستان مدال کسب نکرده‌اند،
  • - ملی پوشانی که در بازی‌های آسیایی هانگژو چین به مدال طلا دست نیافتند،
  • - مدال‌آوران ایران در رقابت‌های قهرمانی 2023 آسیا در قزاقستان،
  • - مدال‌آوران ایران در رقابت‌های قهرمانی جوانان و نوجوانان جهان( 2023)
  • - ملی پوشانی که مقرر بود به رقابت‌های جهانی زیر 23 سال در آلبانی اعزام شوند.

بولت سرشاخه سهمیه استان‌ها:
هر استان اجازه دارد با یک تیم کامل شامل ۱۰ کشتی‌گیر، در این رقابت‌ها حضور پیدا کند.
با توجه به این‌که استان‌های مازندران و تهران در رقابت‌های جهانی و بازی‌های آسیایی نماینده داشته‌اند، علاوه بر یک تیم کامل، به شرح زیر سهمیه مازاد خواهند داشت:
- مازندران 16 کشتی‌گیر
- تهران  10 کشتی‌گیر

بولت سرشاخهخروجی مسابقات قهرمانی کشور:
1-نفر اول این مسابقات در صورتی شانس حضور در رقابت‌های قهرمانی آسیا را دارد که کلیه مدعیان در این حضور داشته باشند. (کشتی گیر معاف شده در این وزن حضور نداشته باشد)
2-نفرات دوم، سوم مشترک و همچنین نفرات پنجم مشترک در چرخه باقی خواهند ماند و مجوز حضور مستقیم در جام‌تختی را به دست خواهند آورد.
3-در اوزانی که کشتی‌گیران از حضور در رقابت‌های قهرمانی کشور معاف شده‌اند، نفر اول قهرمانی کشور به همراه کشتی گیر معاف شده می‌باید در یک تورنمنت بین المللی شرکت نموده و با توجه به نتایج کسب شده و نظر کادر فنی، فرد منتخب به رقابت‌های قهرمانی آسیا اعزام می‌شود.
4-در اوزانی که سهمیه المپیک کسب نشده، با توجه به فاصله نزدیک رقابت‌های قهرمانی آسیا با گزینشی المپیک در سطح آسیا و همچنین فاصله نزدیک گزینشی سطح آسیا با گزینشی سطح جهان، کادر فنی با توجه به شرایط مقتضی، از بین نفرات اعزام شده به تورنمنت بین‌المللی به‌عنوان اولویت اول و همچنین نفرات دوم و سوم مشترک قهرمانی کشور نفرات اعزامی را مشخص خواهد کرد.

بولت سرشاخهماده چهارم:
بولت زیر مجموعه(مرحله دوم)

1-نفرات اول قهرمانی کشور به همراه نفرات معاف شده در آن وزن به یک تورنمنت بین‌المللی خارجی در 3 ماهه دوم سال 1402 و قبل از برگزاری رقابت‌های قهرمانی آسیا اعزام خواهند شد.
2-کادر فنی با بررسی شرایط فنی و نتایج کسب شده توسط کشتی‌گیران در این مسابقات بین‌المللی نفر اعزامی به رقابت‌های قهرمانی آسیا و نفر اعزامی به مسابقات کسب سهمیه المپیک (در اوزانی که سهمیه کسب نشده است) را مشخص خواهد کرد.
3-نتایج کشتی گیران در رقابت‌های قهرمانی آسیا و کسب سهمیه المپیک تأثیر مستقیم بر انتخاب آن‌ها برای مسابقات قید شده در چرخه را دارد. توضیحات وزن به وزن در این خصوص در ادامه آمده است.

1746461

بولت سرشاخهماده پنجم:
بولت زیر مجموعه(مرحله سوم)

1- مرحله سوم چرخه انتخابی تیم ملی رقابت‌های قهرمانی آسیا -1403 می‌باشد.
2- کادر فنی بر اساس عملکرد و نتایج کشتی گیران تصمیماتی اتخاذ می‌نماید.

