نکات جالب لیست تیم ملی انگلیس؛ ستارگانی که دعوت نشدند!

با اعلام لیست تیم انگلیس، حواشی پیرامون این فهرست نیز افزایش یافته است.
کدخبر (91060) | 20 آبان 1401 | ساعت 07:10
0 73
نکات جالب لیست تیم ملی انگلیس؛ ستارگانی که دعوت نشدند!
با اعلام لیست تیم انگلیس، حواشی پیرامون این فهرست نیز افزایش یافته است.

به گزارش سرخ نیوز و به نقل از فارس، لیست تیم ملی انگلیس در جام جهانی 2022 قطر روز گذشته اعلام شد و ساوتگیت از 26 نفر اصلی خود رونمایی کرد.

حضور مارکوس رشفورد، جیمز مدیسون، بن وایت ، کلوین فیلیپس، کونور گلگر و مشخصا ترنت الکساندر آرنولد از نکات جالب توجه لیست تیم ملی انگلیس بود.

تیم ملی انگلیس آرنولد که در فیفادی قبلی توسط ساوتگیت از لیست تیم ملی انگلیس حذف شده بود دوباره بازگشت تا بتواند در پست دفاع راست نمایش ترسناک خود را ادامه دهد. آرنولد که زیر نظر کلوپ به یکی از بهترین وینگ‌بک‌های راست دنیا نام گرفت، این فصل نمایشی پر فراز و نشیب داشت و حتی بسیاری مدعی شدند که قطر را از دست می‌دهد. البته کارشناسان فوتبال انگلیس نیز به سرمربی انگلیس به شدت انتقاد کردند که به هیچ وجه نباید آرنولد را از لیست کنار بگذارد. جیمز مدیسون جیمز مدیسون، هافبک تکنیکی لسترسیتی نیز برای اولین بار حضور در جام جهانی را تجربه خواهد کرد. بازیکنی که به شدت قدرت بازیسازی دارد و یکی از ارکان اصلی قدرت‌نمایی لسترسیتی در سالیان قبل به شمار می‌رود. او می‌تواند جانشین خوبی برای میسون مونت که به احتمال فراوان گزینه اول ساوتگیت برای بازی مقابل ایران باشد، نام گیرد.

دعوت شدن از کلوین فیلیپس نیز جالب توجه است زیرا او این فصل اصلا در ترکیب گواردیولا قرار نگرفت و شب گذشته تازه توانست پس از مدت‌ها مصدومیت به میادین بازگردد. او در مجموع در این فصل 54 دقیقه برای سیتی بازی کرده که 40 دقیقه آن به بازی دیشب بازمی‌گردد.

البته کلوین فیلیپس نمایش بسیار خوبی در یورو 2020 داشت و یکی از ارکان اصلی رسیدن انگلیس به فینال آن مسابقات بود. او در کنار دکلن رایس وظیفه هافبک تدافعی را برعهده دارد.

مارکوس رشفورد

مارکوس رشفورد نیز که با نیمکت نشینی رونالدو توسط تن‌هاگ به ترکیب اصلی منچستریونایتد بازگشت، توانست عیار خود را نشان دهد و ساوتگیت را مجاب کند که می‌تواند در لیست تیم ملی انگلیس قرار گیرد. رشفورد در یورو 2020 نیز حضور داشت ولی کمتر در میدان قرار گرفت. نقطه مهم حضور او ، در فینال یورو 2020 مقابل ایتالیا بود که پنالتی حساس خود را از دست داد و باعث نایب قهرمانی سه‌شیر ها شد.

عدم دعوت از بازیکنانی مثل سانچو، آبراهام و فیکایو توموری نیز جالب توجه بود. سانچو با اینکه که در ترکیب منچستریونایتد زیر نظر تن‌هاگ پیشرفت قابل توجهی کرد ولی نتوانست نظر ساوتگیت را جلب کند.

آبراهام نیز که در فصل گذشته یکی از گلزنان برتر سری‌آ ایتالیا بود و زیر نظر مورینیو به مهاجمی ترسناک بدل شده بود از لیست ساوتگیت خط خورد تا تنها کلوم ویلسون، مهاجم نیوکاسل به قطر برسد.

توموریتوموری نیز که یکی از ارکان اصلی قهرمانی میلان در فصل گذشته ایتالیا بود، جای خود را به کونور کوادی از اورتون داد و نتوانست به جام جهانی راه پیدا کند.

تیم ملی انگلیس در تاریخ 30 آبان در اولین مسابقه به مصاف تیم ملی کشورمان خواهد رفت.

افزودن دیدگاه

دیدگاه کاربران

دیدگاهی ثبت نشده است.
در حال دریافت...
وبگردی
هادی چوپان
سامسون داودا
وسلی ویسرز
آرنلود کلاسیک 2024
سرخ‌نیوز گردی
شما آفلاین هستید...