قلعه‌نویی: فکر کردیم بازی به اتمام رسیده‌ است / ازبکستان با قلبش بازی کرد

کدخبر (231853) | 30 آبان 1402 | ساعت 19:29
0 157
قلعه‌نویی: فکر کردیم بازی به اتمام رسیده‌ است / ازبکستان با قلبش بازی کرد
سرمربی تیم ملی ایران از کیفیت بازی تیمش رضایت دارد.

به گزارش سرخ نیوز، امیر قلعه‌نویی پس از تساوی 2-2 تیم ملی فوتبال ایران مقابل ازبکستان در مرحله انتخابی جام جهانی 2026، اظهار داشت: به فوتبال آسیا در بخش مسابقات جام جهانی‌اش تبریک می‌گویم و همچنین به تیم ملی ازبکستان و سرمربی آنها. بازی به لحاظ کیفیت و گل‌های زده شده خوب بود.

وی افزود: بازیکنان ما فکر کردند بازی تمام شده است و فوتبال را یک نیمه دیدند، در صورتی که بازیکنان ازبکستان در نیمه دوم با قلب‌شان بازی کردند و دلیل به تساوی رسیدن بازی همین بود. ما روی زمین راه رفتیم و آنها با قلب‌شان بازی کردند.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران بار دیگر با اشاره به کیفیت بازی تیمش مقابل ازبکستان تصریح کرد: باز هم تبریک می‌گویم، بازی بسیار زیبا بود. تماشاگرانی که داخل ورزشگاه بودند و آنهایی که از تلویزیون بازی را دیدند، لذت بردند. این بازی درس بزرگی برای ما بود، چون فوتبال مثل زندگی است، اول تمرین داده و سپس درس می‌دهد. ما از این بازی درس بزرگی برای جام ملت‌های آسیا گرفتیم که نام‌ها در زمین بازی نمی‌کنند. تیمی برنده است که با قلبش بازی کند.

امیر قلعه‌نویی در پاسخ به این پرسش که در دو دوره‌ای که هدایت تیم ملی را برعهده داشته است، کدام تیم قوی‌تر بود، گفت: من دو بار سرمربی تیم ملی شدم و هر دو بار شرایط تیم ملی از نظر بازیکن خوب بوده است.

قلعه‌نویی در واکنش به سؤالی مبنی بر اینکه راه و روش کارلوس کی‌روش را در تیم ملی پیش می‌برد یا امضای خودش را دارد، گفت: اولاً کی‌روش مربی بسیار بزرگی است و برای فوتبال ما خیلی زحمت کشیده. این سؤال برای منی که 22 سال است مربیگری می‌کنم، جالب نیست. من هم دو بار سرمربی تیم ملی بودم و کلی در ایران جام دارم و در زمان بازیگری خودم قهرمان آسیا شدم و بازیکن تیم ملی بودم. سؤال شما را فنی جواب می‌دهم. آنهایی که سبک نو مربیگری من را می‌شناسند، می‌دانند فلسفه بازی هجومی دارم. آمار مربیگری تیم‌های قبلی‌ام هست و تقریباً بیشترین گل زده و رقابت آقای گلی برای تیم من بوده است. ما چون تا جام ملت‌های آسیا زمان کمی داریم باید با همین بازیکنان جلو برویم. از بازیکنانم تشکر می‌کنم، چون از زمانی که آمده‌ام با کیفیت بالایی بازی می‌کنند. اگر این بازی را می‌بردیم دهمین برد ما می‌شد و این رکورد من شکست!

شرایط تیم ملی سخت شد؛ بحران مصدومیت‌ها ادامه دارد

شرایط تیم ملی سخت شد؛ بحران مصدومیت‌ها ادامه دارد

بیشتر بخوانید
30 آبان 1402 | ساعت 18:21
بیشتر بخوانید
نتیجه بازی نوجوانان ایران مقابل نوجوانان مراکش / رویای شیرینی که با اشتباهات فردی به باد رفت

نتیجه بازی نوجوانان ایران مقابل نوجوانان مراکش / رویای شیرینی که با اشتباهات فردی به باد رفت

بیشتر بخوانید
30 آبان 1402 | ساعت 18:03
بیشتر بخوانید

افزودن دیدگاه

دیدگاه کاربران

دیدگاهی ثبت نشده است.
در حال دریافت...
وبگردی
درک لانسفورد
هادی چوپان
مستر المپیا 2023
سامسون داودا
سرخ‌نیوز گردی
شما آفلاین هستید...