بولت سرشاخهماده ششم:
بولت زیر مجموعه(مرحله چهارم)

1- رقابت های کسب سهمیه المپیک در قاره آسیا - 1403 و در سطح جهان -1403
2-با توجه به توضیحات ارائه شده در مورد نحوه انتخاب نفرات در اوزان دهگانه (در ادامه متن چرخه) کسب سهمیه، در انتخاب نفرات به‌عنوان ملی پوش و یا راه‌یابی به مرحله نهایی تأثیر مستقیم دارد.

بولت سرشاخهماده هفتم:
بولت زیر مجموعه(مرحله پنجم)

1 - مرحله نهایی انتخابی
کشتی‌گیرانی که طبق بندهای مفاد چرخه و توضیحات تکمیلی برای اوزان دهگانه به مرحله نهایی راه یافته‌اند، با نظر کادر فنی به یک تورنمنت اعزام و یا در یک رقابت انتخابی به مصاف هم می‌روند.

بولت سرشاخهماده هشتم:
بولت زیر مجموعه(توضیحات پایانی)

1-به دلیل این‌که از تمامی ظرفیت‌های کشتی کشور استفاده شود، این احتمال وجود دارد که کشتی‌گیران مستعدی در طول اجرای چرخه‌ی انتخابی تیم ملی از سوی کادر فنی شناسایی شده‌اند با نظر فدراسیون به تورنمنت‌های بین المللی جهت ارزیابی بیشتر و بهتر اعزام شوند و در صورت کسب نتایج درخشان به اردوی تیم ملی دعوت شده و توسط کادر فنی مورد ارزیابی به جهت دادن سهمیه حضور در ادامه چرخه انتخابی تیم ملی قرار خواهند گرفت.

2-این احتمال وجود دارد که با نظر کادر فنی به برخی کشتی‌گیران رده‌سنی جوانان که در رقابت‌های قهرمانی جوانان کشور نمایش درخشانی داشته باشند، مجوز حضور در جام‌تختی داده یا به تورنمنت بین المللی اعزام شوند.

3-در صورت برگزاری رقابت‌های کشتی قهرمانی جهان در اوزان غیر المپیکی، نفرات از طریق این چرخه انتخاب خواهند شد.

4-کشتی گیران مدال‌آوری که به دلیل حضور در المپیک در یک وزن بالاتر در چرخه شرکت خواهند کرد، این شانس را خواهند داشت که در صورت عدم انتخاب، و برگزاری مسابقات جهانی در اوزان غیر المپیکی، با نفر برتر وزن خود که در آن مدال کسب کرده‌اند، رقابت انتخابی داشته باشند.

5-با توجه به اینکه حسن یزدانی در تمامی مسابقات صاحب مدال شده و سرمایه ملی محسوب می‌شود و هم اکنون نیز به دلیل عمل جراحی دوران نقاهت خود را طی می‌کند، کادر فنی برای این کشتی‌گیر شرایط ویژه‌ای را در چرخه درنظر گرفته است.

1746448

بولت سرشاخهماده نهم:
بولت زیر مجموعه(توضیحات در مورد اوزان دهگانه)

