معرفی کامل ورزشگاه الثمامه در جام جهانی 2022 قطر

ورزشگاه الثمامه که در 12 کیلومتری دوحه مرکزی واقع شده میزبان بازی های مهمی از جام جهانی 2022 خواهد بود.
کدخبر (88310) | 17 آبان 1401 | ساعت 14:30
0 116
معرفی کامل ورزشگاه الثمامه در جام جهانی 2022 قطر
ورزشگاه الثمامه که در 12 کیلومتری دوحه مرکزی واقع شده میزبان بازی های مهمی از جام جهانی 2022 خواهد بود.

به گزارش سرخ نیوز، بعد از واگذاری میزبانی جام جهانی 2022 به قطری‌ها ساخت 8 ورزشگاه در این کشور استارت خورد که یکی از آنها ورزشگاه الثمامه بود.  

تاریخ و محل ساخت ورزشگاه الثمامه

احداث ورزشگاه الثمامه در کشور قطر از سال 2017 و با توجه به سنت های بومی منطقه آغاز شد. این ورزشگاه در منطقه الثمامه و خیابان القدس، ساخته شده است. ورزشگاه الثمامه در 12 کیلومتری دوحه مرکزی واقع شده است که برای رسیدن به آن می توان تاکسی یا اتوبوس استفاده کرد زیرا این ورزشگاه در نزدیکی ایستگاه مترو قرار ندارد.

ظرفیت ورزشگاه الثمامه

ورزشگاه الثمامه آماده پذیرش 40000 تماشاگر در جام جهانی قطر خواهد بود. ظرفیت این ورزشگاه قرار است بعد از بازی های جام جهانی در کشور قطر به 20000 نفر کاهش پیدا کند و باقی صندلی های استادیوم الثمامه به کشورهای در حال توسعه اهدا شود.  

کدام بازی های جام جهانی 2022 در استادیوم الثمامه برگزار می شود؟

اهمیت استادیوم الثمامه زمانی بیشتر می شود که بدانید این ورزشگاه میزبان 8 دیدار جام جهانی است. دیدارهایی که طبق برنامه در ورزشگاه الثمامه برگزار خواهد شد به شرح زیر می باشد؛ دیدار سنگال و هلند در گروه A جام جهانی بازی اسپانیا و کاستاریکا در گروه E جام جهانی قطر تقابل قطر و سنگال در گروه C جام جهانی 2022 دیدار مراکش و بلژیک در گروه F جام جهانی بازی ایران و آمریکا در گروه B جام جهانی قطر  مصاف کانادا و مراکش در گروه F جام جهانی 2022 و دو دیدار از مراحل حذفی   در تصویر زیر، عکس ورزشگاه الثمامه قطر را مشاهده می‌کنید.

ورزشگاه الثمامهامکانات ورزشگاه الثمامه قطر

بخشی از امکانات ورزشگاه الثمامه قطر که میزبان جام جهانی 2022 است شامل موارد زیر می باشد؛ 1- استادیوم الثمامه مجهز به 50 هزار متر مربع فضای پارکینگ برای تماشاگران است. 2- برق مورد استفاده در این ورزشگاه از طریق پنل های خورشیدی تعبیه شده روی سقف این ورزشگاه تامین می شود و هیچ آسیبی به منابع طبیعی وارد نمی کند. 3- وجود سیستم‌های خنک کننده برای زمین و جایگاه تماشاچیان که افراد بتوانند در یک دمای متعادل بازی های جام جهانی را دنبال کنند از دیگر امکانات ورزشگاه الثمامه قطر است. 4- برای دسترسی به امکانات مرکز شهر که حدود 12 کیلومتر از ورزشگاه فاصله دارد می توان از اتوبوس و تاکسی استفاده کرد زیرا ورزشگاه التمامه دسترسی به مترو ندارد. 5- تماشاگران می‌توانند برای سرو غذا به چندین رستوران موجود در مجموعه مراجعه کنند. الثمامه استادیوم اما مجهز به هتل نیست و افراد برای اقامت باید به مرکز شهر مراجعه کنند.  

ویژگی های ظاهری استادیوم الثمامه قطر

الثمامه اسم یک درخت است که سن زیادی دارد و در این منطقه رشد می‌کند. شکل ظاهری ورزشگاه الثمامه شبیه به کلاه های نخی اعراب است. استفاده از این کلاه ها برای نشان دادن استقلال و عزت نفس بین اعراب رواج دارد. قطری ها برای ساخت استادیوم الثمامه توانستند جایزه MIPIM/Architectural را بدست بیاورند. جایزه ای که به پاس استفاده از مصالح سازگار با محیط زیست به دولت قطر اهدا شد. نمای این استادیوم با حدود 25000 متر مربع پانل های سوراخ به رنگ سفید پوشیده شده است و سقف داخلی سالن هم با یک غشای سفید پوشانده شده است. ارتفاع سقف داخل زمین استادیوم الثمامه به 43 متر می رسد.  

بازی های مهمی که در استادیوم الثمامه برگزار شده

استادیوم الثمامه میزبان فینال 49مین دوره مسابقات امیر کاپ قطر بود. هچنین بازی نیمه نهایی جام عرب در سال 2021 هم در این ورزشگاه انجام شد. تصویر زیر، نمای داخلی و عکس ورزشگاه الثمامه قطر است. ورزشگاه الثمامه

افزودن دیدگاه

دیدگاه کاربران

دیدگاهی ثبت نشده است.
در حال دریافت...
وبگردی
درک لانسفورد
هادی چوپان
مستر المپیا 2023
سامسون داودا
شما آفلاین هستید...