دایی: نسل ما محبوب‌تر بود / بخاطر پول بازی نمی‌کردیم

کدخبر (232068) | 08 آذر 1402 | ساعت 20:13
0 187
دایی: نسل ما محبوب‌تر بود / بخاطر پول بازی نمی‌کردیم
کاپیتان و سرمربی پیشین تیم ملی در گفت‌وگویی، نسل خودش را محبوب‌تر از نسل فعلی دانست.

به گزارش سرخ نیوز، در سالروز دیدار تاریخی ایران مقابل استرالیا که به صعود تیم ملی کشورمان به جام جهانی ۱۹۹۸ ختم شد، علی دایی مصاحبه‌ای خواندنی انجام داده که در آن به مقایسه نسل خود و نسل فعلی می‌پردازد.

سرمربی و کاپیتان پیشین پرسپولیس و تیم ملی فوتبال ایران که مدت‌هاست از دنیای فوتبال فاصله گرفته و سرگرم فعالیت‌های اقتصادی خود است مقایسه کوچکی از تیم آن زمان با تیم حال حاضر داشته است.

در تاریخ ورزش، آن تیم فوتبال به یاد مردم ایران مانده است. آن نسل فوتبال چه داشت که هنوز با حرمت و شکوه از آنها یاد می‌شود؟

به نظر من نسلی که از آن یاد می‌کنید، هم‌دلی داشت، رفاقت داشت، بُعد مالی وجود نداشت. شما باور می‌کنید پس از صعودمان به جام‌جهانی هیچ چیزی به عنوان پاداش به ما ندادند؟!

شنیدید که ملی پوشان فعلی بخاطر صعود به جام جهانی مجوز وارد کردن خودروی خارجی گرفتند.

ما هیچ پاداشی دریافت نکردیم، چون ما برای پول بازی نمی‌کردیم. ما به عشق مردم‌مان بازی می‌کردیم و همیشه دوست داشتیم کاری بکنیم که مردم‌مان خوشحال شوند. کسی به خودش و پاداش فکر نمی‌کرد. از آن تیم ۱۹۹۸ نفراتی هستند که الان حتی در پرداخت اجاره‌خانه‌شان مشکل دارند.

واقعا هیچ پاداشی برای آن صعود حماسی نگرفتید؟ گفته می‌شد هدایای زیادی برایتان جمع شده...

برای آن تیم هیچ موقع هیچ کاری نکردند. خیلی قول‌ها دادند و خیلی قرارها گذاشتند. اما به هیچ‌کدام از آن همه وعده و وعید، جامه عمل نپوشاندند. جو تبلیغاتی راه انداختند اما کسی چیزی ندید.

جالب است که مردم پس از ۲۶ سال متوجه بشوند چه تفاوتی بین دو دوره تاریخ فوتبال ایران بوده. صعود حماسی به جام‌جهانی ۱۹۹۸ و پیروزی برابر آمریکا در دیدار قرن و صعود به جام جهانی 2022 و شکست مقابل انگلیس و آمریکا

تفاوت دوره ما و این دوره در این بود که ما به عشق مردم و برای شاد کردن دل مردم بازی می‌کردیم. ما به عشق ایران و سربلندی نام کشورمان بازی می‌کردیم.

اگر تیم‌ملی ۱۹۹۸ با شرایط جسمانی آن زمان برابر تیم‌ملی حال حاضر قرار می‌گرفت، کدام یک پیروز می‌شد و کدام تیم محبوب‌تر است؟

فوتبال که قابل پیش‌بینی نیست، اما به اعتقاد من تیم ۹۸ هم از لحاظ فوتبالی سرتر بود و هم از لحاظ محبوبیت میان مردم بالاتر قرار خواهد گرفت. مردم ما همه چیز را خوب می‌دانند. همه مسائل را موشکافانه آنالیز می‌کنند. مطمئن باشید اگر نظرسنجی هم در این خصوص برگزار گردد، مردم آن تیم را از هر لحاظ که فکر کنید از تیم فعلی سرتر می‌دانند.

گل اول ایران به استرالیا - گل کریم باقری به استرالیا

گل اول ایران به استرالیا - گل کریم باقری به استرالیا

بیشتر ببینید
07 آذر 1402 | ساعت 19:49
بیشتر ببینید
گل دوم ایران به استرالیا - گل خداداد عزیزی به استرالیا

گل دوم ایران به استرالیا - گل خداداد عزیزی به استرالیا

بیشتر ببینید
07 آذر 1402 | ساعت 19:50
بیشتر ببینید

افزودن دیدگاه

دیدگاه کاربران

دیدگاهی ثبت نشده است.
در حال دریافت...
وبگردی
درک لانسفورد
هادی چوپان
مستر المپیا 2023
سامسون داودا
سرخ‌نیوز گردی
شما آفلاین هستید...