چرا درستکار در تمرین تیم ملی کشتی آزاد غایب است ؟

رئیس فدراسیون کشتی در خصوص غیبت سرمربی تیم ملی کشتی آزاد شفاف سازی کرد.
کدخبر (133577) | 09 بهمن 1401 | ساعت 12:12
0 87
چرا درستکار در تمرین تیم ملی کشتی آزاد غایب است ؟
رئیس فدراسیون کشتی در خصوص غیبت سرمربی تیم ملی کشتی آزاد شفاف سازی کرد.

به گزارش سرخ نیوز، علیرضا دبیر در خصوص غیبت پژمان درستکار در اردوی تیم ملی کشتی آزاد پیش از مسابقات کشتی آزاد کرواسی، اظهار داشت:

پژمان درستکار حدود ۴ ماه پیش نامه مرخصی خود را به دست من رساند. در آن نامه به اواخر بهمن ماه اشاره کرده بود که بتواند به مرخصی برود اما ناخواسته مشکل او به اواخر دی ماه خورد و مجبور شد به کار شخصی‌اش برسد. درستکار مرخصی بدون حقوق از من درخواست کرد و گفت مشکلات شخصی دارم و باید به آن رسیدگی کنم.

وی ادامه داد:

مربیان تیم ملی نه حقوق درستی می‌گیرند و نه مرخصی می روند. شرمنده مربیان تیم ملی هستم. پژمان درستکار بعد از دو سال و نیم درخواست مرخصی کرده و نمی توانستم به او نه بگویم. امیدوارم هرچه زودتر مشکلش حل شود و به اردو بیاید تا شاگردانش را برای مسابقات آینده آماده کند.

رئیس فدراسیون کشتی افزود:

برای مرخصی مربیان هم سلسله مراتب را اجرا می کنم. دوستی‌مان سر جای خود اما قانون برای همه است. درستکار چهار ماه پیش درخواست مرخصی خود را به مدیر تیم‌های ملی داد. محسن کاوه نیز آن را به ابراهیم مهربان، دبیر فدراسیون تحویل داد و بعد از آن هم به دست من رسید که با آن موافقت کردم. امیدوارم مشکل هر چه سریع‌تر حل شود و درستکار در مسابقات رنکینگ دار کرواسی، به تیم ملی اضافه شود تا ملی پوشان را با آمادگی بهتر راهی تشک کند.

دبیر در پاسخ به این سوال که آیا درستکار به رقابت های کرواسی خواهد رسید یا خیر، گفت:

فدراسیون تمام تلاش خود را می‌کند تا ویزای درستکار هم به موقع صادر شود و بتواند به کشتی گیران تیم ملی برسد. اما اگر شرایط به گونه‌ای باشد که نتواند در زاگرب حضور داشته باشد، مربیانی داریم که می توانند به خوبی تیم ملی را هدایت کنند.

وی در ادامه تصریح کرد:

مربیان ایرانی در بالاترین سطح مربیگری در جهان هستند. مخصوصاً در رشته آزاد تمام مربیان تیم ملی که زیر نظر درستکار  کار می‌کنند، بی نظیر هستند. چه کسی فرید دژم خوی را می شناخت؟ او امروز یک تیم به مسابقات یاریگین برده است که نتایج بسیار خوبی را ثبت کرده‌اند.

رئیس فدراسیون کشتی با اشاره به این که نباید سرمربی را به هر مسابقه‌ای اعزام کنیم، عنوان کرد:

ما نباید همیشه سرمربی را به مسابقات اعزام کنیم. همیشه به درستکار و رنگرز یک حرف را می گویم. آن هم این است که برای تیم ملی از نظر مربی هم پشتوانه بسازید. شما نگاه کنید زمانی که منصور برزگر بعد از ۲۷ سال از تیم‌ملی رفت، دیگر هیچ مربی‌ای نداشتیم که جایگزینش کنیم و فاصله او با مربی جایگزین خیلی زیاد بود.

دبیر در پایان خاطر نشان کرد:

سرمربیان تیم‌های ملی باید مربیان خود را به حدی برسانند که بتوانند سرمربیگری کنند. بهنام احسان پور دستیار درستکار بود اما امروز می بینید که سرمربی نوجوانان شده است. این نشان‌دهنده این است که قابلیت های زیادی در کشتی ایران وجود دارد. به هر حال پژمان درستکار هم یک انسان است و باید بتواند به مشکلات خود رسیدگی کند.

افزودن دیدگاه

دیدگاه کاربران

دیدگاهی ثبت نشده است.
در حال دریافت...
وبگردی
هادی چوپان
سامسون داودا
وسلی ویسرز
آرنلود کلاسیک 2024
سرخ‌نیوز گردی
شما آفلاین هستید...