وزن ۵۷ کیلوگرم:
با توجه به اینکه در این وزن مدال جهانی و سهمیه المپیک در سال 2023 کسب نشده است، شرایط به‌صورت زیر خواهد بود.
1-با توجه به شرایط وزنی 57 کیلوگرم، و نزدیکی مسابقات قهرمانی آسیا با رقابت‌های گزینشی قاره‌ای و جهانی و اهمیت کسب سهمیه المپیک و نیاز به حضور 2 یا 3 کشتی گیر، کادر فنی موارد زیر را درنظر گرفته است:
نفر اول قهرمانی کشور اولین گزینه برای حضور در رقابت‌های قهرمانی آسیا و یا گزینشی المپیک خواهد بود.
نفر دوم و نفرات سوم مشترک، با توجه به عملکرد فنی و شرایط آمادگی، دومین گزینه برای حضور دررقابت‌های قهرمانی آسیا و یا گزینشی المپیک خواهند بود.
در صورتی که کادر فنی به جمع بندی لازم مورد نفرات مدنظر نرسید، کشتی گیران موارد 1 و 2 به یک تورنمنت بین‌المللی اعزام و فرد منتخب برای حضور در مسابقات ذکر شده با توجه به عملکرد فنی و نظر کادر فنی مشخص خواهد شد.
اگر در این وزن کشتی‌گیر منتخب بتواند سهمیه المپیک را کسب کند و کشتی گیر اعزامی به رقابت‌های قهرمانی آسیا نیز صاحب مدال طلا نشود، ملی پوش این وزن در المپیک پاریس خواهد بود.
اگر در این وزن کشتی‌گیر منتخب بتواند سهمیه المپیک را کسب کند و کشتی‌گیر اعزامی به رقابت‌های قهرمانی آسیا نیز صاحب مدال طلا شود، با توجه به سطح کیفی این مسابقات کادر فنی می‌تواند کشتی‌گیر منتخب جهت اعزام به المپیک را انتخاب یا نسبت به انجام اعزام تورنمنت و انتخابی اقدام نماید.

وزن ۶۱ کیلوگرم:
با توجه به اینکه در این وزن مدال جهانی در سال 2023 کسب نشده است، شرایط به صورت زیر خواهد بود.
کادر فنی برای انتخاب ملی پوش این وزن (در صورت برگزاری مسابقات جهانی اوزان غیر المپیک) موارد زیر را در نظر گرفته است:
قهرمان کشور به رقابت‌های قهرمانی آسیا اعزام و در صورت کسب مدال طلا ملی پوش این وزن خواهد شد.
در صورت عدم کسب مدال طلا توسط ملی پوش اعزامی به رقابت‌های قهرمانی آسیا، فرد منتخب از طریق برگزاری مسابقات جام تختی و یا اعزام به یک تورنمنت بین المللی خارجی و یا انتخابی با حضور نفرات برتر این وزن، انتخاب خواهد شد.

وزن ۶۵ کیلوگرم:
با توجه به‌ کسب سهمیه المپیک توسط رحمان عموزاد، چرخه انتخابی تیم‌ملی در این وزن به شرح زیر تعریف شده است:
رحمان عموزاد از حضور در رقابت‌های قهرمانی کشور معاف می‌باشد.
کادر فنی برای انتخاب ملی پوش این وزن موارد زیر را درنظر گرفته است:
نفر اول رقابت‌های قهرمانی کشور به همراه رحمان عموزاد به یک تورنمنت بین‌المللی خارجی اعزام و با توجه به عملکرد فنی و نتایج آن‌ها کادر فنی نفر اعزامی به رقابت‌های قهرمانی آسیا را مشخص خواهد کرد.
در صورتی که رحمان عموزاد به رقابت‌های قهرمانی آسیا اعزام و در این مسابقات مدال کسب کند ملی پوش این وزن در بازی‌های المپیک پاریس خواهد بود.
در صورتی که نفر اول قهرمانی کشور به رقابت‌های قهرمانی آسیا اعزام شود و صاحب مدال طلا شود. عملکرد دو کشتی‌گیر در یک تورنمنت بین المللی و یا دیدارانتخابی فرد منتخب را مشخص خواهد کرد.
در صورتی‌که نفر اول قهرمانی کشور به رقابت‌های قهرمانی آسیا اعزام شود و به مدال طلا نرسد، با توجه به کیفیت فنی مسابقات کادر فنی شرایط ملی پوش شدن منتخب این وزن در المپیک را مشخص می‌نماید.

1746442

وزن 70 کیلوگرم:
با توجه به تغییر وزن امیر محمد یزدانی شرایط انتخابی ملی‌پوش این وزن به صورت زیر می‌باشد:
کادر فنی برای انتخاب ملی پوش این وزن (درصورت برگزاری مسابقات جهانی غیر المپیکی) موارد ذیل را در نظر گرفته است:
قهرمان کشور به رقابت‌های قهرمانی آسیا اعزام و در صورت کسب مدال طلا ملی پوش این وزن خواهد شد.
در صورت عدم کسب مدال طلا توسط ملی پوش اعزامی به رقابت‌های قهرمانی آسیا، فرد منتخب از طریق برگزاری مسابقات جام تختی و یا اعزام به یک تورنمنت بین‌المللی خارجی و یا انتخابی با حضور نفرات برتر این وزن، انتخاب خواهد شد.

