ولید الرکراکی: از رویای قهرمانی در جام جهانی دست نمی‌کشیم!

ولید رکراکی، سرمربی تیم ملی فوتبال مراکش از رویای قهرمانی در جام جهانی گفت.
کدخبر (110879) | 22 آذر 1401 | ساعت 11:10
0 87
ولید الرکراکی: از رویای قهرمانی در جام جهانی دست نمی‌کشیم!
ولید رکراکی، سرمربی تیم ملی فوتبال مراکش از رویای قهرمانی در جام جهانی گفت.

به گزارش سرخ نیوز، تیم ملی مراکش فردا شب در مرحله نیمه نهایی جام جهانی 2022 قطر به مصاف تیم ملی فرانسه خواهد رفت تا تکلیف تیم فینالیست این رقابت‌ها مشخص شود.

آن‌ها شگفتی‌ساز این رقابت‌ها بودند و با حذف ناباورانه تیم ملی اسپانیا و تیم ملی پرتغال موفق شدند به عنوان اولین تیم آفریقایی به مرحله نیمه نهایی جام جهانی راه پیدا کنند.

ولید رکراکی در آستانه دیدار حساس و جذاب مرحله نیمه نهایی مراکش و فرانسه به گفتگو با خبرنگاران نشست تا به سوالات آن‌ها درباره تیمش پاسخ دهد.

ولید الرکراکی سرمربی تیم ملی مراکش

رکراکی: چرا نباید رویای قهرمانی در جام جهانی را داشته باشیم؟

ولید الرکراکی سرمربی تیم ملی مراکش در خصوص شرایط تیم و روحیه بازیکنانش گفت: «هرچه پیش‌تر می‌رویم، همه چیز پیچیده‌تر می‌شود. ما قرار است برابر مدافع عنوان قهرمانی بازی کنیم که بازیکنانی بزرگ و بهترین مربی دنیا را دارد. به صعود باور داریم و چرا نباید رویای قهرمانی در جام جهانی را داشته باشیم؟ ما خسته نیستیم و با تمام وجود تلاش خواهیم کرد.

ما به خوبی ریکاوری کردیم، پزشکان خوبی داریم و امروز همه چیز خوب بوده است. هیچ بازیکنی خط نخورده و جایگاه هیچ بازیکنی امن نیست. باید ببینیم چه پیش خواهد آمد و چطور باید بهترین بازی را از بازیکنان بگیریم.

من به بازیکنان گفتم که ما اینجا هستیم تا ذهنیت و روحیه یک قاره را عوض کنیم. ما شانسی به اینجا نرسیدیم اما به آن‌ها گفتم که نباید قانع باشیم. ما اعتماد به نفس داریم و سخت‌ترین مسیر را طی کردیم. بسیاری معتقد بودند که ما بارها حذف خواهیم شد اما حالا اینجا هستیم. قرار است بجنگیم تا پیش برویم. باید برای کشورهای آفریقایی و عربی بجنگیم. کشور ما به همه فرهنگ‌ها احترام می‌گذارد. ما آماده استقبال از همه هستیم و گاهی نیازی به تغییر نداریم.»

ولید رکراکی سرمربی مراکش

الرکراکی: روحیه جمعی خوبی داریم

سرمربی تیم ملی مراکش درخصوص تقابل کیلیان امباپه و اشرف حکیمی اظهار داشت: «اگر کسی امباپه را بهتر از من بشناسد، حکیمی است. ما قرار نیست کار خاصی انجام دهیم چون متاسفانه فرانسه فقط محدود به امباپیه یا آنتوان گریزمان نیست. عثمان دمبله زوج مناسبی برای امباپه است. قرار است شاهد نبرد خوبی بین اشرف و امباپه باشیم. باید امباپه را متوقف کنیم اما فقط او نیست. حکیمی انگیزه بسیاری برای پیروزی برابر دوستش دارد.»

ولید رکراکی، کلید پیروزی در بازی فرانسه و مراکش  را اینگونه توصیف کرد: «ما روحیه جمعی خوبی داریم، می‌خواهیم با تمام وجود تلاش کنیم و همیشه این کار را به عنوان یک تیم انجام می‌دهیم. همیشه در هر بازی مثبت فکر می‌کیم. روحیه تیمی مهم‌ترین نکته برای من است.

بازیکنان مراکش باید عطش داشته باشند. دیدیم که برزیل به عنوان بهترین تیم چطور حذف شد. هر اتفاقی ممکن است رخ دهد. ما اعتماد به نفس داریم و می‌خواهیم آفریقا را در صدر جهان قرار دهیم. همه احتمالات علیه ما است. ما خسته نیستیم، دیوانه هستیم و دیوانه خوبی هستیم. هیچکس حق ندارد در نیمه نهایی جام جهانی خسته باشد.»

سرمربی شیرهای اطلس در ادامه صحبت‌هایش، از هواداران تیم ملی مراکش تشکر کرد: «ما بهترین هواداران دنیا را در کنار آرژانتین و برزیل داریم. آن‌ها از هر جای دنیا آمده‌اند تا کشورشان را تشویق کنند. ما در خانه بازی می‌کنیم و این مهم‌ترین اتفاق دنیا است.»

هواداران تیم ملی مراکش

ولید رکراکی: امیدوارم فرانسه فردا احترامی برای ما قائل نشود!

ولید الرکراکی در خصوص تابعیت دوگانه فرانسوی خود گفت: رویارویی با فرانسه باعث افتخار است. من اینجا هستم تا تیم کشورم را هدایت کنم و هیچ نکته دیگری مهم نیست. ما برابر بلژیک هم بازی کردیم و شرایط همین بود. مهم‌ترین نکته فوتبال بازی کردن و پیروزی است و چیزی که برای من اهمیت دارد این است که با بهترین تیم دنیا روبرو خواهیم شد.

رکراکی در خصوص برنامه‌اش برای بازی مراکش و فرانسه می‌گوید: امیدوارم فرانسه فردا احترامی برای ما قائل نشود. اگر اینطور باشد، شرایط پیچیده خواهد شد.

الرکراکی سرمربی تیم ملی مراکش درباره راز موفقیت مراکش اذعان کرد: سرمایه‌گذاری بسیاری انجام شده است و این اهمیت بسیاری دارد. ما درک کرده‌ایم که باید برای پرورش بازیکنان جوان کار کنیم و فهمیدیم که این تنها راه است.

رکراکی

ولید رکراکی: مراکش رویای قهرمانی جام جهانی را دارد

سرمربی تیم شگفتی‌ساز جام جهانی ۲۰۲۲ در مورد آینده کاری‌اش اظهار داشت: من در حال حاضر فقط به نیمه نهایی فکر می‌کنم. می‎‌بینم که مردم می‌گویند همه چیز تمام شده اما من می‌خواهم قهرمان جام جهانی شوم. شاید فکر کنید دیوانه هستیم اما من به دنبال قهرمانی هستم و فکر می‌کنم توانایی این کار را داریم. کشورم را دوست دارم و این بسیار مهم است. ما خسته نیستیم، می‌خواهیم تاریخ‌سازی کنیم. کشورهای آفریقایی بسیار مورد انتقاد قرار گرفته‌اند و بسیاری می‌گویند ما به‌اندازه کافی خوب نیستیم اما حالا اینجاییم تا خلافش را ثابت کنیم.

افزودن دیدگاه

دیدگاه کاربران

دیدگاهی ثبت نشده است.
در حال دریافت...
وبگردی
درک لانسفورد
هادی چوپان
مستر المپیا 2023
سامسون داودا
سرخ‌نیوز گردی
شما آفلاین هستید...