سرخ نیوز | ضربه بزرگ به دربی تهران!

ضربه بزرگ به دربی تهران!

با توجه به برنامه‌های تیم ملی، احتمالا دربی تهران بعد از جام جهانی برگزار خواهد شد.
کدخبر (71412) | 30 شهریور 1401 | ساعت 07:29
0 8
ضربه بزرگ به دربی تهران!
با توجه به برنامه‌های تیم ملی، احتمالا دربی تهران بعد از جام جهانی برگزار خواهد شد.

به گزارش سرخ نیوز و به نقل از همشهری، در شرایطی که پیش‌تر اعلام شده بود که نیم‌فصل اول لیگ تا پیش از جام جهانی انجام می‌شود و حتی دراگان اسکوچیچ هم با این برنامه‌ریزی مشکلی نداشت، حالا گویا با تغییر کادرفنی تیم ملی این برنامه هم دگرگون شده است. از قرار معلوم اردوی تیم ملی برای حضور در جام جهانی از اوایل آبان آغاز خواهد شد و طبیعتا دیگر مجالی برای برگزاری مسابقات لیگ در این بازه زمانی وجود نخواهد داشت. بنابراین تنها ۴ یا ۵ هفته دیگر از مسابقات تا قبل از جام‌جهانی می‌تواند برگزار شود.

ضربه بزرگ به دربی تهران!

دربی به تعویق می‌افتد؟

هم‌اکنون برنامه مسابقات هفته‌های هفتم و هشتم اعلام شده که بر این اساس تیم‌های لیگی نهم و چهاردهم مهر با یکدیگر ملاقات می‌کنند. انتظار می‌رود هفته‌های نهم، دهم و یازدهم نیز تا پیش از تعطیلی لیگ و برپایی اردوی تیم ملی برگزار شود؛ به این ترتیب دربی تهران در هفته دوازدهم به بعد از جام جهانی موکول خواهد شد؛ یعنی دست‌کم تا میانه‌های آذر. این تعویق مخصوصا از آن جهت محتمل است که بازی پرسپولیس و استقلال از نظر کادرفنی تیم ملی «سنگین» به‌حساب می‌آید و احتمال مصدومیت بازیکنان در آن وجود دارد.

درصورتی که این موضوع قطعی شود، بیشترین لطمه به کیفیت دربی تهران خواهد خورد. بدیهی است که وقتی ۲ تیم در کوران مسابقات با هم برخورد کنند، احتمال افزایش کیفیت دربی وجود دارد. با این حال وقفه طولانی‌مدت و تقریبا ۴۵ روزه، هم پرسپولیس و هم استقلال را از تب و تاب خواهد انداخت. به علاوه در این مدت مدام راجع ‌به دربی بحث می‌شود و حواشی و حساسیت کاذب بالا می‌رود؛ آنچه تأثیر عکس روی کیفیت دربی دارد. تجربه هم نشان داده هر زمان مسابقات این دو تیم به هم نزدیک بوده، جذابیت بازی بالا رفته، چرا که به هر حال این نبرد «عادی» شده است. درصورت تعویق دربی تا آذر، فاصله این بازی با شهرآورد قبلی به ۹ ماه خواهد رسید که چنین اتفاقی در سال‌های اخیر کم‌سابقه بوده است.

افزودن دیدگاه

دیدگاه کاربران

دیدگاهی ثبت نشده است.
در حال دریافت...
وبگردی
چمن مصنوعی پدل
رونالدو
شما آفلاین هستید...