تبصره: در صورتی که امیرمحمد یزدانی در وزن 74 کیلوگرم موفق به پوشیدن دوبنده تیم ملی نشد، این شانس را دارد که در یک رقابت (اعزام به تورنمنت و یا مسابقه انتخابی) با نفر برتر این وزن حاضر شده و فرد برتر ملی پوش این وزن خواهد بود.

وزن ۷۴ کیلوگرم:
با توجه به اینکه در این وزن مدال جهانی و سهمیه المپیک در سال 2023 کسب نشده است، شرایط به صورت زیر خواهد بود:
یونس امامی با توجه به کسب مدال طلا در بازی‌های آسیایی هانگژو چین از حضور در رقابت‌های قهرمانی کشور معاف است.
 با توجه به شرایط وزنی 74 کیلوگرم، و نزدیکی مسابقات قهرمانی آسیا با رقابت‌های گزینشی قاره‌ای و جهانی و اهمیت کسب سهمیه المپیک و نیاز به حضور 2 یا 3 کشتی گیر، کادر فنی موارد زیر را درنظر گرفته است:
نفر اول قهرمانی کشور به همراه یونس امامی به یک تورنمنت بین المللی اعزام و با توجه به نتایج و عملکرد فنی، کادر فنی نفر اعزامی به رقابت‌های قهرمانی آسیا و کسب سهمیه المپیک را مشخص خواهد کرد.
درصورتی که یونس امامی کسب سهمیه المپیک کند ملی پوش این وزن در مسابقات المپیک خواهد بود.
در صورتی که کشتی گیری به غیر از یونس امامی کسب سهمیه کند، می‌باید در مرحله نهایی که حضور در یک تورنمنت بین‌المللی و یا انتخابی می‌باشد به همراه امامی حضور یابد.

وزن ۷۹ کیلوگرم:
با توجه به‌ کسب مدال برنز مسابقات جهانی 2023 صربستان توسط محمد نخودی، چرخه انتخابی تیم‌ ملی در این وزن به شرح زیر تعریف شده است:
محمد نخودی از حضور در مسابقات قهرمانی کشور معاف است.
کادر فنی برای انتخاب ملی پوش این وزن (در صورت برگزاری مسابقات جهانی اوزان غیر المپیک) موارد زیر را درنظر گرفته است:
نفر اول رقابت‌های قهرمانی کشور به همراه محمد نخودی به یک تورنمنت بین‌المللی اعزام و با توجه به نتایج و عملکرد فنی کادر فنی ملی پوش این وزن در رقابت‌های قهرمانی آسیا را مشخص خواهد کرد.
در صورتی که محمد نخودی در رقابت‌های قهرمانی آسیا صاحب مدال شود، ملی پوش این وزن خواهد شد.
درصورتی‌که محمد نخودی در رقابت‌های قهرمانی آسیا صاحب مدال نشود، حضور در یک تورنمنت بین‌المللی و یا رقابت رو در رو (درون اردویی) با نفر اول قهرمانی کشور، ملی پوش این وزن را مشخص خواهد کرد.
در صورتی که نفر اول قهرمانی کشور در رقابت‌های قهرمانی آسیا صاحب مدال طلا شود، حضور در یک تورنمنت بین‌المللی و یا رقابت رو در رو (درون اردویی) وی با محمد نخودی، ملی پوش این وزن را مشخص خواهد کرد.

