هشدار ابراهیموویچ به هالند ؛ گواردیولا ستاره ستیز است!

پپ گواردیولا در مدت سرمربیگری خود با ستاره‌های متعددی به مشکل خورده؛ ابراهیموویچ در همین ارتباط گفت: پپ اجازه خودنمایی به من و بسیاری از بازیکنان دیگر را نداد.
کدخبر (154718) | 22 اسفند 1401 | ساعت 20:54
0 66
هشدار ابراهیموویچ به هالند ؛ گواردیولا ستاره ستیز است!
پپ گواردیولا در مدت سرمربیگری خود با ستاره‌های متعددی به مشکل خورده؛ ابراهیموویچ در همین ارتباط گفت: پپ اجازه خودنمایی به من و بسیاری از بازیکنان دیگر را نداد.

به گزارش سرخ نیوز، «او یک بزدل به تمام معناست او نمی‌خواهد قبول کند که مشکل دارد. او فیلسوفی است که رویاهای من را در بارسلونا نابود کرد.» زلاتان ابراهیموویچ در زندگی‌نامه خود یکی از موفق‌ترین مربیان فوتبال مدرن را اینگونه توصیف می‌کند. پپ گواردیولا اگر چه دوران باشکوهی در عرصه باشگاهی داشته، اما رابطه او با بسیاری از ستاره‌ها خوب نبود و باعث جدایی بسیاری از آن‌ها شده است. ابراهیموویچ ارزیابی خود از آینده ارلینگ هالند زیر نظر گواردیولا را این‌گونه بیان کرد:

"گواردیولا می‌تواند هالند را به خوبی کنترل کند اما این بازیکن نیز بایستی اعتماد به نفس خود را حفظ کند. او (پپ) اجازه خودنمایی و اثبات توانایی را به من و بسیاری از بازیکنان دیگر نداد."
زلاتان 21 گل و 13 پاس گل با پیراهن بارسلونا به ثبت رساند اما این برای پپ راضی کننده نبود و او را به صورت قرضی به میلان و اینتر فرستاد و سپس این بازیکن را فروخت.
گواردیولا در تیم‌های دیگر نیز اصطکاک‌هایی با ستاره‌ها داشته است. ژوائو کانسلوی پرتغالی آخرین قربانی پپ است. این بازیکن که اختلافاتش با سرمربی سیتی فاش شد به صورت قرضی به بایرن مونیخ پیوست. این اختلاف باعث شد تا خیلی راحت یکی از ستاره‌های مدافع عنوان قهرمانی به تیم دیگری ملحق شود. کارشناسان هم بر این عقیده‌اند که جدایی کانسلو محصول یک رابطه آسیب دیده با سرمربی تیم بود. ساموئل اتوئو نیز چندی پیش به بی‌این اسپورتس در مورد رفتارهای عجیب گواردیولا گفته بود:
"در سطح شخصی پپ با آن چه من تصور می‌کردم فرق داشت. خیلی‌ها این را می‌گویند. همیشه به او می‌گفتم من اتوئو هستم بازیکنی که موفقیت‌های زیادی برایت به دست اورده اما خب همین‌گونه است. او البته جرأت نداشت چیزی را رودررو به من بگوید."
این در حالی است که اتوئو یک فصل قبل از جدایی 30 گل در 36 بازی زده بود. قبل از او هم رونالدینیو و دکو باشگاه کاتالان را ترک کرده بودند. گفته می‌شد این دو بازیکن را به دلیل مخالفت سرمربی با سبک زندگی‌شان کنار گذاشته‌اند اما رونالدینیو بعدها در مصاحبه‌ای اعلام کرد که در آن مقطع اجباری در کار نبود. با این حال یحیی توره خیلی صریح مثل زلاتان به پپ توپیده بود. او در سال 2010 بارسلونا را به مقصد سیتی ترک کرد، جایی که گواردیولا در سال 2016 به آنجا آمد و دو سال بعد این بازیکن ساحل عاجی دیگر جایی در آن نداشت. توره در آن مقطع گواردیولا را متهم به نژادپرستی کرد:
"او همه جا با بازیکنان سیاه پوست مشکل دارد و آفریقایی‌ها را دوست ندارد. او هرگز این را لو نمی‌دهد چون خیلی باهوش است."

افزودن دیدگاه

دیدگاه کاربران

دیدگاهی ثبت نشده است.
در حال دریافت...
وبگردی
هادی چوپان
سامسون داودا
وسلی ویسرز
آرنلود کلاسیک 2024
سرخ‌نیوز گردی
شما آفلاین هستید...