1745923

وزن ۸۶ کیلوگرم:
با توجه به‌ کسب مدال نقره مسابقات جهانی 2023 صربستان و سهمیه المپیک توسط حسن یزدانی، چرخه انتخابی تیم‌ملی در این وزن به شرح زیر تعریف شده است:
حسن یزدانی با توجه به اینکه در تمامی مسابقات اعزامی (المپیک و جهانی) مدال آور بوده و یکی از سرمایه‌های کشتی کشور محسوب می‌شود و هم اکنون به دلیل عمل جراحی کتف دوران نقاهت را طی می‌کند، به‌صورت مستقیم به مرحله نهایی انتخابی راه می‌یابد.
کادر فنی در مورد انتخاب ملی پوش این وزن موارد زیر را درنظر گرفته است:
نفر اول قهرمانی کشور به رقابت‌های قهرمانی آسیا اعزام و در صورت کسب مدال طلا به مرحله نهایی انتخابی راه می‌یابد. در این صورت نتایج حضور این کشتی‌گیر با حسن یزدانی در یک تورنمنت بین‌المللی و یا رقابت انتخابی، ملی پوش این وزن را مشخص خواهد کرد.
کادر فنی با ارزیابی سطح کیفی مسابقات و عملکرد ملی پوش در مسابقات قهرمانی آسیا می‌تواند نسبت به برگزاری و یا عدم برگزاری مسابقات انتخابی تصمیم گیری نماید.

وزن ۹۲ کیلوگرم:
با توجه به اینکه در این وزن مدال جهانی در سال 2023 کسب نشده است، شرایط به صورت زیر خواهد بود:

کادر فنی برای انتخاب ملی پوش این وزن (در صورت برگزاری مسابقات جهانی اوزان غیر المپیک) موارد زیر را درنظر گرفته است:
قهرمان کشور به رقابت‌های قهرمانی آسیا اعزام و در صورت کسب مدال طلا ملی پوش این وزن خواهد شد.
در صورت عدم کسب مدال طلا توسط ملی پوش اعزامی به رقابت‌های قهرمانی آسیا، فرد منتخب از طریق برگزاری مسابقات جام تختی و یا اعزام به یک تورنمنت بین‌المللی خارجی و یا انتخابی درون اردویی با حضور نفرات برتر این وزن، انتخاب خواهد شد.
تبصره: در صورتی‌که کامران قاسم‌پور در وزن 97 کیلوگرم موفق به پوشیدن دوبنده تیم ملی نشد، این شانس را دارد که در یک رقابت انتخابی (اعزام به تورنمنت و یا مسابقه انتخابی) با نفر برتر این وزن حاضر شده و فرد برتر ملی پوش این وزن خواهد بود.

وزن ۹۷ کیلوگرم:
با توجه به اینکه در این وزن مدال جهانی و سهمیه المپیک در سال 2023 کسب نشده است، شرایط به‌صورت زیر خواهد بود:
با توجه به عدم سهمیه در وزن 97 کیلوگرم، کادر فنی موارد زیر را درنظر گرفته است:

نفر اول قهرمانی کشور اولین گزینه برای حضور در رقابت‌های قهرمانی آسیا و یا گزینشی المپیک خواهد بود.
نفر دوم و نفرات سوم مشترک، با توجه به عملکرد فنی و شرایط آمادگی، دومین گزینه برای حضور دررقابت‌های قهرمانی آسیا و یا گزینشی المپیک خواهند بود.
در صورتی که کادر فنی به جمع‌بندی لازم در مورد نفرات مدنظر نرسید، کشتی‌گیران موارد 1 و 2 به یک تورنمنت بین‌المللی اعزام و فرد منتخب برای حضور در مسابقات ذکر شده با توجه به عملکرد فنی و نظر کادر فنی مشخص خواهد شد.
اگر در این وزن کشتی‌گیر منتخب بتواند سهمیه المپیک را کسب نماید و کشتی‌گیر اعزامی به قهرمانی آسیا صاحب مدال شود با توجه به سطح کیفی این مسابقات کادر فنی می‌تواند کشتی‌گیر اعزامی به مسابقات المپیک را انتخاب و یا نسبت به انجام یک تورنمنت و یا انتخابی اقدام نماید.

1745727

وزن ۱۲۵ کیلوگرم:
با توجه به‌ کسب مدال طلای امیرحسین زارع در جهانی 2023 و از آنجایی‌که بالاترین امتیاز در چرخه انتخابی متعلق به ایشان می‌باشد چرخه انتخابی تیم‌ملی در این وزن به شرح زیر تعریف شده است:
امیرحسین زارع از حضور در مسابقات قهرمانی کشور معاف است.
کادر فنی موارد زیر را درنظر گرفته است:

نفر اول قهرمانی کشور همراه با امیرحسین زارع به یک تورنمنت بین‌المللی اعزام و در صورتی‌که امیرحسین زارع در تورنمنت فوق نتیجه بهتری کسب نماید ملی پوش ایران در مسابقات المپیک 2024 پاریس می‌باشد.
تنها درصورتی‌که امیر حسین زارع در تورنمنت فوق در مسابقه رو در رو مغلوب قهرمان کشور شود و قهرمان کشور مدال طلای آسیا کسب نماید در آن صورت یک تورنمنت بین‌المللی یا انتخابی تعیین می‌گردد.
در صورتی‌که نفر اول قهرمانی کشور، در رقابت‌های قهرمانی آسیا صاحب عنوانی غیر از قهرمانی شود، امیر حسین زارع برای المپیک 2024 پاریس انتخاب می‌گردد.

ماده دهم :
بولت زیر مجموعه(رعایت نظم و انضباط اردویی)

رعایت نظم و انضباط و مسائل اخلاقی در اردوها ، کشتی‌گیرانی که این موارد را رعایت نکرده و مشارکت و انگیزه لازم را در انجام تمرینات ندارند، تصمیم‌گیری لازم به‌عمل می‌آید و قطعا این موضوع تأثیر مستقیم در انتخاب کشتی‌گیران برای حضور در رقابت‌های پیش‌رو را دارد.
حضور کشتی‌گیران در چرخه‌ی انتخابی تیم ملی به منزله پذیرش آن است و اگر طبق مفاد چرخه، از گردونه رقابت خارج شوند حق اعتراض نخواهند داشت.
هرگونه اعتراض به اجرای چرخه از سوی کشتی‌گیر، صرفا باید از سوی هیئت کشتی مربوطه به فدراسیون به‌صورت مکتوب داده شود و فدراسیون پیگیری و اطلاع رسانی کند.

در چه شرایطی حسن یزدانی دوباره می تواند کشتی بگیرد؟

در چه شرایطی حسن یزدانی دوباره می تواند کشتی بگیرد؟

بیشتر بخوانید
19 آبان 1402 | ساعت 12:20
بیشتر بخوانید
6 کشتی گیر روس به لیگ برتر ایران می آیند

6 کشتی گیر روس به لیگ برتر ایران می آیند

بیشتر بخوانید
17 آبان 1402 | ساعت 18:41
بیشتر بخوانید
ستاره کشتی ایران در راه MMA ؟

ستاره کشتی ایران در راه MMA ؟

بیشتر بخوانید
19 آبان 1402 | ساعت 03:59
بیشتر بخوانید
با این رکورد بقای کشتی در المپیک قطعی می شود؟

با این رکورد بقای کشتی در المپیک قطعی می شود؟

بیشتر بخوانید
18 آبان 1402 | ساعت 21:04
بیشتر بخوانید
ابهام در خصوص جانشین حسن یزدانی در لیگ برتر کشتی

ابهام در خصوص جانشین حسن یزدانی در لیگ برتر کشتی

بیشتر بخوانید
16 آبان 1402 | ساعت 00:51
بیشتر بخوانید
آمریکایی ها برای طلای المپیک روی گیبل استیوسون حساب کرده اند!

آمریکایی ها برای طلای المپیک روی گیبل استیوسون حساب کرده اند!

بیشتر بخوانید
23 آبان 1402 | ساعت 18:59
بیشتر بخوانید

افزودن دیدگاه

دیدگاه کاربران

دیدگاهی ثبت نشده است.
شما آفلاین هستید...